Trešdiena, 17. jūnijs Artis, Artūrs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Eiropā turpinoties karstumam, Itālijā miris zēns

Eiropā pirmdien turpinoties karstuma vilnim, Itālijā no karstuma dūriena nomira zēns, savvaļas ugunsgrēki Spānijā apdraudēja UNESCO objektu, bet Francijas pilsētas pieredzēja gaisa temperatūras rekordus.

Eiropā turpinoties karstumam, Itālijā miris zēns
Foto: EPA, CESARE ABBATE
12.08.2025 08:55

LETA

Atslēgvārdi

Daudzās pilsētās Francijā, Itālijā un Balkānu valstīs tika izsludināts sarkanais brīdinājums karstuma dēl.

Stipru vēju uzkurināti savvaļas ugunsgrēki lika evakuēt tūkstošiem cilvēku un apdraudēja populāras tūrisma vietas Turcijā un Spānijā.

Itālijā nomira četrus gadus vecs rumāņu zēns, kas pirms vairākām dienām bija atrasts bezsamaņā savas ģimenes automobilī Sardīnijas salā.

Itālijas Veselības ministrija izsludināja sarkano brīdinājumu septiņām lielpilsētām, tai skaitā Boloņai un Florencei.

Sarkanais brīdinājums otrdien būs spēkā 11 Itālijas lielpilsētās, bet trešdien – 16 lielpilsētās.

Sarkanie brīdinājumi tika izsludināti arī Francijas dienvidos un Balkānu valstu Adrijas un Jonijas jūru piekrastēs.

“Karstuma vilnis, kas pašlaik skar Franciju, Spāniju un Balkānu valstis, nav pārsteidzošs. To veicina pastāvīgais karstuma kupols virs Eiropas,” sacīja Lielbritānijas Redingas Universitātes meteoroloģijas departamenta pētnieks Akšajs Deorass.

Svētdien izcēlies ugunsgrēks apdraudēja romiešu laika kalnrūpniecības rajonu Lasmedulasu Spānijas ziemeļos, kas ir UNESCO Pasaules mantojuma objekts, un pamudināja simtiem iedzīvotāju evakuēties.

Spānijā pagājušajā nedēļā gaisa temperatūra daudzviet pietuvojās 40 grādiem pēc Celsija, veicinot savvaļas ugunsgrēkus.

Spānijas dienvidu pilsētā Tarifā vairāk nekā 2000 cilvēku tika evakuēti, tai skaitā no viesnīcām un pludmalēm, atkal uzliesmojot ugunsgrēkam, kas piektdien bija savaldīts.

Portugālē ugunsdzēsēji cīnījās ar trim lieliem meža ugunsgrēkiem valsts centrālajā daļā un ziemeļos.

Itālijā ap 190 ugunsdzēsēju un armija cīnījās ar savvaļas ugunsgrēku Vezuva kalnā, kura dēļ nacionālais parks tika slēgts tūristiem.

Ugunsdzēsēji cīnījās ar ugunsgrēkiem arī Albānijā, Melnkalnē un Horvātijā.

Albānijā pēdējās nedēļās vairāk nekā 20 cilvēki tika aizturēti par ugunsgrēku izraisīšanu.

Francijas dienvidos vismaz četrās meteoroloģiskajās stacijās tika pārspēti gaisa temperatūras rekordi.

Bordo pilsētā tika sasniegta rekordaugsta temperatūra 41,6 grādi pēc Celsija, un jauni temperatūras rekordi tika sasniegti arī Beržerakā, Konjakā un Senžironā.

Karstuma vilnis, kas Francijā ir otrais šovasar, sākās piektdien. Tiek prognozēts, ka tas varētu ilgt līdz 19. vai 20.augustam.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz