Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

“Liepāja” mājās piekāpjas “Valmieras” futbolistiem

“Optibet” futbola Virslīgas 4. kārta iesākās ar principiālo dueli starp “Liepāju” un “Valmieru”, kurā panākumu ar 2:1 guva vidzemnieki, vismaz uz četrām stundām pārņemot Virslīgas čempionāta turnīra tabulas līderpozīciju.

10.04.2021 17:09

“Liepāja” pirmajās trīs kārtās neparādija no sevis gaidīto sniegumu, bez ierunām piekāpjoties abām Rīgas vadošajām komandām. Neizteiksmīgā snieguma dēļ “Liepājas” futbolisti sasauca spēlētāju tikšanos, lai censtos atrisināt snieguma problēmas. “Valmierai” noskaņojums pēc sezonas ievada bijis labāks, tikai nedaudz pietrūkstot, lai vidzemnieki sezonu sāktu ar maksimālo programmu – trīs uzvarām.

Spēles ievadā abas komandas taustījās un gaidīja, kura no komandām uzņemsies iniciatīvu. Tādējādi abu komandu spēlētāji vairāk bakstījās laukuma viduszonā, nevis veidoja vārtu gūšanas epizodes. Spēlei sasniedzot 20 minūšu atzīmi, “Liepāja” sāka apdraudēt viesu komandas vārtus, sākot klauvēt pie Riharda Matrevica soda laukuma. Bīstamā vārtu gūšanas iespēja gan šo nelielo ofensīvu liepājniekiem pārvērst neizdevās.

Pēc pusstundas atzīmes sasniegšanas “Liepāja” sāka veidot pati sev problēmas, mājinieku spēlētājiem pavirši spēlējot aizsardzībā. Tas noveda pie vairākām viesu stūru sitienu iespējām, ko Tamaza Pertijas komanda spēja pārvērst vārtos. Lukam Silagadzem no stūra karodziņa ceļot bumbu, pie tuvā staba veiklākais bija franču-kamerūniešu centra aizsargs Džoiskims Dava, kurš ar galvu ievirzīja bumbu vārtos, izvirzot “Valmieru” vadībā ar 1:0. Davan, kurš “Valmieras” rindās spēlēja jau pērnās sezonas izskaņā, šis bija pirmais vārtu guvums Virslīgā.

Valmieriešu vārtu autors Dava gan drīz vien savu pozitīvo devumu nodzēsa. 40. minūtē Dava neatskatījās, kur atspēlē bumbu. Vājo piespēli pārtvert nebija nekādu problēmu Artūram Karašauskam, kurš nonāca netraucētā divvientulībā ar Matrevicu, viegli pārsitot bumbu pāri valmieriešu vārtsargam. Tas ļāva “Liepājai” panākt izlīdzinājumu, komandām uz ģērbtuvēm puslaika pārtraukumā ejot pie kaujinieciska 1:1.

Otrā puslaika ievadā abu komandu spēlētāji vairāk nodarbojās ar cīņas sporta elementiem, nevis futbola spēlšanu. Vispirms sadursmē sitienu ar elkoni galvas rajonā cīņā ar diviem pretspēlētājiem saņēma Krišs Kārkliņš. Savukārt mirkli vēlāk nokdaunu no Mārtiņa Ķigura saņēma Luka Silagadze. Mača 58. minūtē “nopeldēja” mājinieku aizsardzība, ļaujot valmieriešiem izdarīt vairākas piespēles savā soda laumā. Ibrahīma Sovs no neliela attāluma notvēra uz pretkustību Oleksandru Ribku un guva “Valmieras” otros vārtus – 2:1.

Nonākot iedzinējos, no “Liepājas” būtu prasījusies lielāka tieksme uzbrukumu veidošanā, taču mājinieku spēlē turpināja pietrūkt centība. Savus uzbrukumus Dmitrija Mološa komanda veidoja lēni saspēlējoties, bet “Valmiera” tikmēr turpināja draudēt ar saviem zibenīgajiem pretuzbrukumiem. Vēju pilsētas komanda bumbu soda laukumā centās nogādāt ar tālajām piespēlēm, taču otrajā stāvā situāciju kontrolēja tumšajos formas tērptos ģērbtās komandas spēlētāji. “Liepājai” tā arī labas vārtu gūšanas iespējas neradās, kamēr “Valmiera” bija tuvāk saviem trešajiem vārtiem nekā rezultāta izlidzinājumam. Tiekot pie uzvaras ar 2:1, “Valmiera” pārņēmusi Virslīgas čempionāta līderpozīciju vismaz līdz šī vakara spēles starp “Riga” un “Metta” noslēgumam.

“Liepāja” – “Valmiera” 1:2 (1:1)
Vārti: Karašausks 40′ – Dava 32′, Sovs 58′
Brīdinājumi: Ikaunieks, Ķigurs – Gejs, Krollis, Jokota, Diaņs, Punculs
Liepāja: Ribka, Tīdenbergs, Simičs, Keita, Kārkliņš, Stuglis (Berjozkins 87′), Baga (Isajevs 56′), Ķigurs (Gordeičuks 66′), Karašausks, Ikaunieks, Dodo.
Valmiera: Matrevics, Jaunzems, Gadrani, Dava, Fāls, Želizko, Jokota, Silagadze (Punculs 75′), Gejs (Mena 90’+1), Sovs (Diaņs 66′), Krollis (Balodis 75′).
Galvenais tiesnesis: Jevgēnijs Vasjukovs