Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Sestdiena, 28. marts

+4°C
Vējš: R 4.4 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Ginta, Gunda, Gunta

Skolu savienošanas projekts vēl rada jautājums  (21)

Atslēgvārdi grobiņas ģimnāzija | izglītība | grobiņas pamatskola

Par divas skolas savienojošās būves celtniecības ieceri pagaidām lielas grobiņnieku intereses nav, saka domes Attīstības nodaļas projektu vadītājs Uldis Ķepals. Projekts plānots gana vērienīgs un ilgam laikam, bet par tā īstenošanu vēl daudz kas nav skaidrs. Taču arī šonedēļ notikušās būvniecības ieceres apspriešanas sanāksmes laikā ģimnāzijas zāle bija diezgan tukša.

Tā ir tikai projekta ideja, tas vēl nav projekts, trešdien, sākot būvniecības ieceres izklāstu, uzsver U. Ķepals. Savienojoša korpusa būve starp izglītības iestādēm Skolas ielā 1 un 4 ir daļa no projekta "Grobiņas pilsētas izglītības iestāžu funkcionalitātes uzlabošana". Savienojums ļautu vienā ēkā apvienot ne tikai šīs divas ēkas, bet arī to Grobiņas pamatskolas daļu, kas M. Namiķa ielā, kā arī Skolēnu interešu un Pieaugušo izglītības centru un pilsētas bibliotēku. Turklāt savienojošajā būvē vieta paredzēta arī 300 kvadrātmetru lielai multifunkcionālai zālei ar 300 vietām.

Ieguvumi? "Izveidotos vienota izglītības infrastruktūra," saka U. Ķepals. Samazinātos ēku uzturēšanas izmaksas, tā izdotos ietaupīt 20 tūkstošus latu gadā.

Būve plānota otrā stāva augstumā. Otrajā līmenī būs klašu telpas, par ieceri stāsta SIA "A Projekts" arhitekte Agita Lieģe.

Ap 200 kvadrātmetru lielu ēdamzāli veidotu ģimnāzijas galā.  Pirmajā stāvā apvienotu abu skolu bibliotēkas un arī pilsētas bibliotēku.

"IK Projekta" piedāvājums atzīts par labāko no četriem konkursā iesniegtajiem.

Uzziņai
– Skolu savienojuma ideja ir iekļauta novada attīstības programmā 2011.–2017. gadam, tā nākusi no iedzīvotājiem, norāda Attīstības nodaļas vadītāja Gunita Laiveniece.

– Projekta indikatīvās izmaksas – Ls 863 574. No tām aktivitātē pieejamais ERAF finansējums – Ls 361 919 (41,91%), valsts budžeta dotācija – Ls 9580 (1,11 %), pašvaldības līdzfinansējums – Ls 492 074 (56,98%).
– Projekta iesniegums VRAA iesniedzams ap 20. februāri. Pašvaldība pirms tam vēlas pabeigtu tehnisko projektu un būvniecības iepirkumu.
– Materiāli apskatāmi un ierosinājumu iesniedzami līdz 23. decembrim Grobiņas Novada domē.

Plašāk lasiet laikraksta "Kurzemes Vārds" 10. decembra numurā.
 

Ja neredzat avīzes lapas, Jums nepieciešama "Adobe Flash" 9.0.115 versija vai jaunāka. To varat bez maksas lejuplādēt šeit.

  • Komentāri (21)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

Novados

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!