Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Veidere un Rozenboma kurina uzbrukumu, Liepāja neatspēlējas pret Viļņu

05.01.2020 21:13

“Douglas” Baltijas Basketbola līgā svētdien, 5. janvārī, notika divas spēles. “Liepāja/LSSS” otrajā puslaikā samazināja Viļņas “Kibirkštis MRU” pārsvaru no 22 punktiem līdz viencipara skaitlim, tomēr atzina pretinieču pārākumu ar 67:84.

Garā spēlētāja Elvija Veršele pirmo reizi sezonā devās laukumā, uzreiz iesaistoties pamata rotācijā. Liepāja nebija pilnā sastāvā – nespēlēja Kristīna Petermane, savukārt Katrīna Trankale cīnījās Baltijas jūras kausā Tallinā. Viļņai ierindā bija visas līderes, tostarp Kriste Druskite, kura pirms pāris sezonām aizstāvēja Vēju pilsētas krāsas.

Trīskārtējais Eirolīgas ”Četru fināla” dalībnieks Aļģirds Paulausks labi sagatavoja komandu cīņai Liepājā. Viešņas pirmajā puslaikā uzbruka ar gandrīz 60% precizitāti, tai skaitā realizēja 7 no 12 trīspunktu metieniem. Liepājnieces aizsardzībā spēlēja centīgi, vairākas reizes izrāvās ātrajos uzbrukumos, taču ”Kibirkštis” spēlētāju sekmīgā darbība uzbrukumu noslēgumos neļāva tikt līdzi.

Piecas Viļņas spēlētajas pirmajā puslaikā sameta astoņus un vairāk punktus. Druskite un centra spēlētāja Daugile Šarauskaite uzbruka gandrīz bez kļūdām. Rezultatīvi spēlēja arī Gabriela Šuļske, Klaudija Serkevičiūte un Egle Zabotkaite. Ja pēc pirmās ceturtdaļas komandas šķīra tikai seši punkti (17:23), pārtraukumā ”Kibirkštis” devās ar 22 punktu pārsvaru – 30:52.

Liepāja atgriezās spēlē, izdarot lielāku spiedienu uz bumbas turētājām un neļaujot pretiniecēm tikt līdz soda laukumam. Pretinieces sāka biežāk kļūdīties, liepājnieces rezultatīvi uzbruka. Megana Rozenboma un Rūta Veidere ar kolēģu atbalstu divreiz samazināja starpību līdz viencipara skaitlim – 46:55 un 48:57.

Tuvāk tikt neizdevās. Svarīgus punktus guva Šarauskaite, bet trešās un ceturtās ceturtdaļas mijā jaunu dzīvību viešņu uzbrukumā iepūta Justina Kraujūnaite. Nepalīdzēja arī pretinieču saņemtā tehniskā piezīme – Veidere iemeta brīvmetienu, bet bumbas kontrole beidzās ar kļūdu. Trešās ceturtdaļas beigās mīnus četrpadsmit – 51:65.

Kraujūnaite turpināja plosīties uzbrukumā, sametot astoņus punktus pēc kārtas. Ketijas Vihmanes tālmetiens atjaunoja ”status quo” – 55:69. Līdz 36. minūtei liepājnieces turējās 14 punktu attālumā. Nākamās 100 sekundes cerībām pārvilka svītru. Kļūdas, netrāpīti metieni un ”Kibirkštis” 0:9 izrāviens atrisināja jautājumu par uzvarētāju – 58:81.