Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Piektdiena, 27. februāris

+2°C
Vējš: A 4.9 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Andra, Līva, Līvija

Elektroniskā vēstule ārstam  (16)

Atslēgvārdi veselības aprūpe | internets

Par to, kā attīstīt informācijas komunikāciju tehnoloģiju izmantošanu veselības aprūpē, vakar konferencē "E-veselība Latvijā", kas notika Liepājas Olimpiskajā centrā, runāja mediķi un informācijas tehnoloģiju speciālisti no visas Latvijas.

Ar elektroniskā pasta starpniecību piereģistrēties pie sava ģimenes ārsta, pie speciālista vai uz izmeklējumu, bet ģimenes ārsts pacienta apmeklējuma laikā elektroniski aplūko analīzes un citus izmeklējumus – tā nav utopiska iecere, bet gan reāla iespējamība, jo jau 2005. gadā Latvijā ir izstrādāta e-veselības koncepcija, tikai tās ieviešana kavējas.

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa sarunā ar redakciju skaidroja, ka mēs esam pieraduši cits ar citu sazināties elektroniskā formā ar e-pasta vēstulītēm un citādāk. "Ja pacients, piemēram, dodoties pie sava ģimenes ārsta, būtu aizmirsis paņemt līdzi kādu izmeklējumu, ārsts varētu šo atbildi un rezultātus apskatīt elektroniskā veidā," ieskicē S. Bāliņa. "Tas varētu izskatīties līdzīgi Latvijā esošajam Iedzīvotāju reģistram – e-veselības gadījumā ierobežotam cilvēku lokam būtu pieeja šiem veselības datiem."

Liela daļa uz konferenci atnākušo Liepājas ārstu sarunā ar redakciju apgalvoja, ka savas prakses ietvaros saziņai ar pacientiem jau diezgan sen lieto elektronisko pastu. "Elektronisko saziņas līdzekļu izmantošana veselības aprūpē ir perspektīva," sacīja ģimenes ārsts Igors Stoma. "Es jau tagad ar saviem pacientiem sazinos pa e-pastu, un man ir pieeja arī dažiem izmeklējumiem. Tas atvieglo dzīvi gan man, gan maniem pacientiem." Iestrādes šajāi ziņā ir arī Liepājas Reģionālajai slimnīcai. Tās valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš sacīja:  "Pašlaik ir iespēja gan slimnīcas robežās, gan arī ārpus tās nosūtīt radioloģiskos izmeklējumus un to rezultātus, tāpat elektroniski var saskaņot dažādās darbības mediķu starpā un ir piedāvājums ģimenes ārstiem, kas pie mums būs nosūtījuši savus pacientus – pēc viņu izrakstīšanās no slimnīcas elektroniskā veidā viņiem nosūtīt izmeklējumu rezultātus un izrakstu no slimnīcas."

Kristīne Pastore,
"Kurzemes Vārds"

 

Signe Bāliņa (vidū) zina, ka vairākās slimnīcās un ārstu praksēs savas iestādes robežās jau izmanto elektronisko saziņu starp speciālistiem un pacientiem. Arī Liepājā.

  • Komentāri (16)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

Sabiedrība

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!