Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Divu skolu sāncensībā sieviešu futbola līgā uzvar Liepāja

“LuckyBet” Sieviešu futbola līgas piektās kārtas spēlē “Liepājas Futbola skola” savā laukumā ar dominējošu sniegumu pārspēja “Rīgas Futbola skolu”. Raivo Varažinska trenētā komanda uzvarēja ar 5:0 (2:0), bet ar vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Annija Gabriela Andersone.

08.05.2024 06:40

“Liepājas Futbola skolas” sastāvs: Zatoviča, Flakse, Brigmane, Andersone, Reinfelde, Propošina (Dreimane), Freidenfelde, T. Čamane (S. Čamane), Vagule, Smirnova (Sudmale), Ozola (Šarija).

Spēles ievadā liepājnieces sastapās ar sāncenšu aktīvu presingu, un arī pirmais bīstamais moments izveidojās pie Elīzas Zatovičas sargātajiem vārtiem.

Pēc starta bikluma pārvarēšanas mūsējās sakārtoja spēli, un bumba arvien biežāk viesojās rīdzinieču laukuma pusē.

Pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju laukuma saimnieces izveidoja puslaika vidū pēc pirmā izpildītā stūra sitiena, bet Helēnas Reinfeldes raidījums mērķi nesasniedza.

Pirmais vārtu guvums atnāca pēc nākamās standarta situācijas – Annijas Gabrielas Andersones 28. minūtē izpildīto soda sitienu ar galvu pielaboja Līga Brigmane, un bumba ar slaidu loku nonāca vārtu tīklā.

Iniciatīva pilnībā pārgāja mājinieču rokās, un draudi sāka velties no teju ikviena liepājnieču uzbrukuma.

Otrais gols krita īsi pirms pārtraukuma pēc stūra sitiena, kuru ar precīzu sitienu noslēdza Anna Flakse.

Pēc atpūtas pretinieces nedaudz aktivizējās, bet šis posms nebija ilgs, un cīņas groži ātri nostiprinājās mājinieču rokās.

Vēl nebija nospēlēta viena stunda, un rezultāts kļuva 3:0.

Sekmīgi individuāli cīnījās Guna Ozola, kura ielauzās soda laukumā un nogādāja spēles rīku vārtu tālajā stūrī.

Liepājnieču uzbrukuma viļņi nerimās, un rezultāts varēja mainīties vairākkārt.

Pēc virknes neizmantotām iespējām lielisku kombināciju caur kreiso flangu ar rezultatīvu sitienu noslēdza Annija Gabriela Andersone.

Savukārt punktu mačam pielika uz maiņu nākusī Sintija Čamane, kura bija acīgākā pēc Andersones izpildītā stūra sitiena.

Sestās kārtas spēli “Liepājas Futbola skola” aizvadīs 25. maijā izbraukumā pret “Rigu FC Women”.

Komentārs

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris Raivo Varažinskis:

– Pirmās divdesmit minūtes spēlējām ne visai savākti, daudz kļūdu, sasteigti lēmumi.

Pēc iesistiem vārtiem cīņa sakārtojās, ko arī pirms mača akcentējām, ka svarīgi gūt ātrus vārtus, lai nomināli vājākam pretiniekam nedotu cerības.

Pārtraukumā arī pašas meitenes nebija īpaši apmierinātas ar savu sniegumu, un otrajā puslaikā jau pamainījām akcentus, sapurinājāmies un spēlēt kļuva vieglāk.

Turklāt rīdzinieces arvien dziļāk nosēdās, un centāmies iesist daudz vārtu.

Priecē, ka arvien labāk izmantojam standarta situācijas.

Tagad neliels pārtraukums, kas saistīts ar jauniešu izlases spēlēm, un tad mačs ar “Rigu FC Women”, kas negaidīti zaudēja punktus pret “Audu”.