Vējš: R 12.5 m/s

Vārdadiena: Gunis, Gunārs, Vladimirs

Papildināts – Katasonovs gūst vārtus, bet metalurgi uzvar  (4)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

Otrdien "Liepājas metalurgs" izbraukumā aizvadīja Latvijas futbola čempionāta pirmā riņķa pēdējo spēli, un rezultatīvā mačā sagādāja pirmo zaudējumu "Jūrmalas" futbolistiem. Pēc savainojuma izārstēšanas metalurgu rindās bija atgriezies Miceika, kurš devās laukumā Tamošauska vietā, bet uzbrukumā līdzās Karlsonam darbojās Krugļaks. Spēle, kas notika mainīgos laika apstākļos, bija visai līdzīga, un iniciatīva piederēja te vienai, te otrai komandai. Mača ievads veiksmīgāks bija mūsējiem – aptuveni stundas ceturtdaļu pēc mača sākuma ar ieslīpu sitienu no aptuveni septiņiem metriem Karlsons pārmeta bumbu vārtsargam un izvirzīja mūsējos vadībā – 1:0.

Vēl pēc aptuveni piecām minūtēm savā elementā bija Miceika, kurš teju vai iestūma bumbu vārtos pēc stūra sitiena – 2:0. Pēc šķietami drošā pārsvara komandas galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs pastiprināja vidējo līniju – Krugļaka vietā nāca Kļava.

Jūrmalnieki negrasījās padoties un kļuva nedaudz aktīvāki, bet nopietni apdraudēt mūsējo vārtus ilgāku laiku nespēja. Taču laukuma saimniekiem palīdzēja mūsējo paviršība aizsardzībā – Spole soda laukumā nesapratās ar Fereiru, un Bleidelis raidīja bumbu tukšos vārtos – 1:2. Vēl pēc dažām minūtēm rezultāts kļuva neizšķirts – 2:2. Gandrīz nekavējoties sekoja vēl viena maiņa "Liepājas metalurga" rindās – Petkoviča vietā laukumā devās Kecs.

Arī otrā puslaika sākums veiksmīgāks bija liepājniekiem –Soloņicins izpildīja soda sitienu, bumba, skārusi laukuma saimnieku izveidoto sieniņu, atlēca pie Karlsona, kurš vēlreiz izvirzīja mūsējos vadībā – 3:2. Taču tā vēl nebija uzvara. Jūrmalnieku uzbrukuma laikā mūsēji pārkāpa noteikumus, taču galvenais tiesnesis Sipailo atļāva uzbrukumu turpināt, tas beidzās ne ar ko, bet soģis uz mūsējo vārtiem piesprieda soda sitienu. To devās izpildīt bijušais ilggadējais metalurgu līderis Katasonovs, kurš cauršāva mūsējo izveidoto sieniņu un padarīja mača galotni vēl saspringtāku.

Liepājnieku vēlme izraut trīs punktus bija tik liela, ka pretinieku soda laukumā devās gandrīz visi mūsējie, un pēc Ivanova raidījuma ar galvu, bumba ielidoja precīzi zem laukuma saimnieku vārtu pārliktņa. Atlikušajā laikā nekas būtiski vairs nemainījās, un "Liepājas metalurgs" dramatiskajā mačā izcīnīja uzvaru ar 4:3.

Pārējās vakardienas spēlēs "Ventspils" ar 3:1 pieveica "Daugavu", "Rīga" izcīnīja uzvaru pret "Olimpu" – 3:2, bet komandas "Dinaburg" un "Skonto" cīnījās neizšķirti 2:2.

Nākošo spēli metalurgi sestdien aizvadīs izbraukumā pret "Daugavu". Šo maču translēs arī Latvijas televīzija – tiešraides sākums kanālā "LTV7" pulksten 14.05.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Tādas uzvaras kā šī ir retums. "Jūrmala" ir kļuvusi par citu komandu, rāda ļoti labu sniegumu, tāpēc vēl jo patīkamāk, ka izdevās uzvarēt. Vairāki mūsu spēlētāji šodien nospēlēja augstā līmenī, bet komanda kopumā sarežģītā situācijā parādīja spēcīgu raksturu. Negribu apgalvot, ka pilnībā izdevās ar maiņām, bet Krugļaku nomainīju, jo vēlējos pastiprināt vidējo līniju, Kecu sūtīju laukumā, jo gribējās pastiprināt uzbrukumu, bet Miceika vēl nebija gatavs spēlēt 90 minūtes.

Latvijas virslīga.

"Jūrmala" – "Liepājas metalurgs" 3:4 (2:2)
"Liepājas metalurgs"
– Spole, Zirnis, Fereira, Ivanovs, Surņins, Petkovičs (Kecs), Soloņicins, Kalons, Miceika (Žuravļovs), Karlsons, Krugļaks (Kļava).
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Karlsons, Miceika, Karlsons, Ivanovs; "Jūrmala" – Bleidelis, Dzjuba, Katasonovs.

Virslīgas tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti)

1. "Rīga"                               7       6       1       0       13:3  19
2. "Liepājas metalurgs"          7       6       0       1       16:8  18
3. "Jūrmala"                          6       3       2       1       11:7  11
4. "Ventspils"                        7       3       1       3       11:8  10
5. "Skonto"                           7       2       2       3       8:12  8
6. "Dinaburg"                        7       2       1       4       6:12  7
7. "Daugava"                         6       1       0       5       7:14  3
8. "Olimps"                           7       0       1       6       2:11  1