Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Trešdiena, 1. aprīlis

+2°C
Vējš: ZA 6.8 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Dagne, Dagnis

Ceļa pārņemšana neko nemainīšot  (10)

Atslēgvārdi nīca | ceļi

Nīcas Novada dome tomēr pagaidām nepārņems ceļa posmu Klampji – Jūrmalciems savā pārziņā, kā to iepriekš bija vēlējušies vietējie iedzīvotāji. Par to informē pašvaldības izpilddirektors Andrejs Šakals.

Ņemot vērā slikto ceļa stāvokli un iedzīvotāju lūgumu risināt šo jautājumu, Nīcas novada pašvaldība aicinājusi satiksmes ministru Aivi Roni tikties ar iedzīvotājiem. Atbilde no ministrijas gan vēl neesot saņemta.

8. maijā pašvaldības vadītāji tikušies ar Jūrmalciema iedzīvotājiem, lai pārrunātu esošo situāciju. Norādīts, ka, pārņemot ceļu savā pārziņā, nekas nemainīsies, jo ne tā uzturēšanai, ne rekonstrukcijai naudas nav. Šo iedzīvotāju vēlmi varētu īstenot vien tad, ja radīsies iespēja piesaistīt Eiropas fondu līdzfinansējumu.

Valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts ceļi" Liepājas nodaļas vadītāja Baiba Kampmane esot norādījusi, ka Jūrmalciema ceļa uzturēšanai nepieciešami 20 tūkstoši latu. Ja pašvaldība to pārņemtu, no valsts tiktu tikai 1400 latu. Savukārt rekonstrukcijai nepieciešamā naudas summa varētu būt 700 līdz 800 tūkstoši latu. Arī "Valsts ceļiem" šādas naudas nav, norāda akciju sabiedrības Liepājas nodaļas ceļu būves inženieris Kaspars Butkus. Viņš uzskata, ka risinājums rastos tad, ja pašvaldība brauktuvi pārņemtu savā pārziņā, pēc tam piesaistot Eiropas fondu līdzekļus.

Patlaban grants ceļš esot bez bedrēm un sakopts. Pavasara periodā tas ticis greiderēts par valsts līdzekļiem. Ja ceļu laikus noplanē, tad tā stāvoklis ir normāls, novērojis Jūrmalciema iedzīvotājs Mārtiņš Krētainis. Bet vasarā, kad ir sauss, segums esot kā bruģis. Lai saudzētu automašīnas amortizāciju, Paipu galā dzīvojošais M. Krētainis braucot pa Meķa purvu. Ja ir sauss, profilēt segumu nav jēgas, jo pēc dienas tas atkal ir tāds pats, kā pirms tam, skaidro K. Butkus. Viņš sola, ka ceļš netiks atstāts novārtā un to paredzēts profilēt.

Dana France,
"Kurzemes Vārds"

Andra Gertsona foto

Lai gan ceļa posms Klampji – Jūrmalciems ir bez bedrēm, tomēr to nevar nosaukt par līdzenu.  

  • Komentāri (10)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

Novados

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!