Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Svētdiena, 29. marts

+7°C
Vējš: D 11.5 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Agija, Aldonis

Universitātē viesojas profesors Heincs Fāters  (2)

Atslēgvārdi liepajas universitāte | izglītība

13. maijā Liepājas Universitātē viesosies Ķelnes Universitātes emeritētais profesors Heincs Fāters. Profesora vizīte Latvijā saistīta ar viņa grāmatas "Ievads valodniecībā" latviešu tulkojuma izdošanu 2010. gadā. Vācijā šī filoloģijas studentiem domātā mācību grāmata izdota atkārtoti – jau četras reizes, informē LiepU sabiedrisko attiecību daļa.

Heinca Fātera pētnieciskā darbība veltīta dažādām valodniecības nozarēm: fonoloģijai, sintaksei, teksta lingvistikai, laika un telpas aspektiem valodā u. c. Latvijā profesors lasīs lekcijas un tiksies ar studentiem un mācībspēkiem trijās universitātēs – Daugavpils Universitātē, Latvijas Universitātē un Liepājas Universitātē.

Liepājas Universitātes un Ventspils Augstskolas doktorantiem, maģistrantiem un mācībspēkiem 13. maijā plkst. 10.00 H. Fāters nolasīs lekciju par vācu valodas laiku sistēmu un tās izpēti.  Plkst. 12.00 LiepU aktu zālē notiks grāmatas "Ievads valodniecībā" atvēršana, kurā bez paša autora piedalīsies arī visi tie, kas devuši ieguldījumu tulkojuma tapšanā un izdošanā: tulkotājas Ineta Balode, LU asociētā profesore, un Dzintra Lele-Rozentāle, Ventspils Augstskolas asociētā profesore, tulkojuma finansētāja – Latviešu valodas aģentūra, grāmatas izdevējs – apgāds "Zinātne", kā arī vieslekciju atbalstītājs – Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs. Pēc grāmatas atvēršanas profesors tiksies ar LiepU un Ventspils Augstskolas kopīgās doktorantūras studentiem.

Kaut 20. – 21. gadsimtā studiju kursam "Ievads valodniecībā" latviski izdotas dažādas mācību grāmatas, jauna grāmata, kas studentiem atklāj mūsdienu valodniecības nozaru un virzienu daudzveidību un pētīšanas problēmas, būs ļoti noderīga. Liepājas Universitātes bibliotēka to jau iegādājusies.

  • Komentāri (2)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

Sabiedrība

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!