Vējš: R 9.4 m/s

Vārdadiena: Sarmīte, Tabita

Papildināts – Caura aizsardzība, bezrezultatīvs uzbrukums  (27)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

Virslīgas trešās kārtas šodienas vienīgajā mačā "Liepājas metalurgs" izbraukumā tikās ar citu komandu, kas vēl nav zaudējusi punktus, – "Rīgu" un piedzīvoja sagrāvi ar 0:3 (0:1). 5:0, 3:1, 4:0, 5:0, 6:0, 3:0, 5:1, 1:0 – ar tik iespaidīgiem rezultātiem iepriekšējās divās sezonās "Liepājas metalurgs" apspēlēja rīdziniekus. Tagad statistikā ierakstīts arī 0:3. Pēdējo reizi ar šādu rezultātu liepājnieki zaudēja pirms aptuveni diviem gadiem Ventspilī. Mikrotraumu guvušo Miceiku liepājnieku treneri nolēma pietaupīt un atstāja rezervē, bet metalurgu sākuma sastāvā pirmo reizi laukumā devās Andrijs Krugļaks. Viņš kopā ar Kecu spēlēja tūliņ aiz Karlsona, kurš tika izvirzīts šī trijstūra virsotnē.

Vēl pieminēšanas vērts ir fakts, ka iepriekšējā liepājnieku spēle pret "Dinaburg" mūsu vārtsargam Spolem bija 250.spēle virslīgā!

Mačs ritēja pagalam nelāgos laika apstākļos – lietū un stiprā vējā, bet paša LU stadiona futbola laukuma kvalitāte bija zem katras kritikas – bumbas pārvaldīšanu traucēja bedrainais laukums. Kaut arī pirmajā puslaikā "Liepājas metalurgam" bija pārsvars, aizspēlēties līdz pārliecinošam noslēdzošam sitienam tā arī neizdevās. "Rīgas" futbolisti visai prasmīgi aizsargājās, savu vārtu tuvumā mūsējiem neļaujot izvērsties, un veikli ievadīja pretuzbrukumus. Vienīgos vārtus puslaikā guva mājinieki, kad ļoti precīzs sitiens vārtu augšējā stūrī padevās Skobļakovam.

Otrais puslaiks iesākās ar to, ka Spole nobloķēja Nikolajeva izgājienu uz vārtiem. Pirmais nopelnīja dzelteno kartīti, bet otrs aukstasinīgi realizēja 11 metru sitienu. Liepājnieku centieni atslēgt "Rīgas" vārtu cietoksni tā arī nevainagojās ar panākumu, kaut arī lieliskas izdevības bija Soloņicinam un Kalonam, bet mājinieki metalurgus sarūgtināja vēl – puslaika vidū, neviena netraucēts (!), centrējumu no kreisās malas vēlreiz panākumā pārvērta Nikolajevs. Ar cauru aizsardzību un bezrezultatīvu uzbrukumu nekas labs arī nevarēja būt gaidāms…

Nākamā spēle metalurgiem ir 25.aprīlī, kad Liepājā viesosies virslīgas jaunpienācēja – komanda "Olimps".

Komentārs

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Zaudējām, jo ļoti rupji kļūdījās aizsargi. Un sliktā spēle aizsardzībā bija arī viens no iemesliem, kādēļ nevedās darbība uzbrukumā. Taču nevaru arī neatzīmēt, ka pretiniekiem ir labi nokomplektēts sastāvs. Labi, ka šāds klupiens piedzīvots sezonas sākumā, nevis beigās. Tiksim skaidrībā ar problēmām un izdarīsim pareizos secinājumus.