Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

“Liepāja” piekāpjas RFS futbolistiem Latvijas kausa finālspēlē

80. Latvijas kausa finālā RFS futbolisti Valmierā rekonstruētajā Jāņa Daliņa stadionā, pateicoties Lukasa Villelas vārtiem, ar 1:0 uzveica “Liepāju”, tādējādi izcīnot kluba vēsturē otro trofeju.

24.10.2021 16:03

Viktors Morozs uz kausa finālu uzlika nomināli otro RFS sastāvu, jo tuvākajās nedēļās komandai priekšā izšķirošās cīņas par Latvijas čempiontitulu. Vislielākais pārsteigums gan bija Marko Regžas sūtīšana smailes uzbrucēja pozīcijā. Savukārt “Liepājai” bija robi aizsardzībā, sākumsastāvā sūtot tikai vienu nominālo centra aizsargu Vjačeslavu Isajevu.

Spēles pirmajās desmit minūtēs drosmīgāk spēlēja liepājnieki, kuri vairākkārt ielauzās pretinieku soda laukumā, pārbaudot Jevegeņija Nerugala gatavību spēlei. Tomēr teritoriālais pārsvars nesekmēja vārtu gūšanu un pretiniekus 14. minūtē pārsteidza RFS. Marko Regža no soda laukuma atmeta bumbu ārpus soda laukuma, kur ar pirmo pieskārienu no gaisa precīzu sitienu izpildīja Lukass Villela, raidot bumbu vārtu tālajā stūrī. Krišjāņa Zviedra mēģinājums lekt pēc bumbas bija pilnīgi bezcerīgs, RFS izvirzoties vadībā ar 1:0.

Pirmā puslaika noslēdzošajās desmit minūtēs liepājnieki vairākkārt pieļāva kļūdas, kas ļāva rīdziniekiem izveidot potenciāli bīstamus pretuzbrukumus. Divus sitienus no soda laukuma robežas izpildīja Regža, taču viņam izcelties neļāva kurzemnieku vārtsargs. Savukārt Darko Micevskim pēc atlēkušās bumbas bumbu vārtos liedza raidīt Jurijs Tkačuks, nobloķējot ziemeļmaķedonieša sitienu jau tukšos vārtos.

Otrā puslaika sākumā galvaspilsētas vārtu cietoksni centās iekarot Tkačuks, kura no soda laukuma robežas sisto bumbu savās rokās tvēra Nerugals. Savukārt pēc standarta situācijas vārtsargs atvairīja uz maiņu nākušā centra aizsarga Marko Simiča raidīto sitienu.

Otrā puslaika vidū Morozs lika lietā savus uz rezervistu soliņa atstātos pamatsastāva spēlētājus, pirms cīņas izšķirošajām minūtēm nostiprinot vidējo līniju, kurai liepājnieki vairākkārt spēja tikt cauri. Ar svaigiem spēkiem laukumā devās tādi vīri kā Tomislavs Šāričs un Artūrs Zjuzins, lai novestu kausa finālu līdz rīdziniekiem sekmīgam iznākumam.

RFS neierastais centra aizsargu duets Elvis Stuglis un Alfuseinijs Džata bez panikas tika galā ar liepājnieku uzbrukumu centieniem. Arī standartu situācijās augumā raženie RFS futbolisti mierīgi tika galā, neļaujot “Liepājai” atrast veidus kā atslēgt Nerugala vārtus.