Vējš: DA 6.2 m/s

Vārdadiena: Valdemārs, Valdis, Voldemārs

"Daugava" izrauj neizšķirtu cīņā pret "Metalurgu" (video)  (27)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

Pēc aizraujoša scenārija šovakar Rīgā, Daugavas stadionā risinājās Latvijas futbola Virslīgas mačs starp vietējo „Daugavu” un „Liepājas metalurgu”. Ieguvuši trīs vārtu pārsvaru (3:0), liepājnieki to septiņu minūšu laikā pamanījās izsēt un no Rīgas aizveda tikai punktu. Mačs beidzās neizšķirti – 3:3.

Līdzšinējās sezonas savstarpējās spēlēs divas reizes uzvaras bija svinējuši liepājnieki (3:1 un 1:0) un arī šīvakara maču sāka pārliecinošāk. Lai gan mačs iesākās visai haotiskā cīņā, pirmie vārtus guva viesi. Spēles devītajā minūtē kārtējo reizi izcēlās Ritis Leliuga, uzsākot uzbrukumu, kuru ar rezultatīvu sitienu noslēdza Genādijs Soloņicins. Mača turpinājumā iespējas līdzsvarot rezultātu bija „Daugavai”. Pēc Vitālija Zila sitiena viesus no vārtu zaudējuma glāba Doroševs. Kamēr mājinieki savas iespējas neizmantoja, viesi vienā no pretuzbrukumiem rezultāta pārsvaru dubultoja. Pēc Valerija Afanasjeva centrējuma „Metalurga” pārsvaru dubultoja Ģirts Karlsons. Sitot sev tipiskā stilā ar galvu (29. minūte), viņš guva otros vārtus. Puslaika beigu daļā daudz neprecizitāšu piespēlēs un kļūdas abu komandu izpildījumā un tas neļāva tām gūt vēl kādus vārtus. Pēc puslaika 2:0 vadībā viesi.

Otro mača daļu mājinieki sāka krietni aktīvāk un jau vienā no pirmajiem otrā puslaika uzbrukumiem iespēju izcelties bija Edgaram Krūmiņam, taču nekā. Pēc brīža vēl viena iespēja tam pašam Krūmiņam un atkal nekā. Rīdziniekiem tobrīd jau bija iespējas panākt līdzsvaru, taču abas iespējas izniekotas un liepājniekiem joprojām divu vārtu pārsvars. „Daugavas” aktivitātes turpinājās, taču ik pa brīdim pretuzbrukumos centās aizbēgt arī liepājnieki. 62. spēles minūtē viens pret Arturu Vaičuli nokļuva otro vārtu autors Karlsons, taču šoreiz nekā. Uz mirkli atkal iniciatīvu pārņēma mājinieki, taču mača 77. minūtē pēc teicama Soloņicina centrējuma otros vārtus šajā mačā guva Karlsons – 3:0. Lai gan varēja likties, ka šajā spēlē viss ir beidzies, tā nedomāja mājinieki. Lietum pieņemoties spēkā, ar minūtes starpību pa vieniem vārtiem katrs guva Georgijs Diakvinišvillī un Vitālijs Zils, bet mirkli vēlāk 11 metru soda sitienu, par partnera klupināšanu soda laukumā, realizēja Vadims Gripa. Rīgas „Daugavai” tobrīd bija izdevies panākt neticamo 3:3. Spēles beigu daļā rīdziniekiem bija iespējas izraut arī uzvaru, taču šoreiz nekā – 3:3.

Rīgas Daugava – Liepājas metalurgs 3:3 (0:2)
Vārtu guvēji: Soloņicins 9’, Karlsons 29’, 77’, Diakvinišvillī 78’, Zils 79’, Grips 81’ (11 m.s.s.)