Piektdiena, 21. februāris Eleonora, Ariadne

Aicina iesniegt projektus priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas mazināšanai

Aicina iesniegt projektus priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas mazināšanai
Foto: TV Kurzeme
16.04.2019 17:20

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde aicina jauniešu organizācijas no 17. aprīļa līdz 20. maijam iesniegt pieteikumus jaunatnes iniciatīvu projektu konkursā mācību priekšlaicīgas pārtraukšanas mazināšanai. informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Jaunatnes iniciatīvas ierosina, izplāno un īsteno paši jaunieši. Projektus var iesniegt jaunatnes organizācijas, biedrības vai nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, arī jauniešu iniciatīvu grupa sadarbībā ar reģistrētu jaunatnes organizāciju vai biedrību un nodibinājumu, kas veic darbu ar jaunatni. Vienam projektam pieejamais finansējuma apmērs ir 4600 eiro, kas 100 % tiek nodrošināts no projekta ”Pumpurs” līdzekļiem. Katram projektam tiek piešķirta šī konkrētā summa, ne vairāk un ne mazāk.

Projekta mērķa grupa ir vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei, kā arī profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam.

”Pumpurs” projekti ir vērsti uz izglītojamo motivācijas palielināšanu, lai riska grupā esošie jaunieši nepārtrauktu mācības priekšlaicīgi, kā arī izglītības turpināšanu un pašu jauniešu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē.

Papildus individuālajam atbalstam, ko jau saņem skolēni projekta ietvaros, tiks atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības.

Pagājušajā gadā tika uzsākts projekts ”Pumpurs” , kura ietvaros skolēni, kuriem ir risks priekšlaicīgi pamest mācības, skolā saņem individuālu atbalstu (konsultācijas mācību priekšmetos, psihologa un citu speciālistu atbalstu, naktsmītņu, ēdināšanas vai transporta izdevumu kompensāciju u.c.). Nu arī jauniešiem ir iespēja sniegt savu ieguldījumu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanā, īstenojot jaunatnes iniciatīvu projektus ārpus skolas, izmantojot neformālās izglītības pieeju. Šādi jauniešu projektu konkursi turpmāk notiks divas reizes gadā līdz 2022. gada, un tos organizēs pašvaldības, kuras iesaistījušās projektā. 

2018. gada decembrī noslēdzās pirmās kārtas projektu izvērtēšana Projektus konkursam bija iesniegušas 14 dažādas organizācijas, vērtēšanas komisija apstiprināja 10 projektus, no kuriem 2019. gada sākumā īstenoti astoņi.

Projekti iesniedzami līdz 2019. gada 20. maijam. Projektus var iesniegt: personīgi Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldē, Uliha ielā 36, pasta sūtījumā, adresējot Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldei, Uliha ielā 36, elektroniski, nosūtot uz e-pastu [email protected] vai elektroniski kā elektronisku dokumentu uz e-pastu: [email protected]

Interesenti, īpaši nevalstisko organizāciju pārstāvji aicināti uz tikšanos 29. aprīlī pulksten 15 Izglītības pārvaldes zālē, kur būs iespēja iegūt plašāku informāciju par projektu konkursu. 

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli