Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Emocijām bagāti pirmie ceturtdaļfināli

24.02.2019 22:54

Aizvadītajā svētdienā, 24. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika nospēlētas visas četras pirmās ceturtdaļfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Pirmās ceturtdaļfināla spēles aizritējušas gana spraigi, jo divas no četrām spēlēm beidzās ar precīziem pēdējo sekunžu metieniem.

Visas četras pirmās ceturtdaļfināla spēles norisinājās svētdienas dienā un kā pirmie laukumā devās 1.divīzijas pārstāvji – regulārā čempionāta 4.vietas īpašnieki ”LSSS” un 5.vietā esošie ”Lesjofors”. Kā jau tas tika gaidīts, spēle aizritēja ļoti līdzīgi un praktiski visu spēles lielāko daļu vadībā atradās tieši gados pieredzējušākie ”Lesjofors” basketbolisti, kuriem divu punktu pārsvars piederēja praktiski līdz pat spēles beigām. Galavārds tomēr piederēja jaunajiem sporta spēļu skolas audzēkņiem, kuri uzvaru nesošo tālmetienu realizēja mača pēdējā sekundē, tādējādi izcīnot laimīgu un ārkārtīgi svarīgu uzvaru ar rezultātu 74:73. Uzvarētājiem labākais ar 16 gūtajiem punktiem bija Hardijs Cebris, bet 11 punkti, tajā skaitā uzvaru nesošais tālmetiens, Matīsa Katlapa rēķinā. Savukārt ”Lesjofors” rindās ar 19 punktiem glābējs nebija arī Artis Zvirbulis.

Dienas otrajā spēlē laukumā izgāja 2.divīzijas komandas – 3.vietā esošie SIA .”Parabelum” un 6.vietas īpašnieki ”Simauto”. Spēles pirmajās 20 minūtēs krietni vien labāk darbojās ”Simauto” basketbolisti, kuri dažkārt iekrāja pat 10 punktu pārsvaru, tomēr mača lūzums notika trešajā ceturtdaļā, kura laikā SIA ”Parabelum” spēja ne tikai noķert savus pretiniekus, bet aiziet arī priekšā. Nekas nemainījās atlikušajās 10 minūtēs un SIA ”Parabelum” kontrolēja notikumus laukumā, tādējādi svinot panākumu pirmajā ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 96:81. Uzvarētājiem teicamu sniegumu nodemonstrēja Mārtiņš Frīdenbergs, kura rēķinā 27 gūtie punkti. Savukārt ”Simauto” no zaudējuma neglāba arī komandas līdera Edgara Kaspara 32 gūtie punkti.

Dienas trešajā spēlē laukumā atkal izgāja 1.divīzijas komandas – regulārā čempionāta 3.spēcīgākā komanda ”Oskara Transports” un 6.vietas īpašnieki ”Promenade Hotel”. Pirmās 15 minūtes ritēja līdzīgā cīņā, taču tad ”Oskara Transports” komandai izdevās atrauties no saviem pretiniekiem un otrais puslaiks vairāk vai mazāk bija tikai formalitāte. Beigu beigās ”Oskara Transports” izcīnīja pārliecinošāko no šodienas visiem ceturtdaļfināliem ar rezultātu 94:69. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 23 gūtajiem punkteim bija Niks Lagzdiņš. Savukārt ”Promenade Hotel” rindās ar 18 gūtajiem punktiem izcēlās Krists Liniņš.

Dienas noslēguma spēlē savā starpā spēkiem mērojās 2.divīzijas regulārā čempionāta ceturtā spēcīgākā komanda ”Gavieze” un 5.vietā esošie ”Kraukļi”. Līdzīgi kā dienas pirmais mačs, arī šoreiz uzvarētāji tika noskaidroti tikai pēdējās sekundēs. Pie neizšķirta rezultāta divas sekundes pirms pamatlaika beigām uz soda metiena līnijas bija iespēja doties ”Gaviezes” komandai, kuras pirmais soda metiens bija precīzs, bet otrais lidoja grozam secen un atlikušajā laikā pretiniekiem tikt pie metiena tā arī neizdevās un spēle noslēdzās ar laimīgu ”Gaviezes” komandas uzvaru ar rezultātu 73:72. Uzvarētājiem labākais šajā spēlē bija Kristaps Pričins, kura rēķinā 23 gūtie punkti, bet uzvaras metiena autoram Reinim Līnim 7 punkti. Savukārt ”Kraukļus” no zaudējuma neglāba arī Gundara Olbačevska 33 gūtie punkti.

Nākošās un tajā pašā laikā arī atbildes ceturtdaļfināla cīņas tiks aizvadītas jau šajā nedēļā. Piektdienas vakarā pulksten 19:00 laukumā izies ”Lesjofors” un ”LSSS” komandas, bet svētdien, 3. martā, tiks aizvadītas atlikušās trīs atbildes ceturtdaļfināla spēles, kuras sāksies no pulksten 13:00. Atgādinām, ka pusfinālā iekļūs komanda, kura pirmā izcīnīs divas uzvaras, līdz ar to, neizšķirta gadījumā būs nepieciešama arī trešā izšķirošā spēle, kura norisināsies pēc nedēļas, 9. vai 10. martā.