Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Ceturtdiena, 2. aprīlis

+3°C
Vējš: R 6.8 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Imgarde, Irmgarde

Deputāti turpina atteikties no pienākumiem  (15)

Atslēgvārdi pašvaldība | deputāti

Dažādu iemeslu dēļ jau vairākās nupat izveidotajās novadu pašvaldībās mainās deputātu sastāvs. Iesniegumu par mandāta nolikšanu uzrakstījis Durbes Novada domes deputāts Uldis Strazds.

Nekādas plašākas motivācijas par šāda lēmuma iemesliem iesniegumā neesot bijis, sacīja Novada domes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs.

Sarakstā "Jaunais novads", no kura Durbes Novada domē tika ievēlēts U. Strazds, Maija Lankupa, Daira Veilande un Edmans Slišāns, nākamais deputāta kandidāts ir Ilgonis Sprūds.

Aizputes Novada domē kopš vakardienas strādā divi jauni deputāti no Zaļo un zemnieku savienības saraksta – Ernests Gūtmanis un Jānis Balodis. "Kurzemes Vārds" jau rakstījis, ka mandātu nolikuši no šā saraksta ievēlētie Juris Moisejs un Henrijs Junkarēns. Viņi turpina strādāt par Kazdangas un Kalvenes pagastu pārvalžu vadītājiem. Likums neļauj savienot pagasta pārvaldes vadītāja amatu ar deputāta pienākumu pildīšanu. Šonedēļ Aizputes Novada domē turpina lemt par Lažas un Cīravas pagastu pārvaldniekiem.

Deputāta mandātu nolikusi arī Pāvilostas Novada domē ievēlētā Liene Glezere. Novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons "Kurzemes Vārdam" apgalvo, ka tas bijis negaidīts lēmums, bet L. Glezere norāda: domājusi par to jau pirmajā domes sēdē, kad notikušas priekšsēdētāja vēlēšanas. Savu lēmumu viņa pamato, sakot, ka nav saskatījusi iespējas ietekmēt domes darba stilu un lēmumus: "Varbūt atteikšanās no deputāta pienākumiem bija vienīgais veids, kā parādīt savu attieksmi." L. Glezeri neesot apmierinājušas daudzas lietas, piemēram, tas, kā tiek veidota Vērgales pagasta pārvalde, ka netiekot domāts par uzņēmējdarbības vides uzlabošanu. Bijusī deputāte saredzot reālas iespējas, kā to varētu darīt, bet neesot tikusi uzklausīta.

Priekules Novadā pagaidām turpina strādāt visi deputāti, taču Novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska pieļauj, ka situācija varētu mainīties pēc 30. jūlija, kad domes sēdē līdz ar citiem jautājumiem paredzēts lemts par pagastu pārvaldnieku apstiprināšanu.

Dina Belta,
"Kurzemes Vārds"
 

  • Komentāri (15)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

Novados

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!