Vējš: R 12.7 m/s

Vārdadiena: Klaudijs, Sabīne, Sarma

Arī dublieru cīņā pārāki liepājnieki  (4)

Atslēgvārdi futbols | dublieri

Latvijas futbola čempionāta pirmās līgas spēlēs "Liepājas metalurga 2" futbolisti savā laukumā ar 3:0 (1:0) uzvarēja citu dublieru vienību "Ventspils 2", bet otra Liepājas komanda "Varavīksne" viesos tikai otrā puslaika beigu daļā izrāva uzvaru ar 2:1 (1:1) pār SC "Ogre/FK33".

Metalurgiem šaja mačā bija iespēja paspēkoties ne tikai ar Ventspils dublieriem, bet arī dažiem pagājušo virslīgas spēli Liepājā neaizvadījušiem leģionāriem – nigērieti Abdultaofiku un japāņiem Šibamuru un Kato, kuri uz maiņu iznāca otrajā puslaikā. Mūsējiem spēļu prakses iegūšanas nolūkos laukumā devās Artjoms Kuzņecovs. Pirmajā puslaikā vienīgie vārti tika gūti 18. minūtē, kad pēc stūra sitiena bumbu savos vārtos raidīja viesi, bet kopumā labākas iespējas vārtu gūšanai bija liepājniekiem. Otrā puslaika sākumā ventspilnieki ar lielām pūlēm metās uz mājinieku vārtiem, tomēr "Metalurga" futbolisti atņēma viesiem bumbu pie saviem vārtiem un noorganizēja pretuzbrukumu, kuru pēc precīzas Ērika Puncuļa piespēles ar izgājienu vienatnē pret vārtiem un rezultatīvi sitienu pabeidza Dmitrijs Hmizs. Mača atlikušajā laikā lieliskas iespējas gūt vārtus neizmantoja abas komandas, bet spēles kompensācijas laikā "Ventspils" soda laukumā tika nogāzts uz maiņu iznākušais Vugars Askerovs, kurš pats arī realizēja piešķirto vienpadsmit metru soda sitienu.

Ogrē SFK "Varavīksne" tikās ar pārliecinoši vājāko čempionāta komandu, kuri pirmajā riņķī bija izdevies uzvarēt ar graujošo rezultātu 11:1. Toreiz gan varavīksniešu sastāvā bija arī tāda nozīmīga figūra kā Askerovs, kurš ogrēniešiem lika kapitulēt piecreiz. "Spēle bija grūta. Blakus laukumam vēl notika kaut kādas nesaprotamas sporta spēles, kas ļoti traucēja koncentrēties," maču Ogrē raksturoja Janeks Kreitāls. Vadības groži piederēja mūsu vienībai, tomēr pirmie vārtus 22. minūtē no 30 metriem guva mājinieki. "Varavīksnes" futbolistiem tas bija neliels šoks, tomēr izdevās turpināt aplenkt pretinieku vārtus un pēc 10 minūtēm Viktora Jefremova piespēli no flanga vārtu guvumā pārvērta Roberts Pirktiņš. Pēc šīs epizodes spēle kļuva atklāta, tomēr savas iespējas pirmajā puslaikā izniekoja abas komandas. Otrajās 45 minūtēs atkal ievērojams pārsvars bija viesiem, un pēc kāda no standartsituācijām pretinieku soda laukumā aizkavējās aizsargs Segejs Ladans, kurš pēc vēl vienas piespēles no flanga 77. minūtē bumu raidīja zem pārliktņa, izvirzot savu komandu vadībā. Pēdējās minūtēs liepājnieki izdarīja visu, lai nosargātu uzvaru un iegūtu kārtējos trīs punktus.

Sestdien "Varavīksne" Jūrmalā spēkosies ar vienību "Spartaks", bet "Liepājas metalurgs 2" 8. septembrī izbraukumā spēles ar komandas "Jelgava" dublieriem.

Rihards Ļesins,

Andra Gertsona foto

Apspēlējis vārtsargu, Dmitrijs Hmizs metalurgu pretuzbrukumu pabeidza ar sitienu jau tukšos vārtos.