Jāstrebj savārītā putra (23) 19.04.2011
Atslēgvārdi būvniecība | dempings
Tam, ka nesen vairākas Rīgas būvfirmas ar vērienu par dempinga cenām nosolīja daudzus objektus Liepājā, tagad redzams visai bēdīgs rezultāts. Ar vieniem būvniekiem pašvaldībai jālauž līgumi, citi pazūd paši, tāpēc darbu pabeigšanai jāizsludina jauni konkursi.
Pašvaldības mājaslapā redzams, ka Liepājā pašlaik par būvdarbu pabeigšanu izsludināti jauni konkursi virknei pērn uzsāktu objektu: bērnudārzam "Cīrulītis", bērnudārzam "Rūķītis", 8. vidusskolai, Vingrošanas un sporta skolai u. c. Turklāt ir aizdomas, ka konkursus par darbu pabeigšanu var nākties izsludināt vēl arī citos objektos. Līdzīga situācija ir arī Liepājai tuvējās pašvaldībās, kur tāpat lauzti līgumi ar iepriekšējiem būvdarbu veicējiem un to vietā tiek meklēti jauni.
Bēdīgākais ir tas, ka šiem, lielākoties par ES finansējumu īstenotajiem būvniecības projektiem, ļoti svarīga ir termiņu ievērošana, citādāk var rasties problēmas ar finansējuma piesaisti. Tāpēc tagad ir jāsteidzas, lai darbus paveiktu laikā, bet, izsludinot jaunus konkursus, tas nebūs vienkārši.
Viena no firmām, kam darba spars zudis ir rīdzinieku firma "Celtniecības un amatniecības kompānija", kas pērn vērienīgi uzsāka darbus veselos piecos Liepājas objektos, par kuriem bija uzvarējusi konkursā. Lielāko daļu firma gan paveikusi, bet, pēc Liepājas domes izpilddirektora vietnieka Didža Jēriņa teiktā, palicis vēl nedaudz, kas būtu jāpabeidz.
Tomēr ne jau tikai Rīgas firmām neveicas Liepājas būvobjektos, arī vietējiem dažkārt neklājas labāk. Piemēram, pērn darbus 7. un 15. vidusskolā nepabeidza Liepājas ražošanas sabiedrība "Būve", kurai tika pasludināta maksātnespēja.
Bet par minēto Rīgas firmu Maksātnespējas aģentūrā ziņu nav, tātad tā droši vien turpina darboties, kaut arī ne Liepājā.
Meklējot iemeslu būvnieku neveiksmēm, arī domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš pieļauj, ka, iespējams, daļa no tiem darbus nosolījuši par tik zemu cenu, ka galu galā nevarēja tos izpildīt.
Vienlaikus D. Jēriņš noraida, ka neveiksmju lielākais cēlonis būtu "Iepirkumu likums", kas spiestu konkursos vienmēr izvēlēties tikai piedāvājumu par lētāko cenu. "Zemākā cena ir tikai viens no vērtēšanas kritērijiem," norāda D. Jēriņš.
Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 19.aprīļa numurā.
Lai aplūkotu avīzes digitālo versiju, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Šajā lapā derīga ir arī www.kurzemes-vards.lv reģistrācija.
Ja neredzat avīzes lapas, Jums nepieciešama "Adobe Flash" 9.0.115 versija vai jaunāka. To varat bez maksas lejuplādēt šeit.
Bizness
-
Biznesa rīts veiksmīgi atklāts
Kurzemes Biznesa inkubators sadarbībā ar SEB banku, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameru un Liepājas...
24.05.2013 + lasīt vairāk
-
No jūnija šķeldu "Liepājas enerģijai” piegādās 11 uzņēmumi (7)
Noslēdzies iepirkums par kurināmās šķeldas piegādi SIA „Liepājas enerģija” laika posmā no 2013. gada jūnija līdz 2014....
24.05.2013 + lasīt vairāk
-
Daļa potenciālo darbinieku lūdzot veļas ražošanas uzņēmumam “V.O.V.A.” algas maksāt aploksnē (12)
Viens no Latvijā lielākajiem apakšveļas ražošanas uzņēmumiem "V.O.V.A." jau šodien būtu gatavs pieņemt darbā 20...
24.05.2013 + lasīt vairāk
-
Naftas meklētāji Baltijas jūrā nodrošina ieņēmumus Liepājas lidostai (5)
Naftas izpētes urbuma veicēji Baltijas jūrā, kas izmanto Liepājas lidostas pakalpojumus strādnieku nogādāšanai uz...
24.05.2013 + lasīt vairāk
-
Ukraiņi vēlas atdzīvināt nīkuļojušo Liepājas Kafijas fabriku (14)
Šobrīd noris Liepājas Kafijas fabrikas pārdošanas darījums. Pircējs ir Ukrainas – Anglijas kopūzņēmums "Galka Ltd.",...
24.05.2013 + lasīt vairāk
-
Lipmana pārstāvis: LM kreditoriem jāsniedz konkrētāka informācija par ultimātu akcionāriem (15)
Grūtībās nonākušā Liepājas metālapstrādes uzņēmuma "Liepājasmetalurgs" (LM) kreditora klubam jāsniedz konkrētāka...
23.05.2013 + lasīt vairāk
Saistītās ziņas
-
Uzsāk Liepājas Universitātes galvenās ēkas renovāciju
-
Valsts mērogā atzinība arī Liepājas būvēm (7)
-
Plāno, ka varētu izbūvēt jaunu tramvaja līniju (27)
-
Notiks svinīga kapsulas iemūrēšana topošās biomasas katlumājas pamatos
-
Dzīvnieku patversmi plāno izveidot par 118 tūkstošiem latu (3)
-
Apbalvos konkursa "Būvindustrijas gada balva" laureātus
-
Varēs būvēt kāpu zonā (13)
-
Ekspluatācijā pieņemti būvobjekti par apmēram 132 miljoniem (9)
-
Lauzt līgumu pagaidām neizdodas (9)
-
Būvniecības nozares sasniegumi un tendences 2012. gadā Liepājā
-
Būvniecības statistiku spodrina ražotāji
-
Apspriedīs ūdeļu novietnes būvniecību (7)
Pievieno komentāru