Gulbju dīķim cerības uz jaunu romantiku (38)
29.04.2008
Jūrmalas parka Gulbju dīķa atjaunošanai ceturtdien deputāti devuši piekrišanu. Finanšu komitejā akceptēts finansējums 9990 latu plus 18% jeb kopā 11788,20 latu dīķa rekonstrukcijas tehniski ekonomiskā pamatojuma izstrādei, bet galavārds par to vēl domniekiem jāsaka domes sēdē. Domes Attīstības pārvaldes vadītājs Vilnis Vitkovskis apgalvo, ka projektam ir "reālas cerības" saņemt līdzfinansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, lai 2009.gada pirmajā pusē īstenotu tā pirmo kārtu – atjaunotu pašu Gulbju dīķi, tā apmales, ūdens pievadi un noteci, saliņu ar rotondu, saglabājot vēsturisko izskatu un vērtību.
Projekta nākamajā kārtā būtu uzlabojama apkārtne – celiņi, zaļā zona, apgaismojums, soliņi. Ieceri saista ar tūrisma attīstību – pēc atjaunošanas domāts par pastaigas "Kā pa notīm" pagarināšanu līdz "tik skaistai vietai". Finanšu komitejā atbalstīts arī nodoms "nošu maršrutu" pagarināt par 3,8 kilometriem.
Līdz šim Gulbju dīķa atjaunošana pašvaldībai vienmēr palika to projektu skaitā, kuriem naudas neatradās. Maksimālais finansējums, uz kuru šajā projektā var cerēt no ES, ir 700 tūkstoši latu.
Nav vienota viedokļa, cik īsti vecs ir Gulbju dīķis un tā rotonda. Vēsturniece Dace Arāja stāsta, ka objekta izveide ietilpa G.Kufalta projektā, veidojot Jūrmalas parka plānojumu, – to skaidri var redzēt kartē – dīķis izveidots L.Hika un A.Vites ielu krustojumā, tas vajadzētu būt tikpat sens kā parks, tātad no 19.gadsimta beigu posma. Savukārt valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspektors Gunārs Silakaktiņš teic, ka Gulbju dīķis un tā rotonda sasaucas ar 1902.gadā celto dūņu dziedniecības korpusu un veidots reizē ar to. Tiek pieļauts, ka tā projektēšanā roku pielicis Pauls Makss Berči. Tam apliecinājums varētu būt Berči fondā atrodamais Gulbju dīķa ūdens sistēmas projekts.
Nora Driķe,
"Kurzemes Vārds"

Domas dalās, vai atjaunojami abi Gulbju dīķa nopūtu tiltiņi, kas, pēc nostāstiem, veduši uz romantisko rotondu vienu otru tējas malkotāju. G.Silakaktiņš domā, ka tiltiņi pakļautu salu vandaļu postījumiem. Turpretī Liepājas Būvvaldes pilsētas pieminekļu inspektore Ilze Bernāte gribētu redzēt autentisku objektu, jo tikai tādam tam būtu vērtība.
Foto no Jura Raķa personīgā arhīva

Sabiedrība
VUGD šodien svin dzimšanas dienu un aicina ciemos (0)
17.05.2012
Šodien, atzīmējot Latvijas ugunsdzēsības 147. gadadienu un Ugunsdzēsēju glābēju dienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) rīko atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos un aicina ciemos visus interesentus, informē VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.
Iezīmējas Parka ielas šoseja (6)
17.05.2012
Šo vietu vairs nevar pazīt – vecās, mazās Parka ieliņas vietā starp Brīvības un Zemnieku ielu veidojas četrjoslu brauktuve, plats veloceļš un ietve. Parka ielas pārbūve pieder pie Zirņu ielas rekonstrukcijas projekta.
Jauni preses sekretāri, jauni amati (8)
17.05.2012
Liepājas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam nākamnedēļ būs jauna preses sekretāre, pārmaiņas notiek arī domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā, redakcija uzzināja pašvaldībā.
Vēsture, osta, arhitektūra (0)
17.05.2012
Rīgas Tehniskās universitātes filiāles pasniedzēja Silvija Ozola sagatavo zinātnisku darbu par Imperatora Aleksandra III kara ostas un toreizējā cietokšņa vēsturi. Par šo tematiku RTU filiālē risināsies starptautiska konference "Ostas un cietokšņa pilsēta Liepāja – identitāte un attīstība".
Iepazīstas ar paveikto Ezerkrasta sākumskolā (0)
16.05.2012
Trešdien, 16. maijā, Liepājas pilsētas Domē bija ieradušies Ezerkrasta sākumskolas skolēni, lai Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Ansiņu, Vides un veselības daļas vadītāju Inetu Stadgali un Dabas aizsardzības speciālisti Aldu Dambergu iepazīstinātu ar EKO skolas programmā paveiktajiem darbiem.
Kultūras lietu komisija iepazīstas ar plānotajām piemiņas izveides vietām (9)
16.05.2012
Otrdien, 15. maijā, Kultūras lietu komisijas priekšsēdētājas Silvas Goldes vadībā tika organizēta ārkārtas Kultūras lietu komisijas izbraukuma sēde, lai iepazītos ar plānotajām piemiņas izveides vietām – Ģenerāļa Baloža ielā 47, Lāčplēša dārzā, Jūras virsnieku sapulču ēkas dārzā, kā arī lemtu par kureliešu piemiņas vietas atjaunošanu Karostā.
Ķieģelīši lido no rokām rokās (20)
16.05.2012
Pirmdienas priekšpusdienā ķieģelīši pa pāriem SIA "Ceļu, tiltu būvnieks" bruģētāju Mārtiņa Meiera, Kaspara Lekstuta un Mārtiņa Mazdrēvica rokās lidot lido, tas izskatās tik vienkārši. "Gribat pamēģināt?" puiši smejas, to varot iemācīties ātri.
Saistītās ziņas
15.05.2012
Aizņemsies, lai veidotu investīciju vidi07.05.2012
Piedāvā iesaistīties globālā video veidošanas projektā cīņai pret nabadzību10.04.2012
Lielo dienu svin sniegā un vējā28.03.2012
Runā par piesārņojumu Baltijas jūrā12.03.2012
Brīvdienā zem priežu zaļajiem jumtiem14.02.2012
''Zaļās domāšanas'' veicināšanas projekta dalībnieki viesosies Lampu demerkurizācijas centrā02.02.2012
Par vērienīgo uzņēmumu konkrētu ziņu vēl nav02.02.2012
Atved iespaidus un piepūšamo lelli16.01.2012
Četri darbi Liepājai kopā ar lietuviešiem16.01.2012
Vēl viena iespēja gūt un radīt prieku





Rakstīt komentāru