Vējš: DA 6.5 m/s

Vārdadiena: Valdemārs, Valdis, Voldemārs

Ar vieniem vārtiem pie trīs punktiem  (21)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

Šodien virslīgas čempionāta ceturtajā kārtā "Liepājas metalurgs" ar minimālu pārsvaru uzvarēja līgas jaunpienācējus – komandas "Olimps" futbolistus. Kaut arī liepājniekiem pirmajā puslaikā bija pārsvars, spēle dažbrīd garlaikoja. Pietrūka izdomas, ātruma, bet netrūka brāķa. Puslaika vidū Soloņicins un Karlsons izspēlēja kombināciju, pēc kuras bumba ne bez pretinieku spēlētāja kājas palīdzības nonāca pie Keca, kurš savu izdevību garām nepalaida, gūstot savus pirmos vārtus šosezon. Liepājnieki turpināja spēlēt visai akadēmiski – it kā jau būtu ieguvuši nepieciešamo drošo pārsvaru. Tikai tablo par to nevēstīja.

Pāris reizes bīstami pa "Olimpa" vārtiem uzsita Kalons, pāris reizes Karlsons sita ar galvu, bet vārtsargs Māliņš allaž bija savu uzdevumu augstumos. Jaunie rīdzinieki, kuru rindās laukumā bija tikai viens 20 gadu vecumu sasniedzis futbolists, spēlēja centīgi un mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem, kas dažkārt lika panervozēt mūsu aizsardzībai. Puslaiks beidzās ar Tamošauska izgājienu pret Māliņu un sitienu garām viņa sargātajiem vārtiem.

Pēc pārtraukuma dzīvīgumu spēlē ienesa Toress (laukuma vidū) un Petkovičs (labajā malā), kuri nomainīja Petrenko un Tamošausku. Mūsējie sāka spēlēt ātrāk, arī īsākām piespēlēm, savukārt viesi turpināja cerēt uz pretuzbrukumiem. Šajā puslaikā divas reizes Karlsons netraucēts izgāja viens pret vienu ar "Olimpa" vārtu vīru, bet nespēja lieliskās izdevības izmantot. Vārtus varēja gūt gan Kalons, gan Petkovičs, gan Toress, gan Krugļaks, kurš spēli saasināja vēl vairāk un ar savu aktīvo darbību nopelnīja 11 metru sitienu. Tikai Kļava šoreiz to izpildīja pagalam neveiksmīgi.

Bieži vien mēdz gadīties, ka tā komanda, kas ilgstoši nespēj izmantot savas vārtu gūšanas iespējas, tiek sodīta. Par laimi, šoreiz tas nenotika, pateicoties mūsu vārtsargam Spolem, kurš mača kompensācijas laikā izvilka bumbu no savu vārtu stūra. Būtu tikai godīgi, ja daži komandas biedri no prēmijas par vakardienas uzvaru viņam izmaksātu kādu dzērienu.

Citā spēlē "Rīga" sagādāja kārtējo pārsteigumu – šoreiz pieveicot "Skonto" komandu ar 1:0, bet "Ventspils" sagrāva "Dinaburg" ar 4:0.

Tagad liepājniekiem stāv priekšā divas ļoti grūtas spēles ar principiālajiem sāncenšiem. Jau šosvētdien pulksten 14.05 Rīgā metalurgi mērosies spēkiem ar "Skonto" komandu. Spēli tiešraidē plāno translēt kanāls LTV 7. Savukārt 4.maijā tajā pašā laikā sāksies tiešraide no Liepājas "Daugavas" stadiona – pie mums viesosies "Ventspils".

Kometārs

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Ļoti pārdzīvojām zaudējumu iepriekšējā spēlē. Šodien viena komanda cīnījās, cik spēja, bet otra nespēja realizēt savu pārsvaru. Mums ir daudz problēmu. Arī tādas, ko negribu nest ārpus komandas. Bet mēs tiksim galā, citādi nebūšu mierā. Grūti pateikt, kādēļ vairāki futbolisti spēja demonstrēt saturīgu sniegumu treniņnometnēs pret ļoti spēcīgiem pretiniekiem, bet tagad iestājusies tāda kā melnā svītra.

"Olimpa" galvenais treneris Mihails Koņevs uz preses konferenci neieradās.

Latvijas virslīga.

"Liepājas metalurgs" – "Olimps" 1:0 (1:0).
"Liepājas metalurgs": Spole, Kļava, Fereira, Ivanovs, Zirnis, Petrenko (Toress, 46.), Kalons, Soloņicins, Tamošausks (Petkovičs, 46.), Karlsons, Kecs (Krugļaks, 77.).
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Kecs (21.), Kļava 90.min. nerealizēja 11 m sitienu.
Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" – Kalons (36.), Kecs (74.); "Olimps" – Ivaško (45.), Sputajs (64.).

Virslīgas tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti)

"Rīga"                       4       4       0       0       8:1    12
"Jūrmala"                    3       3       0       0       6:1    9
"Liepājas metalurgs"   4       3       0       1       6:5    9
"Ventspils"                 4       2       0       2       7:4    6
"Skonto"                    4       2       0       2       4:4    6
"Dinaburg"                 4       1       0       3       2:7    3
"Olimps"                    4       0       0       4       0:5    0
"Daugava"                  3       0       0       3       3:9    0