Vējš: D 3.3 m/s

Vārdadiena: Niklāvs, Nikolajs, Niks

"Liepājas metalurgs" startē ar uzvaru (video)  (13)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

Šodien startēja Latvijas futbola Virslīgas 1. kārtas spēles. Šīs dienas centrālais mačs norisinājās Zemgales Olimpiskajā centrā, kur "Jelgava" uzņēma vicečempionu "Liepājas Metalurgu".

Abu komandu futbolistiem noskaņojums būs labs, jo kausa mačos uzvarētas spēcīgas konkurentes – "Ventspili” un Daugavpils „Daugavu”. Spēle iesākās salīdzinoši mierīgi, un pirmais bīstamais moments tika izveidots 8. minūtē, kad Arta Lazdiņa tālsitienu ne bez pūlēm atvairīja Pāvels Šteinbors. Pēc nepilnām trim minūtēm vadībā vajadzēja izvirzīties jau liepājniekiem, taču pussargam Valērijam Afanasjevam neizdevās no vārtu priekšas atklāt rezultātu.

Neilgi pēc tam pussargam vēlreiz neizdevās izcelties – Jurģa Kalna reids laukuma kreisajā flangā noslēdzās ar piespēli gar vārtiem, no kurienes Afanasjevs, aizsarga traucēts, sita vārtiem garām. Puslaika labākā iespēja bija 39. minūtē, kad Andrejs Prohorenkovs nonāca izcilā sitiena pozīcija, tomēr Marks Bogdanovs bumbu no neliela attāluma pamanījās atvairīt. Jelgavnieki vairākas reizes spēli saasināja ar ātriem pretuzbrukiem, no kuriem gan neviens nenoslēdzās ar bīstamu sitienu. 0:0 pēc pirmā puslaika.

Otrais puslaiks neisākās pārāk aktīvi, tomēr 52. minūtē beidzot tika atklāts rezultāts – laukuma centrā kļūdījās Lazdiņš, bumbu saņēma Vladimirs Kamešs, kurš pietuvinājās vārtiem un bumbu no soda laukuma kreisās malas ieraidīja vārtu augšējā stūrī, skaistā veidā izvirzot vadībā viesus – 1:0.

Mājinieki, cenšoties rezultātu izlīdzināt, spēli padarīja krietni skatāmāku. 65. minūtē vēl viens bīstams tālsitiens izdevās Lazdiņam, uzreiz pēc tam Bogdaškinam no pāris metriem izcelties neļāva Oskars Kļava, kurš izklupienā paglāba liepājniekus.

Mača izskaņā vairākas reizes lieliski nospēlēja Šteinbors, it īpaši pēc Kozlova tālsitiena, pēc kura bumba lidoja vārtu devītniekā. Saspringta galotne gan izpalika – 86. minūtē liepājnieku jaunieguvums Afanasjevs ar planējošu sitienu no dažiem metriem bumbu ieraidīja vārtu tālajā stūrī, uzstādot spēles galarezultātu – 2:0.

''Jelgava'' - ''LM'' 0:2 (0:0)
Vārti: Kamešs 52’; Avanasjevs 86’
Jelgava: Bogdanovs, Gubins, Ošs, Kazura, Baturinskis, Redjko, Grigaravičs, Žatkins, Lazdiņš, Bogdaškins, Kozlovs
Liepājas Metalurgs: Šteinbors, Kļava, Zirnis, Kamešs, Kalns, Tamošausks, Prohorenkovs, Afanasjevs, Soloņicins, Bagužis, Krjauklis