Vējš: D 3.3 m/s

Vārdadiena: Niklāvs, Nikolajs, Niks

Līderi punktus dala uz pusēm  (12)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

Kaut arī smagā cīniņā, punktus svētdien "Ventspils" un "Liepājas metalurgs" sadalīja brālīgi – vārtsargi palika nepārspēti. Ventspilnieki pirms šī mača bija turnīra līderi ne tikai pēc gūto un zaudēto vārtu attiecības, bet arī pēc uzvaru skaita, jo jau pamanījušies aizvadīt 13.kārtas maču pret "Rīgu" (2:0), tādējādi trijās spēlēs tiekot pie 9 punktiem. Pēc svētdienas spēles ventspilniekiem ir 10 punkti, bet liepājniekiem 7 un viena spēle rezervē.

Mača ievads vēstīja, ka neviena no komandām negrasās būt statistu un pasīvu vērotāju lomā, bet gan cīnīties par katru laukuma metru. Jau spēles sākumā mājinieki izveidoja bīstamu momentu pie metalurgu vārtiem, kam sekoja trīs stūra sitieni pēc kārtas. Tiesa, arī metalurgi nepalika parādā, pāris reižu bīstami pietuvojoties Vaņina vārtiem, bet tad atkal Spole teju teju izzaga bumbu no pretinieku uzbrucēja kājām.

Tā kā pēc savainojuma turpina atkopties Kamešs, liepājnieki vairāk izmantoja sev vislabāk saprotamo taktiku – tālās piespēles, cerot uz Beņuša spēju tās sekmīgi pāradresēt partneriem, bet tās nebija grūti atšifrēt, turklāt mūsu leģionāra kolēģi ne vienmēr bija pietiekami aktīvi un atjautīgi, lai no šīm situācijām varētu izžmiegt rezultātu.

Kaut kopumā spēle 1.puslaikā ritēja līdzīgi, ventspilnieki bija bīstamāki (stūra sitienu attiecība 7:1 mājinieku labā, bet visā spēlē 12:2) un nekautrējās sist arī no tālas distances. Pēc viena no Tigirlaša sitieniem (viņš puslaikā bīstami sita 3 reizes) Spole ar grūtībām bumbu novirzīja aiz gala līnijas. Savukārt no viesu parādītā snieguma visvairāk atmiņā palika Ivanova un Beņuša sitieni ar galvu - vienreiz bumbu tvēra Vaņins, otrreiz tā aizlidoja gar stabu.

Spēles otrajā daļā mūsējie aktivizējās un daudzajiem metalurgu līdzjutējiem, kas bija mērojuši ceļu uz Ventspili (liepājnieku treneris Jurijs Andrejevs viņiem tādēļ sūta siltus sveicienus), uzreiz divas reizes nācās noelsties pēc Soloņicina izpildītā tiešā brīvsitiena, ko atvairīja Vaņins, un Rubīna šāviena no 18 metriem gar pašu vārtu stabu. Arī "Ventspils" atbildēja ar dažiem prettriecieniem (Butriks, Rimkus), taču iniciatīvu pārņēma viesi. Liepājnieku nodomi tapa pavisam saprotami, kad puslaika vidū pussarga Surņina vietā laukumā nāca uzbrucējs Kļimeks. 72.minūtē ļoti bīstamu uzbrukumu izveidoja Bleidelis un Beņušis, tomēr līdz noslēdzošam sitienam lieta nenonāca. Rezultāts nemainījās. Vēl sliktāk – pāris reižu bumba varēja atrasties liepājnieku vārtu tīklā, jo mača izskaņā ventspilnieki uzbruka visnotaļ mērķtiecīgi.

Sestdien liepājnieki savās mājās mērosies spēkiem ar "Skonto", kas ar 3:1 pieveica "Daugavu". Vēl aizvadītajā kārtā "Olimps" – "Jūrmala" 2:1, "Blāzma" – "Rīga" 1:0 (!), "Dinaburg" – "Vindava" 1:1.

Komentāri

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Jurijs Andrejevs:
– Neraugoties uz nullēm, spēle skatītājiem patika, jo abas komandas cīnījās ar pilnu atdevi un spēles beigās futbolistu spēki bija izsīkuši. Gan viena, gan otra komanda varēja gūt vārtus, bet rezultāts ir godīgs.

"Ventspils" galvenais treneris Romāns Grigorčuks:
– Esmu neapmierināts ar rezultātu, jo savās mājās ļoti gribējām uzvarēt. Bijām tuvāk uzvarai, bet nevaru pateikt, ka rezultāts nebūtu likumsakarīgs.