Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Aicina skolēnus piedalīties eseju konkursā par Jani Rozentālu

Aicina skolēnus piedalīties eseju konkursā par Jani Rozentālu
Foto: Publicitātes
30.01.2019 13:05

liepajniekiem.lv

Liepājas muzejs aicina skolēnus uz jaunām muzejpedagoģijas nodarbībām, kas stāsta par latviešu glezniecības lielmeistara Jaņa Rozentāla (1866 – 1916) daiļradi un personību.

Nodarbības paredzētas dažāda vecuma skolēniem, lai veicinātu skolēnu izpratni par latviešu profesionālās mākslas klasiskajām vērtībām, iepazīstinātu ar Jaņa Rozentāla personību, viņa radītājiem mākslas darbiem, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Nodarbībā, kas paredzēta 8.-12. klašu skolēniem, jauniešus iepazīstinās gan ar mākslinieka biogrāfiju un viņa daiļradi, gan izstādē ”Janis Rozentāls. No Kurzemes kolekcijas” eksponētajiem mākslas darbiem. Stāstījumu papildinās dokumentālās filmas ”Rozentāls. Septiņi” fragmenti.

Savas sajūtas un pārdomas par mākslinieka personību un viņa darbiem aicināsim uzrakstīt esejā. Esejas gaidīsim uz muzeja e-pastu: [email protected] līdz 17. martam izvērtēšanai. Piecu labāko eseju autoriem balvā tiks dāvāta ekskursija uz Saldu – Jaņa Rozentāla Saldus Vēstures un mākslas muzeju.

Saldū būs iespēja apskatīt Jaņa Rozentāla projektēto dzīvojamo ēku ar darbnīcu, kuras būvdarbi uzsākti 1899. gadā. Mākslinieks pēc būvdarbu beigšanas tur uzturējies vien divus gadus (1901- 1902), savu turpmāko darbību vairāk saistot ar Rīgu.

J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs šobrīd ir vienīgā vieta Latvijā, kur skatāmi latviešu glezniecības lielmeistara daiļrades agrīnā perioda oriģināldarbi. Nedaudzās, bet mīļās ģimenes un personīgās lietas sniedz ieskatu mākslinieka tā laika ikdienā.

Nodarbībām var pieteikties zvanot pa tālruni 29605223, 63422604 vai rakstot elektroniski: [email protected]; [email protected]

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli