Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Pirmdiena, 2. marts

+3°C
Vējš: DR 6.3 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Laila, Lavīze, Luīze

Preces saņem par taloniem  (4)

Atslēgvārdi sociālā palīdzība | nīca

Domes sociālo pabalstu saņēmējiem patlaban tiek nodrošināta iespēja par taloniem iegūt pārtikas un higiēnas preces SIA "Auda - T" veikalos, informē Nīcas novada Sociālā dienesta vadītāja Inese Lapiņa. Līdzīga sistēma darbojas arī Aizputes novadā.

No aprīļa beigām Nīcas novadā šādi taloni izsniegti deviņām personām par kopējo summu 250 lati. Katrs esot vērtībā līdz 40 latiem. Visas nepieciešamās preces iedzīvotāji izvēlas paši. Cigaretes un alkoholu par taloniem gan viņiem SIA "Auda -T" veikalos nedod. Lai noskaidrotu pakalpojuma sniedzēju, pašvaldībā tika rīkots iepirkuma konkurss.

Ar sniegto iespēju saņemt preces pēc pašu izvēles iedzīvotāji esot ļoti apmierināti un nekādu konfliktu neesot bijis. Pirms tam esot izvērtēts, kam talonus izsniegt un kam ne. Tas jāiztērē mēneša laikā. Talonus paredzēts izsniegt vienu gadu.

Līdzīga sistēma jau ilgāku laiku darbojas Aizputes novadā. "Jau sen tā ir, ka mēs cilvēkiem, kuriem nevaram īsti uzticēties, dodam iespēju par GMI summu saņemt preces," apgalvo Aizputes novada pašvaldības aģentūras "Sociālais dienests" direktore Mairīte Alfuse, piebilstot, ka pēc tam ar veikalu "Kamene" norēķinās pašvaldība. Šāda sistēma nodrošinot, ka nauda tiek iztērēta paredzētajam mērķim. Esot arī tādi pabalsta saņēmēji, kas, apzinoties savas vājības, paši lūdz izsniegt talonu, lai ģimene būtu paēdusi.

Patlaban nevarot apgalvot, ka maznodrošināto skaits ievērojami būtu samazinājies. Tomēr vasaras mēnešos šādu personu neesot tik daudz, jo rodas vairāk iespēju piepelnīties, piemēram, ar ravēšanas darbiem, ogu, sēņu pārdošanu. Tāpat kā iepriekš, arī patlaban netrūkst to, kas izvēlas doties peļņā uz ārzemēm. "Tas ir ļoti aktuāli," norāda M. Alfuse. Arvien biežāk prom dodas ģimenes ar bērniem. 

Sociālā pabalsta saņēmēju skaits samazinoties arī Nīcas novadā, jo esot iedzīvotāji, kuriem izdevies sameklēt darbu. Tomēr netrūkst arī to, kas nav atraduši un diez vai atradīs. "Citiem pietiek ar pabalstu. Prasības ir ļoti zemas," norāda I. Lapiņa.

Dana France,
"Kurzemes Vārds"

  • Komentāri (4)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

Novados

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!