“Air France-KLM” izsaka piedāvājumu Portugāles aviokompānijas TAP akciju iegādei
Francijas un Nīderlandes aviokompānija “Air France-KLM” ceturtdien paziņoja, ka izteikusi piedāvājumu iegādāties Portugāles nacionālās lidsabiedrības “TAP Air Portugal” (TAP) akcijas.
LETA
Vācijas aviosabiedrība “Lufthansa”, kā arī Lielbritānijas nacionālās aviokompānijas “British Airways” un Spānijas nacionālās lidsabiedrības “Iberia” holdingkompānija “International Airlines Group” arī izrādījušas interesi investēt TAP.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš noslēdzas ceturtdienas vakarā.
Portugāles valdība septembrī paziņoja, ka vēlas kādai starptautiskai aviosabiedrībai pārdot vairākumu no 49,9% TAP akciju, kuras nolemts privatizēt.
Portugāles valdība 2020. gadā bija spiesta glābt TAP un to renacionalizēt. Savukārt, lai iegūtu Eiropas Savienības apstiprinājumu 3,2 miljardu eiro iepludināšanai lidsabiedrībā, uzņēmums likvidēja darbavietas un pārdeva lidmašīnas.
Lielo lidsabiedrību interese par TAP skaidrojama ar to, ka šī aviokompānija veic lidojumus uz Brazīliju un portugāļu valodā runājošajām Āfrikas valstīm.