Ar Rastorgujevu ierindā trīs Latvijas biatlonisti dosies 20 kilometru distancē
Pasaules kausa sezonas pirmās individuālās vīru sacensības Zviedrijas trasē Estešundā šodien ar 20 kilometru klasisko distanci. Uz starta pirmo reizi starptautiskās sacensībās kopš incidenta ar bijušo izlases treneri Ilmāru Brici stāsies Andrejs Rastorgujevs. Sacensību tiešraide no pulksten 16:30 būs vērojama LTV7 kanālā.
sportacentrs.com
Vakardien dāmu sezonas startā iepriecināja Latvijas izlases jaunās sportistes. 15 kilometru individuālajā distancē Estere Volfa apsteidza pagājušās sezonas kopvērtējuma uzvarētāju Francisku Proisu un ieņēma ļoti pieklājīgo 28. vietu.
Savu personīgo rekordu Pasaules kausa līmenī laboja arī Elza Bleidele sasniedzot 60. vietu, bet Baibas Bendikas starts izvērtās pieticīgs, sapelnot astoņas soda minūtes un paliekot vien 79. vietā.
Aizvadītās nedēļas nogales vīru stafetes sacensībās Latvijas kvartets uz starta līnijas neizgāja, jo komandas līderis Andrejs Rastorgujevs pirmo Pasaules kausa sacensību nedēļas nogali nolēma izlaist.
Šodien 37 gadus vecajam biatlonistam būs pirmās starptautiskās sacīkstes kopš aizvadītās sezonas pasaules čempionāta masu starta, kas norisinājās 23. februārī.
Pēc pasaules čempionāta notikušajos posmos alūksnietis nepiedalījās, jo pēc sacensībām cieta konfliktā ar tā brīža izlases treneri Ilmāru Brici. Rastorgujevs iedzīvojās pirksta lūzumā un iepriekšējās sezonas trīs noslēdzošajos Pasaules kausa posmos nepiedalījās.
Šodien uz starta Alūksnes biatlonists stāsies ar 34. starta numuru. Interesanti, ka starta sarakstā izveidojies mazais Baltijas čempionāts, jo tieši pirms Rastorgujeva trasē dosies lietuvietis Maksims Fomins, bet nākošais aiz Latvijas vadošā biatlonista būs igaunis Rene Zahna.
Starp nopietniem vīriem nonācis Talsu sportists Renārs Birkentāls, kurš startēs ar 47. numuru. Tieši pirms Birkentāla no starta vārtiem izslēpos pagājušās sezonas lielā kopvērtējuma uzvarētājs Sturla Lēgraids.
Savukārt pa Birkentāla ieslēpoto sliedi rindas kārtībā pakaļ metīsies Simons Eders, Fabjēns Klods un Martins Ponsiluoma.
Kā trešais Latvijas pārstāvis sacensībām pieteikts Pļaviņu pārstāvis Aleksandrs Patrijuks, kuram uzticēts trasē doties kā 83. numura īpašniekam. Pagājušajā sezonā Patrijuks otro reizi karjerā Pasaules kausa posmā spēja iekļūt iedzīšanas sacensībās, to paveicot Čehijas trasē Nove Mesto.
Arī šonedēļ Estešundā gaidāmas iedzīšanas sacensības, bet to dalībnieku saraksts noskaidrosies sestdien gaidāmajā sprintā.
Vīru 20 kilometru individuālajai distancei pieteikti 103 sportisti.