“Liepājas metalurga” basketbolistes izcīna trešo vietu LSBL turnīrā

16.04.2009 20:09

Ceturtdien Latvijas Sieviešu Basketbola līgas (LSBL) izšķirošajā spēlē par trešo vietu “Liepājas metalurgs” basketbolistes cīņā pret “TTT Rīga Juniores” izsēja 20 punktu pārsvaru, tomēr spēja saņemties un gūt uzvaru ar 67:63, izcīnot bronzas medaļas. Liepājnieču pārsvars bija jūtams jau no paša spēles sākuma. Pirmo trīsarpus minūšu laikā “Liepājas metalurgs” panāca 10:0 un, lai gan rīdziniecēm izdevās pietuvoties divu punktu (10:8) attālumā, sekoja vēl viens Liepājas komandas izrāviens, kas ļāva viešņām pirmo ceturksni noslēgt ar 19:9.

Otrajā desmitminūtē spēle ritēja pēc ierastā scenārija – “Liepājas metalurgs” arvien vairāk attālinājās, gūstot teju divtik vairāk punktu nekā “TTT Rīga – Juniores”. Daudz netrūka lai jau pirmais puslaiks beigtos ar vairāk nekā divdesmit punktu pārsvaru. Pēc puslaika – 39:20, liepājniecei Sabīnei Niedolai jau 17 punkti.

Pēc pārtraukuma abu komandu sniegums krasi mainījās. Rīdzinieces uzsāka aktīvu pakaļdzīšanos, krājot punktu pēc punkta un deldējot Liepājas vienības pārsvaru. Līdz trešās ceturtdaļas beigām rīdzinieces spēja atspēlēt 17 punktus un “metalurga” pārsvars bija izkusis kā sniegs pavasarī – tikai 48:46.

Pēc Anetes Sonkas tālmetiena Rīgas basketbolistes pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā (49:48), bet liepājnieces turpināja vilkt Sabīne Niedola un Kristīna Cirša, kuras ceturtās ceturtdaļas vidū bija guvušas vairāk nekā divas trešdaļas no komandas punktiem. “Metalurgs” spēja atgūt vadību un saspringtā mača galotnē izcīnīt uzvaru ar 67:63.

Uzvarētājām 48 no 67 punktiem guva Niedola un Cirša – attiecīgi, 25 un 23. Rīdziniecēm 15 punkti Lienes Priedes rēķinā.

TTT Rīga Juniors – Liepājas metalurgs 63:67 (9:19, 11:20, 26:9, 17:19)
TTT Rīga Juniores: Priede 15, Šteinberga 13 (9 atl.b.), Sonka 12, Klintsone 11, Jansone 6, Liepa 4, Sarja 2.
Liepājas metalurgs: Niedola 25 (13 atl.b.), Cirša 23, Bauze 7, Alilujeva 6, Zuzāne 3, Zdanovska 2, Līne 1.
Sērijā: 2-3 (72:55, 54:66, 59:62, 77:69, 63:67)