Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Latvijas U-19 izlase apspēlē arī Austrālijas vienaudžus

01.07.2011 21:06

Otro uzvaru pasaules U-19 čempionātā basketbolā šovakar izcīnīja Latvijas izlase, kas Vidzemes Olimpiskajā centrā ar rezultātu 78:68 pieveica Austrālijas vienaudžus.

Mūsu komandas labā 24 punktus guva Kaspars Vecvagars, bet liepājnieks Arnolds Helmanis paīdzēja ar 4 punktiem un 5 atlēkušajām bumbām 17 minūtēs.

Vakar izcīnījušas pa uzvarai Latvijas un Austrālijas izlases šodien tikās savā starpā. Mača rezultātu atklāja Edmunds Dukulis, bet jau pēc brīža no tālās distances trāpīja Dāvis Bertāns, panākot 5:0. Pirmajai ceturtdaļai tuvojoties vidusdaļai, Dāvis vēl divreiz iešāva no tālās distances un Latvijai jau plus septiņi – 11:4. Dāvim piebalsoja Dukulis, Kaspars Vecvagars un Latvijas izlase turējās vadībā. Brīdī, kad Austrālijas izlase pietuvojās (14:15), savu vārdu atkal teica Bertāns – vēl viens precīzs tālmetiens (tobrīd 4/4) un mūsējiem atkal plus četri – 18:14. Ceturtdaļas beigu rezultāts 18:15.

Otrajās desmit spēles minūtēs Latvijas izlase uz brīdi bija iekrājusi pat astoņu punktu pārsvaru, taču pusotru minūti līdz puslaika beigām austrālieši rezultātu līdzsvaroja – 31:31, bet atpūtā ejot Latvijai trīs punktu pārsvars.

Otrā puslaika ievadā no tālās distances jau piekto trīspunktu metienu trāpīja Bertāns, 2+1 Dukulim un Latvijai līdz šim lielākais pārsvars mačā – 45:35. Latvijas izlase turpina agresīvu aizsardzību, no tālās distances trāpa Vecvagars, viņam piebalso Magone, Dukulis un mūsējiem jau 16 punktu pārsvars – 53:37. Pirms pēdējām desmit spēles minūtēm Latvijai drošs pārsvars – 64:49, taču izlases galvenais treneris Ziedonis Jansons neļauj atslābt – ”Nekas vēl nav uzvarēts!”

Noslēdzošajās desmit spēles minūtēs mūsu puiši bija maksimāli koncentrēti un ne brīdi nedomāja atslābt. Lai gan Austrālijas basketbola jaunā maiņa nedaudzpievilka, Latvijas izlase drošu pārsvaru un vēlāk arī uzvaru prata noturēt – 78:68.

Latvija – Austrālija 78:68
Latvija: Vecvagars 24, Bertāns 22, Dukulis 20, Magone 5, Helmanis 4, Timma 2, Brēmers 1, Rostovs, Apsītis, Siliņš.

D apakšgrupa:
Ēģipte – Ķīna 100:96 (16:10, 18:15, 22:18, 20:33, 11:11, 13:9) – otrajā pagarinājumā;
Serbija – ASV 78:80 (17:21, 14:17, 22:19, 25:23).