Vējš: A 6.7 m/s

Vārdadiena: Guna, Judīte

TV – Papildināts – Pēc šādas spēles paliek sirmi mati  (22)

Atslēgvārdi virslīga | futbols

Virsrakstā likto teikumu svētdien pēc pirmās virslīgas spēles pret "Blāzmu" televīzijai "Dzintare" un portāla liepajniekiem.lv interneta televīzijai sacīja vienīgo vārtu autors, komandas kapteinis Deniss Ivanovs. Jā, futbola svētki Liepājā gandrīz izpalika, jo Jurija Popkova trenētie "Blāzmas" futbolisti nodemonstrēja to pašu agresīvo cīņassparu, ko pirms 10 gadiem viņa vadītie "Liepājas metalurga" puiši, kuru vidū no pašreizējās mūsu komandas sastāva bija arī Zirnis un Soloņicins.

Pēc spēles rēzekniešu ģērbtuvē vienam otram futbolistam acīs bija asaras. Daudz netrūka, ka tas pats būtu noticis mājinieku ģērbtuvēs.

Dienā, kad mūsu pilsētā ienāca virslīgas futbols, virs stadiona bija savilkušies melni mākoņi, pūta negants vējš, bet vēl nelāgākus mākoņus šurp sadzina Jurija Andrejeva trenētie futbolisti, jo ar tādu spēli, kāda tika demonstrēta pirmajā puslaikā, skatītājus uz stadionu būtu grūti saaicināt arī saulainā dienā. Taču arī futbolā cāļus skaita rudenī, tādēļ vēl nebūsim pārāk bargi…

Pirmajā puslaikā mūsu komandas izpildījumā visvairāk atmiņā palikušas trīs epizodes – pašā spēles sākumā Fereira pēc stūra sitiena ar galvu sita pāri vārtiem, puslaika vidī Tamošauska tālsitiens bija nedaudz neprecīzs, bet beigu daļā garām no labas pozīcijas sita Soloņicins. Mūsējo spēles stilu – orientēšanos uz piespēlēm otrajā stāvā no savas laukuma puses vai no malām noteica tas, ka mazie un žiperīgie uzbrucēji joprojām atkopjas no traumām – Kamešs dziedē pēdu, bet Rimkēvičs, atkopies no viena savainojuma, pamanījās dabūt citu. Tādējādi priekšā tika izvirzīti divi augumā raženie leģionāri Beņušis un Kļimeks, taču izvilkt no šī šķietamā trumpja labumu neizdevās – vai nu piespēles nebija precīzas, vai nu neveicās ar uzbrukumu noslēgumu. Svētdienas spēle ļoti atgādināja virslīgas pirmo sacensību Rīgā pret "Olimpu". Pretinieki nebūt negrasījās iesēsties aizsardzībā, bet izmantoja katru izdevīgu brīdi ātriem prettriecieniem. Dažos no tiem bija jāaiztur elpa.

Otrais puslaiks jau varēja sākties pēc futbolistu un treneru tikšanās aci pret aci slēgtās telpās, tādēļ skatītājiem tribīnēs palika daudz jautrāk. Liepājnieku pārsvars kļuva nospiedošs, taču, ja spēles pirmajā daļā mūsējie nespēlēja paši, tad otrajā bumba pat ar lielu lūgšanos negribēja lidot vārtu tīklā. Divreiz labas izdevības neizmantoja Beņušis, divreiz sitot no vārtu priekšas vārtus nespēja gūt Kļimeks, kuru nomainīja Grebis un teju teju viņa pirmā pieskaršanās bumbai nebeidzās ar panākumu – viņa sitienu ar galvu vārtsargs atvairīja. Jau ritēja spēles kompensācijas laiks, skatītāji sāka atstāt stadionu, un tad futbola drāmu atrisināja mūsu komandas kapteinis Ivanovs, pēc Soloņicina centrējuma ar galvu sitot vārtu tālajā stūrī un viesu vārtsargam Portnojam pieļaujot vienīgo kļūdu šajā mačā…

Pagaidām čempionāta ievadā punktus nav zaudējuši vienīgi liepājnieki un ventspilnieki, kas sestdien izbraukumā ar 4:1 sakāva "Daugavu". Šosvētdien Ventspilī tieši turnīra līderi pēc divām kārtām pirmo reizi noskaidros savas attiecības.

Ints Grasis,

Virslīga.
"Liepājas metalurgs" – "Blāzma" 1:0 (0:0).
"Liepājas metalurgs"
– Spole, Kļava (Surņins, 57.), Fereira, Ivanovs, Zirnis, Bleidelis, Rubīns, Soloņicins, Tamošausks (Golovins, 84.), Beņušis, Kļimeks (Grebis, 67.).
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Ivanovs (90.+2).
Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" – Surņins (83.); "Blāzma" – Gramovičs (42.), G.Silagailis (51.), Rečickis (68.), Kortua (90.+1).

Komentāri
"Liepājas metalurga" galvenais treneris Jurijs Andrejevs:
– Mums neizdevās 1.puslaiks. Paši vainīgi, jo pretinieku agresīvā spēle slāpēja mūsu iespējas strādāt ar bumbu. Nebijām gaidījuši no "Blāzmas" šādu sniegumu. Spēles otrajā daļā neveicās ar momentu realizāciju – vārti mums joprojām nāk grūti. Šajā spēlē traucēja tas, ka manā rīcībā bija divi viena tipa uzbrucēji. Patīkami, ka komandas līderi negribēja samierināties ar neizšķirtu un panāca savu. Ivanovs spēles izskaņā rāvās uz priekšu un guva vārtus.

"Blāzmas" galvenais treneris Jurijs Popkovs:
– Mūsu komanda ir kā mazs bērns, kas vēl tikai mācās staigāt. Pirms spēles labi noskaņojāmies un puišiem teicu, ka Liepājas barjera būs smags pārbaudījums. Patīkami, ka nesēdējām tikai aizsardzībā. Rezultāts šodien mums ir negatīvs, bet parādītais sniegums ļauj ar cerībām raudzīties nākotnē. Paldies futbolistiem – viņi spēlēja tuvu savu šodienas iespēju robežām.