Damaskā notiek laupīšanas, noteikta komandantstunda
Pēc Sīrijas diktatora Bašara al Ašada gāšanas galvaspilsētā Damaskā notiek laupīšanas, un kaujinieku grupējumi, kas tagad kontrolē pilsētu, noteikuši komandantstundu.
LETA
Tā sāksies pulksten 16 (pulksten 17 pēc Latvijas laika) un ilgs līdz pulksten 5 (6 pēc Latvijas laika).
Lai gan lielākā nemiernieku grupējuma “Hayat Tahrir al-Sham” līderis Mohammeds al Džolani ir aicinājis nepostīt īpašumu, tiek saņemtas ziņas par daudziem laupīšanas un demolēšanas gadījumiem.
Kaujinieki un iedzīvotāji iegājuši Asada pilī Damaskā, un cilvēki nes ārā no tās traukus un citus priekšmetus. Pilī arī notikusi demolēšana.
Tiek izlaupītas arī valsts iestādes, tostarp Aizsardzības ministrija un Kultūras ministrija.
Pūlis uzbrucis Irānas vēstniecībai Damaskā. Telekanāla “Al Arabiya” demonstrētajā video redzami ēkas ārpusei nodarītie postījumi, tostarp izsisti logi, kā arī telpas ar pa grīdu izkaisītiem papīriem.
Kadros redzams arī, ka pūlis sabojājis nogalināto Irānas ģenerāļa Kasema al Soleimani un Libānas šiītu grupējuma “Hizbollah” līdera Hasana Nasrallas portretus. Irāna bija viena no galvenajām Asada režīma atbalstītājām.
Telekanāls “Al Jazeera” ziņo, ka Itālijas vēstnieka rezidences teritorijā Damaskā iegājusi bruņotu cilvēku grupa, kas nolaupījusi trīs automobiļus.
Laupītāji ielaužas arī vietējo iedzīvotāju mājokļos, taču tie nav kaujinieki, bet gan cilvēki no priekšpilsētām, atsaucoties uz vietējo iedzīvotāju stāstīto, vēsta BBC.
Svētdien Damaskā ieradies arī Sīrijas islāmistu nemiernieku grupējuma “Hayat Tahrir al-Sham” līderis Mohammeds al Džolani, kas vadīja uzbrukumu, kurā tika gāzts diktatora Bašara al Asada režīms. Līderis apmeklēja vēsturisko Umajādu mošeju.
Džolani ieejot mošejas teritorijā, viņam uzgavilēja cilvēku pūlis, redzams internetā izplatītajos videoierakstos.
Damaskas un citu Sīrijas pilsētu ielās bija redzami līksmojoši iedzīvotāji, kas svinēja Asada režīma krišanu.
Jau ziņots, ka Sīrijas nemiernieku grupējumi svētdien ieņēma Damasku, bet diktators Bašars al Asads ir aizbēdzis un viņa atrašanās vieta nav zināma.
Krievijas Ārlietu ministrija svētdien apgalvoja, ka viņš atrodoties ārpus Sīrijas.