Vējš: R 9.4 m/s

Vārdadiena: Sarmīte, Tabita

Uzvaru krāšņoja Karlsona meistarstiķis  (12)

Atslēgvārdi futbols | virslīga

Piektdien virslīgas čempionātā mūsu "Daugavas" stadionā norisinājās principiāls abu Kurzemes sāncenšu derbijs: "Liepājas metalurgs" – "Ventspils". Metalurgi izrādījās pārāki, otrajā puslaikā gūstot divus bezatbildes vārtus. Sarkanās kartītes dēļ spēle bija jāizlaiž Kļavam. Jemeļins mačā pret "Skonto" guva savainojumu, un viņam vēl nepieciešama rūpīga izmeklēšana. Ārstējas arī Petrenko, bet trenēties ir atsācis Miceika, kuru vakar gan vēl mūsu treneri pietaupīja. Pirmais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā. Sākotnēji iniciatīva piederēja ventspilniekiem, kas darbojās visai aktīvi un neļāva mūsējiem brīvi ievadīt uzbrukumus, bet puslaika otrajā daļā teritoriālā pārsvara svaru kausi nedaudz nosliecās par labu mājiniekiem.

Viesi centās izmantot tālsitienu arsenālu, tiesa, neprecīzi, bet "Liepājas metalurgs", lai šķērsotu laukuma vidusdaļu, tradicionāli izmantoja tālās piespēles. Abas komandas brīžiem bīstami pietuvojās pretinieku soda laukumam, taču iztrūka precīzas pēdējās piespēles, turklāt bez rupjām kļūdām darbojās abu vienību aizsardzības līnijas.

Brazīliešu leģionāram Fereiram, iespējams, šis bija pagaidām labākais mačs metalurgu rindās – viņš pāris reižu ļoti veiksmīgi neitralizēja venstpilnieku galveno uzbrukuma spēku Rimku, demonstrēja labu individuālo meistarību un dažkārt spēja pieslēgties pretuzbrukumiem un piedalīties kombināciju vērpšanā. Kā allaž, ļoti aktīvs bija Kecs, bet, kā allaž, viņam mazdrusciņ kaut kā pietrūka, lai savu aktivitāti pārvērstu rezultātā. Otrajā puslaikā viņa vietā laukumā nāca Krugļaks, kas spēli priekšējā līnijā padarīja ātrāku. Mūsējo spiediens spēles otrās daļas sākumā vainagojās ar panākumu, kura lielākais kaldinātājs bija Soloņicins. Vispirms viņš, laužoties ventspilnieku soda laukumā, nopelnīja 11 metru sitienu, ko neveiksmīgi izpildīja Kalons (vārtsargs Davidovs sitienu atvairīja), bet jau tūlīt pēc tam viltīgs Genādija raidījums sasniedza mērķi. Nedrīkst nepieminēt mūsu vārtu vīru Spoli, kurš izglāba komandu no droša vārtu zaudējuma, kad Serņeckis, neviena netraucēts, no vārtu priekšas sita ar galvu. Viktors nospēlēja pārliecinoši arī citās epizodēs.

Petkoviča izrāviens 62.minūtē pa labo malu un centrējums beidzās ar Karlsona efektīgu raidījumu atmuguriski kritienā, kas mūsējo uzvaru padarīja vēl krāšņāku. Ventspilnieki gan centās atspēlēties un vienubrīd izveidoja pamatīgu spiedienu uz mūsu vārtiem, tomēr arī eksliepājnieka Grebja iesaistīšana spēles glābšanā nedeva rezultātu. Savukārt metalurgi ik pa laikam izveidoja bīstamus pretuzbrukumus un neslikti sitieni padevās Kalonam, Karlsonam, Krugļakam. Arbitra Romāna Lajuka svilpe vēstīja par to, ka beigusies 350.spēle viņa tiesneša karjerā, bet "Liepājas metalurgs" šosezon virslīgā guvis piekto uzvaru sešās spēlēs.

Pārējās šodienas spēles beidzās ar šādiem rezultātiem: "Rīga" – "Dinaburg" 2:0, "Daugava" – "Olimps" 2:0 un "Skonto" – "Jūrmala" 2:2.

Nākamo, pirmā riņķa pēdējo spēli virslīgā liepājnieki aizvadīs Jūrmalā otrdien, 8.maijā.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Pirmajā puslaikā bija grūta spēle, ne viss izdevās. Varbūt spēlētājiem nedaudz traucēja nogurums un atbildības smagums. Bumba neturējās laukuma vidū, bet mums bija pārsvars. Pārtraukumā futbolistiem teicu, ka tas jāpārvērš vārtu guvumā. Rezultāts atspoguļo spēles gaitu. Mēs bijām stiprāki. 11 metru sitienus tagad jau gatavojos izpildīt pats…

"Ventspils" galvenais treneris Romāns Grigorčuks:
– Kopumā spēle bija laba. Zaudējām līdzvērtīgā cīņā. Pretinieks efektīvāk nospēlēja uzbrukumu noslēgumā. Šodien mana komanda nepieļāva tik rupjas kļūdas, kādas varēja vērot iepriekšējos mačos. Nav pamata nopietnam satraukumam. Analizēsim kļūdas un labosimies. Ar Grebi pirms spēles viņa spēlēšanu šajā mačā laukumā īpaši nepārrunājām. Es zinu, kādas ir sajūtas, izejot laukumā pret savu bijušo klubu.

Latvijas virslīga.
"Liepājas metalurgs" – "Ventspils" 2:0 (0:0).
"Liepājas metalurgs" – Spole, Zirnis, Ivanovs, Fereira, Surņins, Soloņicins, Petkovičs (Žuravļovs, 69.), Tamošausks, Kalons (Toress, 78.), Karlsons, Kecs (Krugļaks, 46.).
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Soloņicins (51.), Karlsons (62.), Kalons 50. min. nerealizēja 11 m sitienu.
Brīdinājumi: "Ventspils" – Kačanovs (15.), Dubenskis (45.), Kosmačovs (46.), Grebis (84.).

Virslīgas tabula (spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti)

"Rīga"                        6       5       1       0       10:1  16
"Liepājas metalurgs"   6       5       0       1       12:5  15
"Jūrmala"                   5       3       2       0        8:3    11
"Ventspils"                 6       2       1       3        8:7    7
"Skonto"                    6       2       1       3        6:10  7
"Dinaburg"                 6       2       0       4        4:10  6
"Olimps"                    6       0       1       5       1:8     1
"Daugava"                 5       1       0       4       6:11   3