Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

“Betsafe/Liepāja” piedzīvo bezcerīgu zaudējumu

04.03.2018 19:14

“Olybet” Latvijas Basketbola līgā svētdien, 4. martā, “Betsafe/Liepāja” mājas spēlē ar rezultātu 65:87 piekāpās “Latvijas Universitātes” basketbolistiem, kuri izcīnīja sezonas sesto uzvaru.

Spēli rezultatīvi iesāka Linards Jaunzems, ļaujot “Latvijas Universitātei” nepilnu četru minūšu laikā panākt vadību ar 12:4. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā Aivis Leimanis ar uzbrukumiem no groza apakšas vēl vairāk palielināja studentu komandas pārsvaru, kas pēc desmit aizvadītām minūtēm ļāva Gunta Endzela komandai atrasties drošā vadībā ar 22:9. Mača otrās ceturtdaļas ievadā pēc Pētera Rēķa precīzajiem soda metieniem “Latvijas Universitāte” panāca 19 punktu pārsvaru. Liepājnieki savam uzbrukumam dzīvību deva otrās ceturtdaļas vidū, kad mājiniekiem izdevās veikt 13-1 izrāvienu, sadeldējot starpību līdz septiņiem punktiem. LU atbilde sekoja ar Roberta Krūmiņa trejaci un vairākiem sekmīgiem Linarda Jaunzema uzbrukumiem, noslēdzot mača pirmo puslaiku ar “Latvijas Universitātei” labvēlīgo 40:26.

Otrajā puslaikā Roberts Krastiņš centās samazināt rezultāta starpību, bet zem desmit punktu deficīta “Betsafe/Liepāja” basketbolistiem liedza nokļūt studentu sekmīgiem atbildes gājieni. Nepilnas trīs minūtes līdz beigām svarīgu pienesumu mājiniekiem deva Valdis Seņkāns, kuram, gūstot trīs punktus ar sodu un realizējot soda metienu, izdevās samazināt rezultāta starpību līdz sešiem punktiem – 51:57. Pirms ceturkšņa izskaņas Mareks Jurevičus vēl par diviem punktiem sadeldēja starpību, bet Aivis Leimanis atguva sešu punktu vadību studentiem, pirms noslēdzošās mača daļas rezultātam esot 59:53 par labu LU.

Noslēdzošajās desmit minūtēs laukumā dominēja “Latvijas Universitāte”. Nekādi liepājnieku mēģinājumi savā aizsardzības zonā nespēja apturēt rezultatīvo LU uzbrukumu, kas studentiem ļāva strauji palielināt pārsvaru, sasniedzot pat starpību trešajā desmitā. Punktu “Latvijas Universitātes” graujošajam panākumam pielika Renārs Birkāns, ierakstot turnīra gada grāmatā panākumu ar 87:65.

LU uzvaru ar 22 gūtiem punktiem kaldināja Linards Jaunzems, savukārt mājinieku rindās ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Mareks Jurevičus. Visa “Latvijas Universitātes” komanda šajā mačā izcēlās ar 27 rezultatīvām piespēlēm, kamēr pretiniekiem tādas bija tikai desmit.

“Betsafe/Liepāja” – “Latvijas Universitāte” 65:87 (9:22, 17:18, 27:19, 12:28)

Liepāja: Jurevičus 16, Krastiņš 15, Lasmanis 11, Seņkāns 7, Budrovs 6, Ate 5, Berķis 3, Pīternieks 2, Vārna, Vuciņš.
LU: Jaunzems 22 (7rp), Eiduks 14, Birkāns 13 (9rp), Lēmanis 10, Krūmiņš 9, Žunda 9, Feikners 5, Rēķis 5, Pinne, Šnipke.