Vējš: R 9.4 m/s

Vārdadiena: Sarmīte, Tabita

Papildināts – Uzvaru atnes divi Kalona "šāvieni"  (10)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

Šodien virslīgas otrās kārtas mačā "Liepājas metalurgs" izcīnīja otro uzvaru, šoreiz tā bija cita Daugavpils komanda – "Dinaburg". Liepājnieku treneris Benjamins Zelkēvičs Soloņicinu sūtīja labajā malā, Kalonu – kreisajā, bet Kļava, gluži tāpat kā valstsvienības rindās, darbojās labās malas aizsarga pozīcijā. Kā otrs vārtsargs spēles protokolā bija ierakstīts Vlasovs, jo Krucam gadījusies mikrotrauma. Spēles pirmajā puslaikā, kaut arī mājinieki izskatījās labāki, metalurgu demonstrētais futbols līdzjutējus īpaši neiepriecināja. Liepājniekiem bija vairāk iespēju izcelties, taču kopumā spēle nevedās, turklāt viesi dažkārt atbildēja ar visai bīstamiem pretuzbrukumiem.

Otrā puslaika sākumā "Liepājas metalurgam" aktivizēties palīdzēja laukumā uzmainītie Kecs un Surņins. Pie daugavpiliešu vārtiem sagriezās īsts uzbrukumu karuselis. 55.minūtē beidzot "Dinaburg" cietoksnis tika ieņemts. Kecs saņēma piespēli soda laukumā un bumbu pāradresēja vairāk pa kreisi, kur Kalons ar spēcīgu sitienu to raidīja vārtu labajā stūrī. Tiesa, prieki izrādījās īsi, jo mūsējo atslābināšanās prasīja iegūtā pārsvara zaudēšanu. Tomēr Kalona vēl viens spēcīgs šāviens ar kreiso kāju līdzīgā stilā atnesa metalurgiem tik ļoti nepieciešamo uzvaru. Dažas labas izdevības izcelties šajā spēlē vēl neizmantoja Karlsons, Tamošausks, Toress.

Citās otrās kārtas spēlēs "Ventspils" pieveica "Skonto" ar 2:0, "Jūrmala" ar tādu pašu rezultātu apspēlēja "Olimpu", turklāt abus vārtus guva Katasonovs, bet "Rīga" izbraukumā negaidīti ar 3:1 uzvarēja "Daugavu". Abās spēlēs uzvaras izcīnījušas trīs komandas – "Liepājas metalurgs", "Rīga" un "Jūrmala". Tādējādi mūsu komandas maču Rīgā jau šoceturtdien var nodēvēt par pašreizējo līderu spēkošanos.

Komentāri

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
–  Spēle bija sarežģīta. Ir laiks aizmirst par vājām un stiprām komandām. Vāju vairs nav – spēlēt ir vienlīdz grūti ar visiem. Pirmajā puslaikā daudz kas neiznāca – domāju, pie vainas psiholoģiskais faktors. Spēles otro daļu sākām aktīvāk, bet pēc pamatīgā spiediena uz pretinieku vārtiem, kura laikā varējām iesist vēl, ielaidām bumbu savos.

"Dinaburg" galvenais treneris Sergejs Popkovs:
– Spēle ar manuprāt labāko Latvijas komandu vienmēr ir grūta, bet interesanta. Man ir pretenzijas pret vairākiem futbolistiem, īpaši malējiem aizsargiem. Pie rezultāta 1:1 tiesnesis neiedeva mūsu labā 11 metru soda sitienu, par ko arī saņēma neapmierinošu vērtējumu. Taču metalurgiem bija vairāk momentu un tādēļ droši vien viņi uzvarēja pelnīti.

Latvijas virslīga.
"Liepājas metalurgs" – "Dinaburg" 2:1 (0:0).
"Liepājas metalurgs"
: Spole, Zirnis (Surņins, 46.), Fereira, Ivanovs, Kļava, Miceika, Kalons, Tamošausks (Petkovičs, 90.), Soloņicins, Toress (Kecs, 46.), Karlsons.
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Kalons (55. un 72.); "Dinaburg" –  Trinitatskis (61.).
Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" – Toress (20.); "Daugava" – Žuromskis (27.), Trinitatskis (45.+1), Koļcovs (82.), Sokolovs (85.).