Vējš: Z 6.4 m/s

Vārdadiena: Evija, Jogita, Raita

"Metalurgs" viesos pārspēj "Skonto"  (6)

Atslēgvārdi liepajas metalurgs futbols | virslīga | futbols

Virslīgas 5. kārtas centrālajā spēlē "Liepājas metalurgs" Rīgā ar 1:0 pieveica "Skonto", rīdziniekiem sagādājot pirmo zaudējumu sezonā. Vienīgos vārtus 2. puslaika sākumā guva Vladimirs Kamešs.

Mača sākumā Germana Māliņa meistarību ar spēcīgu tālsitienu pārbaudīja Vladimirs Kamešs. "Skonto" kapteinis atsita bumbu savā priekšā, taču neviena no liepājniekiem, kuri varētu apdraudēt viņa vārtus, tuvumā nebija.

Pirmajā puslaikā bija daudz neprecīzu piespēļu, daudz cīņu laukuma centrā, bet kvalitatīvu uzbrukumu bija ļoti maz. "Metalurgs" izpildīja vairākus stūra sitienus (5:2), taču "Skonto" aizsardzība allaž bija uzdevumu augstumos. Pirmajās 45 minūtēs rezultāts netika atklāts.

Otrajā puslaikā vārtu atslēgšanai bija nepieciešamas tikai četras minūtes. Bumba pēc vairākiem rikošetiem nonāca pie soda laukuma vidū esošā Kameša, kurš ar sitienu apakšējā stūrī neatstāja Māliņam nekādas cerības – 0:1.

Liepājnieki uzreiz pārslēdzās uz pretuzbrukumu taktiku. Marians Pahars 57. minūtē Andreja Siņicina vietā uzlaida Valēriju Šabalu – "Skonto" pārgāja uz spēli ar diviem uzbrucējiem. Tieši pēc Šabalas pa sitienam nomestās bumbas no soda laukuma robežas varēja iesist Aleksandrs Fertovs, taču sitiens sanāca pa vidu vārtiem un Pāvelam Šteinboram grūtības nesagādāja.

Šabala 63. minūtē no asa leņķa nespēja trāpīt vārtu rāmī, bet 82. minūtē lieliski uzsita ar galvu pēc centrējuma no labās malas. Viesus no vārtu zaudējuma glāba Šteinbors, atvairot vārtu stūrī lidojošo bumbu. Liepāja arvien spēlēja no aizsardzības un prata nosargāt minimālo pārsvaru. "Metalurgs" uzvarēja ar 1:0, sagādājot "Skonto" pirmo zaudējumu.

Skonto – Metalurgs 0:1 (0:0)

Vārti: Kamešs 49'
Skonto: Māliņš, Amirhanovs (Gjorgijevskis 90'), Savčenkovs, Ševeļovs, Maksimenko, Mingazovs (Rioss 82'), Fertovs, Siņicins (Šabala 57'), Siņeļņikovs, Sato, Labuks
Metalurgs: Šteinbors, Kļava, Bagužis, Krjauklis, Zirnis, Tamošausks, Soloņicins (Savvaļnieks 89'), Prohorenkovs, Afanasjevs, Kalns, Kamešs (Akserovs 84')
Brīdināti: Šabala 75' – Bagužis 16', Prohorenkovs 36', Tamošausks 37', Askerovs 90'