Pirmdiena, 5. decembris

+6°C
Vējš: R 12.7 m/s

Vārdadiena: Klaudijs, Sabīne, Sarma

"Liepājas metalurgs" svin uzvaru Ventspilī; cīņa par titulu saasinās (video)  (18)

Atslēgvārdi virslīga | futbols | liepajas metalurgs futbols

Latvijas Virslīgas futbola čempionāta 32. kārtas ietvaros šodien tiek izspēlētas četras spēles. Intriģējošākās cīņas notika Ventspils Olimpiskā centra stadionā, kur divu līgas līdervienību duelī "Liepājas Metalurgs" ar 2:1 pieveica FK "Ventspils", vēl vairāk saasinot cīņu par Latvijas čempionu titulu.

Piecas kārtas līdz Virslīgas čempionāta beigām pienākusi sezonas kulminācija. Divu Kurzemes komandu derbijs Ventspilī līdzjutējos raisīja vislielāko interesi. Tieši šīs komandas ir galvenās favorītes uz uzvaru čempionātā.

Maču nedaudz aktīvāk iesāka viesi. Vairākkārt neprecīzi nospēlējot savā laukuma pusē "Ventspils" futbolisti deva vairākas iespējas bīstami uzbrukt liepājniekiem. Mača rezultātu gan atklāja mājinieki. Jau spēles desmitajā minūtē pēc lieliskas Vadima Jančuka piespēles bumbu liepājnieku vārtos ieraidīja Federiko Martiness, panākot 1:0. Spēles turpinājumā liepājnieki nedaudz aktivizējās un spēli novirzīja "Ventspils" komandas laukuma pusē. Vienā no spēles epizodēm neveiksmīgi savā soda laukumā nospēlēja "Ventspils" aizsargs Vladislavs Gabovs. Pēc viena no liepājnieku sitieniem bumba tieši no viņa ielidoja mājinieku vārtos – 1:1. Laukumā turpinoties asai cīņai, iespējas gūt vārtus bija abām komandām, taču spēles 30. minūtē otros vārtus viesu labā guva Andrejs Prohorenkovs. Pēc tam, kad pie "Ventspils" soda laukuma neatļauti tika kavēts Nerijus Vaļskis, Andrejs ar lielisku sitienu vadībā jau izvirzīja viesus – 2:1. Pēc brīža šis mačs pāragri noslēdzās jau pieminētajam Gabovam, kurš guva nepatīkamu savainojumu un bija spiests laukumu pamest. Viņa vietā laukumā devās Jevgēņijs Kosmačovs. Puslaika beigu daļā vairāk uzbruka mājinieki, taču rezultāts nemainījās.

Uz otro puslaiku Liepājas komanda iznāca ar uzdevumu noturēt vienu vārtu pārsvaru un ar uzdevumu tika galā lieliski. Krietni vairāk uzbruka "Ventspils"”, bet liepājnieki centās izmantot savas iespējas asos pretuzbrukumos. Liepājnieki aizsardzībā spēlēja precīzi, dažkārt no vārtu zaudējuma viņus glāba Pēvels Šteinbors, bet viņu pretuzbrukumi dažkārt bija daudz bīstamāki nekā "Ventspils" spiediens uz Vēju pilsētas vārtiem. Spēles beigu daļā rezultāts nemainījās un uzvaru svinēja liepājnieki, vēl vairāk saasinot cīņu par Latvijas čempionu titulu.

Ventspils – Liepājas metalurgs1:2 (1:2)
Vārti: Martiness 10’, Gabovs 20’ (savos vārtos), Prohorenkovs 30’
Ventspils: Vlasovs, Postnņkovs, Savčenkovs, Laizāns, Martiness, Suhanovs, Jančuks, Abdultaofiks, Rugins, Gabovs, Kurakins
Liepājas metalurgs: Šteinbors, Tamošausks, Vaļskis, Surņins, Kalns, Činikas, Prohorenkovs, Mihadjuks, Soloņicins, Askerovs, Krjauklis