Deniss Ivanovs beidz karjeru, Dodo godina Maradonu, Tīdenbergam “hat-trick”

Graujošu uzvaru “Optibet” Virslīgas pēdējā kārtā izcīnījusi kausa īpašniece “Liepāja”, kas nedomāja iet priekšlaicīgā atvaļinājumā un savā laukumā neatstāja nekādas cerības liepājnieka Jurģa Kalna trenētajam “Tukums 2000’/TSS (5:0), kas vēl turpina cerēt uz nepalikšanu pēdējā vietā. Trīs vārtus guva Eduards Tīdenbergs, divus – Dodo, bet pēdējo spēli profesionāļa karjera aizvadīja 36 gadus vecais Deniss Ivanovs.

26.11.2020 16:18

Kamēr citās komandās pandēmijas dēļ bija lērums zaudējumu, tieši abas cīņas, kuras bija svarīgas tabulas lejasgalā, tika aizvadītas visoptimālākajos sastāvos. Liepājnieki gan pat ārpus pieteikuma atstāja Artūru Karašausku, bet rezervē palika Oleksandrs Ribka un Seidū Jahaja, laukumā tik un tā tika sūtīts spēcīgs vienpadsmitnieks, tajā atgriežoties arī Latvijas izlases pussargam Mārtiņam Ķiguram. Tukumniekiem, kuri aizvadīja pirmo spēli gandrīz trīs nedēļās, nedrīkstēja palīdzēt nepilngadīgais Kristers Penkevics.

“Tukumam 2000″/TSS sezonas pēdējās divās spēlēs, lai varētu cerēt uz pēdējās vietas pamešanu, bija vajadzīgi vismaz trīs punkti, tomēr “Liepāja”, kuras cerības uz bronzu bija visai ierobežotas, dāvanas pretinieku rindās esošajiem Liepājas futbola audzēkņiem dāvāt negrasījās. Mājinieki dominēja visu pirmo puslaiku, un tukumniekiem arī ar piecu aizsargu līniju klājās ļoti smagi. Pēc salīdzinoši klusa sākuma bombardēšana sākās puslaika vidū. 27. minūtē 1:0 ar skaistu sitienu pāri galvai panāca Dodo, un “Liepājas” brazīlietis skrēja pieminēt vakar mūžībā aizgājušo futbola leģendu no Argentīnas Djego Maradonu.

Trīs minūtes vēlāk bumbu vārtos pēc Ingara Stugļa centrējuma raidīja Valerijs Gorbačiks, tomēr Dodo apšaubāmi tika fiksēts pārkāpums pret vārtsargu, tomēr 32. minūtē gan “Liepāja” panāca arī 2:0 – Eduards Tīdenbergs, šoreiz spēlēdams Karašauska ierastajā kreisajā malā, izdarīja centrējumu soda laukumā, Gorbačiks bumbu gan neaizsniedza, tomēr tā tik un tā atrada ceļu vārtos. Otrā puslaika ievadā “Liepāja” panāca arī 3:0 – otros vārtus spēlē guva nesen līgumu pagarinājušais ventspilnieks Tīdenbergs, kuram pēc pievienošanās “Liepājai” 14 Virslīgas spēlēs ir trīs vārti un sešas rezultatīvas piespēles.

Drīzumā “Liepāja” par pretinieka spēli ar roku nopelnīja arī 11 metru soda sitienu, tomēr Ivans Baturins vēlreiz apliecināja pendeļu atvairīšanas māku un tika galā ar Dodo sitienu. 75. minūtē Baturins glāba arī pēc Tīdenberga izgājiena viens pret vienu, taču bumba atleca pie Dodo, kurš apspēlēja vārtsargu un iesita 4:0, bet 78. minūtē hat-trick beidzot nokārtoja Tīdenbergs, no asa leņķa panākot 5:0. Pēc tam uz maiņu devās izcilais Liepājas futbola audzēknis Deniss Ivanovs, kuram tā bija pēdējā spēle karjerā. 36 gadus vecais centra aizsargs Latvijas izlasē aizvadīja 60 spēles un guva divus vārtus, spēlējis arī Dienvidāfrikā, Turcijā, Azerbaidžānā, Rumānijā un Ungārijā, bet Latvijā spēlējis tikai dzimtajā pilsētā – “Metalurgā” (2001.2009.) un “Liepājā” (2015.-2020.).

“Tukums 2000″/TSS par spīti sagrāvei vēl nav atvadījies no cerībām uz devīto pozīciju – pēdējā kārtā tukumniekiem obligāti mājās jāuzvar vicečempione RFS un jāsagaida “Mettas” zaudējums “Valmierai”.

Liepāja – Tukums 2000/TSS 5:0 (2:0)
Vārti: Dodo 27′, 75′, Tīdenbergs 32′, 47′, 78′.
Spēles 59. minūtē Baturins atvairīja Dodo 11 metru soda sitienu.
Brīdinājumi: Stuglis.
Liepāja: Zviedris – Joksimovičs, Keitā, Simičs (Ivanovs 78′), Jurkovskis – Ķigurs, Stuglis, Berjozkins (Torress 78′) – Tīdenbergs, Gorbačiks (Ukpa 62′), Dodo.
Tukums 2000/TSS: Baturins – Krautmanis (Švāns 81′), Aizgrāvis, Strods, Jaunarājs-Janvāris(Skinderis 54′), Pilāts (Blumers 54′) – Sidorovs, Anmanis (Regža 75′), Semjuels – Ogundži, Bazils.
Galvenais tiesnesis: Kristaps Ratnieks.