Otrdiena, 16. jūnijs Justīne, Juta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ieņēmumus ieguldīs atpakaļ “Metalurga” teritorijā

Liepājas dome apstiprinājusi vienošanos ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldi. Tā paredz rīcības plānu bijušās rūpnīcas “Liepājas metalurgs” (LM) teritorijā: īpašumus nodos apbūvei vai atsavināšanai, savukārt no jauna izbūvētas ielas un inženierkomunikācijas – pašvaldībai.

Ieņēmumus ieguldīs atpakaļ “Metalurga” teritorijā
Foto: Publicitātes
27.05.2025 06:45

"Kurzemes Vārds"

Ieņēmumi no zemesgabalu atsavināšanas pirmkārt izmantojami šīs teritorijas attīstībai.

Vienošanās bija jānoslēdz, jo to nosaka 2021. gadā noslēgtā Starpresoru vienošanās par bijušā Metalurga teritorijas perspektīvās attīstības programmas īstenošanu.

Tur teikts, ka  60 mēnešu laikā pēc LSEZ pārvaldes īpašuma tiesību nostiprināšanas zemesgrāmatā jāvienojas par turpmākas rīcības plānu.

“Lēmumprojekts paredz, ka naudu iegulda atpakaļ Metalurga teritorijā, jo tur šobrīd vajadzīgas papildu investīcijas, ir jālikvidē piesārņojums,”

deputātiem pastāvīgo komiteju sēdēs teica pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs.

Nekustamos īpašumus atsavinās atklātās izsolēs, apstiprināja LSEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis, atbildot uz domnieku jautājumu.

LM teritorijas attīstības koncepcija paredz aptuveni 159 hektāru lielo teritoriju starp Brīvības ielu, Meldru ielu, Ezermalas ielu, Parka ielu un Zemnieku ielu iekļaut Liepājas pilsētvides telpiskajā struktūrā, ielu un inženierkomunikāciju tīklu sasaistot ar esošo pilsētas infrastruktūru.

Jau norisinās pirmās kārtas būvdarbi, lai teritorijā radītu mūsdienīgu uzņēmējdarbības vidi.

Īstenojot Liepājas Industriālā parka ieceri, plānots piesaistīt privātās investīcijas vairāk nekā 275 miljonu eiro apmērā un radīt vismaz 1500 darba vietas.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz