Vējš: DA 6.5 m/s

Vārdadiena: Valdemārs, Valdis, Voldemārs

"Liepājas metalurgs" uzvar sīksto "Jelgavu"  (9)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

Šodien "Liepājas metalurga" futbolisti savās mājās virslīgas čempionātā uzvarēja savus pāridarītājus Latvijas kausa izcīņā - "Jelgavu" ar 3:1.

Spēle iesākās liepājniekiem dramatiski. Bija pagājusi tikai minūte, kad mūsu aizsargu kļūda laukuma vidū un sekojošs Aleksejeva pārkāpums savā soda laukumā beidzās ar jelgavnieku realizētu 11 metru sitienu. Precīzs bija Redjko.

Turpinājumā uzbruka galvenokārt mājinieki, kas radīja vairākas bīstamas epizodes un pusmomentus pie Bogdanova sargātajiem vārtiem, taču ne Kļavam, ne Kalnam, ne Rakelam sitieni nepadevās. Viens bīstams sitiens arī viesu kontā – vārtu pārliktni ar bumbu nopaijāja Malašenoks.

Puslaika otra puse mājiniekiem bija veiksmīgāka. Rakels labā ātrumā izrāvās pa kreiso malu un spēcīgi piespēlēja gar vārtiem - Kavaļausks kritienā bumbu spēja iedabūt vārtos. Drīz pēc tam lietuvietim bija vēl viena laba iespēja – šoreiz garām. Puslaika izskaņā diemžēl viesu vārtsargu no ļoti labas pozīcijas nespēja pārspēt Kalns, bet Kirhnera sitiens lidoja nedaudz garām.

Puslaiku liepājniekiem tomēr izdevās beigt uz priecīgas nots. 45.minutē pēc tam, kad bumba bija pakūļājusies pa jelgavnieku soda laukumu, tā atlēca pie Rakela, kurš šo dāvanu uzreiz lika lietā – 2:1.

Pirmās desmit 2.puslaika minūtes pagāja bez ievērības cienīgiem notikumiem. Liepājnieki droši kontrolēja bumbu, meklēja ceļus, kā uzlauzt sīksto jelgavnieku aizsardzību, bet viesi savukārt centās izmantot katru pretuzbrukuma iespēju.

Pēc viena no jelgavnieku centieniem kļūdījās mūsu komandas kapteinis Tamošausks un čempionus glāba vārtsargs Spole. Iniciatīva mājiniekiem sāka teju slīdēt ārā no rokām. Tomēr 69.minūtē atkal varēja uzgavilēt stadionā sanākušie līdzjutēji – kaut arī uzbrukums sākās ar neveiksmi Rakelam vienatnē nespējot apspēlēt vārtsargu, jau nākamā epizode beidzās sekmīgi: īstajā vietā bija Grebis, panākot 3:1.

Brīžiem nepārliecinošā darbība aizsardzībā ļāva viesiem pakutināt liepājnieku nervus. Cik tur trūka, ka rezultāta starpība būtu samazināta līdz minimumam…

Spēles izskaņā vairākas iespējas uzvaru padarīt vēl pārliecinošāku bija metalurgiem, bet Rakela piešaude arī no superpozīcijām nekādi nesasniedza mērķi, bet Kavaļauska sitienu tvēra Bogdanovs.