Piektdiena, 19. jūnijs Nils, Viktors
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

PVD konstatējis 43 pārtikas piegādes kurjerus bez uzturēšanās atļaujām

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), reģistrējot tiešsaistes pārtikas piegādes kurjerus, no vairāk nekā 2200 pārbaudītajiem pretendentiem ir konstatējis 43 personas, kurām ir zudis uzturēšanās tiesiskais statuss Latvijā, aģentūru LETA informēja PVD pārstāvji.

PVD konstatējis 43 pārtikas piegādes kurjerus bez uzturēšanās atļaujām
Foto: Evija Trifanova/LETA
12.02.2025 11:26

LETA

Atslēgvārdi

Par personām bez uzturēšanās atļaujam PVD ir informējis Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldi.

Pēc pieteikuma saņemšanas PVD pārliecinās, vai personai ir derīga uzturēšanās atļauja, tiesības uz nodarbinātību, kā arī vai persona ir reģistrējusies Valsts ieņēmumu dienestā.

Tāpat, norādot adresi, kurā persona ir sasniedzama, ja tā nav deklarētā adrese Latvijā, personai ir jāuzrāda pamatojums tiesībām tur atrasties, informē dienesta pārstāvji.

Līdz šim PVD reģistrā ir iekļauts 2171 tiešsaistes pārtikas piegādes kurjers.

Kurjeriem, kuri nebūs reģistrējušies PVD, tiks liegta piekļuve pasūtījumu veikšanai tālpārdošanas platformās, atgādina PVD.

Dienesta pārstāvji atzīmē, ka sākotnēji nozarē strādājošie reģistrācijai pieteicās kūtri, taču tuvojoties termiņa beigām, PVD saņēma aptuveni 150 līdz 200 reģistrācijas pieteikumu dienā, un bija izveidojusies pieteikumu rinda.

PVD paredz, ka līdz 1.martam saņemto pieteikumu reģistrācija turpināsies vismaz līdz marta vidum.

Jau ziņots, ka pēc pārtikas piegādes platformu lūguma, par vienu mēnesi, līdz 2025.gada 1.martam, tika pagarināta pārtikas piegādes kurjeru reģistrācija PVD.

Visām personām, kuras plāno nodarboties ar pārtikas produktu un ēdiena piegādi galapatērētājam, ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kas atrodama PVD tīmekļvietnē sadaļā “Veidlapas”, un klātienē vai elektroniski tā jāiesniedz PVD.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz