Vējš: DA 6.5 m/s

Vārdadiena: Valdemārs, Valdis, Voldemārs

Papildināts – "LMT Virslīgas" spēlē "Liepājas metalurgs" zaudē "Skonto"  (20)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

SK "Liepājas metalurgs" futbolisti svētdien Rīgā piekāpās vienībai "Skonto" un neizmantoja iespēju atgriezties Latvijas futbola čempionāta galvgalī.

Latvijas virslīga.
"Skonto" – "Liepājas metalurgs" 2:1 (2:0).
"Liepājas metalurgs" – Šteinbors, Zirnis (Jemeļins, 75.), Ivanovs, Tamošausks, Kļava, Surņins, Rafaļskis (Soloņicins, 53.), Kastners, Prohorenkovs (Kirhners, 44.), Karlsons, Grebis.
Vārtu guvēji: "Skonto" – Lukjanovs (23., 45.+3 – 11 m.s.); "Liepājas metalurgs" – Rafaļskis (47.).
Brīdinājumi: "Skonto" – Lukjanovs (32.), Blanks (71.), Smirnovs (90.+2.); "Liepājas metalurgs" – Prohorenkovs (28.), Surņins (32.), Šteinbors (45.+2.), Kļava (89.).
Noraidījumi: Grebis (44.).

Pirms spēles labas ziņas pienāca no Daugavpils, kur vietējā komanda "Dinaburg" valsts čempioniem ventspilniekiem sagādāja pirmo zaudējumu šosezon. Līdz ar to metalurgiem pret skontiešiem atlika izcīnīt kaut vienu punktu, lai atgūtu pirmo vietu virslīgā.

SK "Liepājas metalurgs" sākumsastāvā pārsteigumu nebija – pēc diskvalifikāciju izciešanas laukumā atgriezās Oskars Kļava un Toms Tamošausks, bet vieta vārtos atkal tika uzticēta Pāvelam Šteinboram. Mača ievads neliecināja, ka liepājnieki uz galvaspilsētu ir devušies pēc neizšķirta. Mūsējie uzņēmās iniciatīvu, un jau pašā cīņas ievadā Daniels Kastners pirmo reizi šajā spēlē trāpīja pa sāncenšu vārtu pārliktni. Par spīti laika apstākļiem pirmās minūtes 15 metalurgi pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, bet vēlāk cīņas gaita izlīdzinājās, un mājiniekiem izdevās radīt vairākas labas vārtu gūšanas iespējas. Jāteic, ka pārlieku pavirši, brīžiem arī riskanti darbojās mūsējo aizsargi, un skontieši ar tālām piespēlēm regulāri saraustīja metalurgu aizsardzību. Trauksmes zvani gan skanēja, tomēr no kļūdām metalurgi nemācījās, un, kārtējo reizi iekrituši aizsardzībā, zaudēja vārtus.

Protams, ka divu ilggadēju un principiālu sāncenšu duelī nav iespējams izvairīties no asas cīņas un daudziem brīdinājumiem, tomēr šoreiz galvenais tiesnesis zināmā mērā ietekmēja spēku samērus laukumā. Piemēram, kad par līdzīgiem pārkāpumiem Pāvels Surņins tika sodīts ar dzelteno kartiņu, bet skontietis Ivans Lukjanovs tika cauri vien ar aizrādījumu, lai gan bija pelnījis otro plāksteri un noraidījumu. Var diskutēt arī par Kristapam Grebim nešaubīgi parādītās sarkanā kartiņas pamatotību.

Zaudējuši savu bīstamāko uzbrucēju, liepājnieki uz mirkli bija pagalam apjukuši, ar uzbrukumu veidošanu mūsējiem neveicās, bet puslaika izskaņā no 11 metru atzīmes ielaistie vārti krietni samazināja mūsējo izredzes uz uzvaru.

Spēle mazākumā gan metalurgiem neliedza pēc pārtraukuma uzbrukt vairāk par sāncenšiem, un bija tikai likumsakarīgi, ka mājiniekiem radās labas iespējas pretuzbrukumiem. Tās gan palika neizmantotas, tomēr arī mūsējiem Germani Māliņu izdevās pārspēt vienīgi pāris minūtes pēc pārtraukuma, kad pēc soda sitiena izspēles savus piektos vārtus šosezon guva Maksims Rafaļskis. Lai arī spēles beigu daļā liepājnieku uzbrukumu pastiprināja nominālais aizsargs Antons Jemeļins, taustāmu labumu no tālajām piespēlēm sāncenšu soda laukumā metalurgi neguva. Bet cīņa beidzās gandrīz tāpat kā sākusies – ar Daniela Kastnera sitienu pa skontiešu vārtu pārliktni.

Diemžēl pārāk maz sāncenšu vārtus apdraudēja otrs rezultatīvākais liepājnieku uzbrucējs Ģirts Karlsons, par kuru interesi izrāda Grieķijas augstākās līgas klubs "PAS Giannina", kura pārstāvji esot klātienē vērojuši Ģirta sniegumu svētdienas spēlē.

Citi spēļu rezultāti: "Dinaburg" – "Ventspils" 1:0, "Jūrmala" – "Daugava" 1:1, "Olimps" – "Tranzīts" 1:1.

Nākošo virslīgas spēli SK "Liepājas metalurgs" aizvadīs pirmdien, 22.jūnijā pulksten 19.40 Liepājā pret FK "Ventspils", bet 18.jūnijā pulksten 18 mūsējie savā laukumā pārbaudes spēlē tiksies ar Baltkrievijas čempionvienību "BATE".

Komentārs:

SK "Liepājas metalurgs" trenera palīgs Verners Kaspers:
– Pirmajā puslaikā mums trūka simtprocentīgas pašatdeves. Pēc pārtraukuma parādījām kā protam cīnīties, bet ar to nepietika, lai panāktu kaut neizšķirtu.