Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Novājinātā Liepāja neiztur Košices amerikāņu spiedienu groza apakšā

“Liepāja/LSSS” (0-5) piektdien, 3. decembrī, savā laukumā zaudēja Slovākijas komandai “Young Angels Košice” (1-1) ar 68:73 un noslēdza sezonu Eiropas Sieviešu basketbola līgā.

03.12.2021 21:42

Rūdolfa Rozīša komandas pirmās divas spēles aizvadīja bez savainotās saspēles vadītājas Maijas Gertsones. Piektdien Liepājai nācās iztikt arī bez uzbrucējas Raivitas Koreņikas, tādēļ starta pieciniekā devās Daniela Grigorjeva. Saspēli pārmaiņus vadīja Paula Kļeščova un Enija Ķīvīte – pirmajās 20 minūtēs abas nekļūdījās ne reizi.

Košices klubs izmantoja auguma un spēka pārsvaru piektā numura pozīcijā, pirmajā puslaikā radot spiedienu soda laukumā. Liepāja atbildēja ar labu sniegumu aizsardzībā (kļūdas 5-11, pārķertās bumbas 4-7), kā arī daudz uzbruka no distances. Veiksmīga jauno spēlētāju iesaiste un vairākas pārķertas bumbas otrās ceturtdaļas vidū ļāva veikt izrāvienu un pabeigt puslaiku savā labā – 34:31.

Grigorjeva trešās ceturtdaļas sākumā saņēma ceturto piezīmi. Tas radīja jaunas problēmas groza apakšā – pretinieces turpināja dominēt soda laukumā (visā spēlē 16-42). Mājinieču augošais kļūdu skaits un zemāka precizitāte tālmetienos rezultējās atdotās pozīcijās. ”Young Angels” pusstundas beigās panāca sešu punktu pārsvaru (44:50), bet vēlāk turpināja to palielināt.

Ketija Vihmane pusotru minūti pirms spēles beigām iemeta trešo tālmetienu. Brīdi pēc tam viņa atbruņoja pretinieci aizsardzībā un skrēja uz grozu, apakšā sagaidot Paulas Kļeščovas ierašanos – 63:67. Radko Dvoržāks pieprasīja minūtes pārtraukumu. Kļeščova uzreiz pēc tā pārķēra bumbu, taču arī zaudēja to un ”Young Angels” atjaunoja plus seši – 63:69. Ance Aizsila pēc nākamā minūtes pārtraukuma iemeta tālmetienu, bet Higinsa atbildēja ar otrās iespējas punktiem – 66:72. Sodu taktika mainīja rezultātu, ne iznākumu.

Young Angels Košice – Liepāja/LSSS 73:68 (21:19, 10:15, 19:10, 23:24)

Košice: Fluker 22 (2p 7/11, 3p 1/2, 1p 5/8; 12ab, 5ip, eff 29), Higgins 20 (2p 8/10, 3p 0/1, 1p 4/5; 8ab, 6pb, 7ip, eff 31), Urbanova 9 (5rp), Kristlova 8 (5ab), Rodakova 6, Mikovcakova 6, Dulovičova 2, Spisiakova; Balažova. Treneris Radko Dvoržāks.
Liepāja: Vihmane 15 (2p 2/6, 3p 3/9, 1p 2/3; 4pb, eff 9), Kļeščova 14 (2p 2/6, 3p 1/3, 1p 7/10; 3pb, eff 11), Pereira 13 (2p 1/4, 3p 3/7, 1p 2/4; 7ab, 3rp; eff 14), Aizsila 11 (2p 3/4, 3p 1/4, 1p 2/2), Muzikante 7, Veršele 2, Grigorjeva 2 (5pp), Ķīvīte 2 (3rp), Brikmane 2, Urtāne, Šmite; Koreņika. Treneris Rūdolfs Rozītis.
Tiesneši: Mārtiņš Kozlovskis, Oskars Lucis, Anna Belousova.