Aizvadītas kuģu modeļu sacensības ”Liepājas vilnis 2018”

23.01.2018 14:57

20. janvārī Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība ”Laumiņa” rīkoja kuģu modeļu sacensības ”Liepājas vilnis 2018”, portālam ziņoja Liepājas Bērnu un jaunatnes centra pārstāvis Guntars Graudiņš.

Uz sacīkstēm mini baseinā sevi pārstāvēt bija ieradušās komandas no Rīgas Jauno tehniķu centra un Tehniskās jaunrades nama ”Annas 2”, kā arī BJC ”Laumiņa” kuģu modelēšanas pulciņu dalībnieki U. Skamara un G. Graudiņa vadībā.

Sacensības norisinājās trīs modeļu klasēs: EXg – brīvās klases modeļi ar gumijas dzinēju, EXe – brīvās klases modelis ar elektro dzinēju, kā arī EK un EH apvienotajā kara un civilo kuģu kopiju klasē.

Mini baseina trases finišā ir izvietota numerācija dilstošā secībā un dalībnieka uzdevums četros braucienos ir iegūt pēc iespējas lielāku punktu skaitu. Rezultāts ir atkarīgs no izgatavotā modeļa kvalitātes (modeļus izgatavo pēc noteiktiem parametriem), un no dalībnieka spējas uz izjūtām precīzi palaist modeli. Sīvā cīņā EXe un EXg modeļu klasēs tikai ar pārbraucieniem tika noskaidroti uzvarētāji.

EK un EH – Kara un civilo kuģu kopijas klasē godalgotās vietas izcīnīja Liepājas Bērnu un jaunatnes centra audzēkņi. 1. vietu izcīnīja Jānis Straume, 2. vietā ierindojās Aleksis Pētersons, 3. vietu ieguva Mareks Jonass.

EXg – brīvās klases modeļu ar gumijas dzinēju klasē 1. vietu izcīnīja Timurs Baranovskis (Rīgas Jauno Tehniķu centrs), 2. vietā ierindojās Dzintars Kaļinausks (Liepājas BJC), 3. vietu ieguva Jakovs Semušins (Liepājas BJC).

EXe – brīvās klases modeļu ar elektro dzinēju klasē uzvaras laurus plūca Kristers Pērkons (Liepājas BJC), 2. vietu ieguva Timurs Baranovskis (Rīgas Jauno Tehniķu centrs), 3. vietā ierindojās Artemijs Zuments (Rīgas Jauno Tehniķu centrs).