Trešdiena, 21. oktobris Severīns, Urzula
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Andris Ērglis uz konkursa “Jaunais vilnis” skatuves

Andris Ērglis uz konkursa “Jaunais vilnis” skatuves
18.07.2007 10:50

0

Atslēgvārdi

Smukais bonaparts Andris Ērglis (24) uz festivāla Jaunais vilnis skatuves nokļūst, nejauši iekrītot acīs maestro Raimondam Paulam Ja esi jauns, skaists, ar labu balsi un pamanies dziedāt koncertā, kuru klausās Raimonds Pauls, var gadīties, ka jau nākamajā dienā atskanēs telefona zvans un balss ar “kurzemniek akcent” tev piedāvās kāpt uz skatuves kādā populārā mūzikas festivālā. Liepājas simfoniskā orķestra sitaminstrumentu mākslinieks un grupas “Kakao” solists Andris Ērglis, plašāk pazīstams kā smukais bonaparts no šāgada Eirovīzijas, apmulsumā viegli piesēda, kad mobilajā telefonā pazina Raimonda Paula balsi. Vai Ērglis esot ar mieru, ka Paula un Liepājas simfoniskā orķestra koncerta ieraksts, kurā viņš nodziedāja divas dziesmas, tiekot nosūtīts uz Maskavu konkursa Jaunais vilnis atlasei?

Ērglis glābj

“Nu, protams, esmu ar mieru!” jaunais mūziķis iesaucās. Tobrīd viņš vēl nezināja, ka savā ziņā pilda glābšanas riņķa funkciju — visi Latvijas pārstāvji, kuri uz konkursa atlasi Maskavā devās paši, tika izbrāķēti. “Man zvanīja no Maskavas, ka bez Latvijas pārstāvja taču nevar, vai man neesot kādas domas,” Pauls atzīstas.

Jaunā viļņa līdzpriekšsēdētājam krīt uz nerviem, ka sabiedrībā viņa vārdu bieži saista ar jauno zvaigžņu protežēšanu, it īpaši saistībā ar Jauno vilni. “Pilnīgas mulķības! Varbūt vienīgi Laima (festivāla žūrijas locekle Laima Vaikule — red.) mani var atbalstīt, bet pārējie lemj, kā nu kurš grib.” Pauls uzsver, ka šogad no festivāla organizēšanas attālinājies. Viņš nav piedalījies arī konkursa atlasē, kur sabraukuši astoņi tūkstoši jauno mūziķu no daudzām valstīm. “Es jau tur vairāk kā tāds piemineklis. Jau gadiem stenu un vaidu, ka negribu tur piedalīties, jo attieksme Latvijā ir ņirdzīga,” Pauls saskumis atklāj. Vienīgā iniciatīva, ko viņš festivālā izrādījis šogad, ir Ērgļa dziesmu ieraksta nosūtīšana. “Trīsreiz jānospļaujas, lai viņam labi iet. Tā jau izskatās, bet arī pārējie pretendenti ir ļoti spēcīgi,” Pauls secinājis, noklausoties mēģinājumus.

Viņaprāt, kamēr Latvijā tikai pļāpā, visu kritizē, Armēnija, Gruzija, Baltkrievija, Kazahstāna savos jaunajos mūziķos ieliek lielu darbu, naudu un panāk rezultātu. “Piemēram, Balkrievija šogad Eirovīzijā ļoti tālu tika.” Jauno vilni Pauls uzskata par labu placdarmu jaunajiem, lai sevi pieteiktu, parādītu un, kas zina, varbūt kādam producentam iekristu acīs. “Vai jūs zināt daudzus mūzikas festivālus, ko noskatās miljoniem cilvēku ne tikai Latvijā un Krievijā, bet arī ASV, Austrālijā, Kanādā?” viņš vaicā. Jaunais vilnis var spīdēt ar šādu statistiku.

Draud itāļu zīmoli

Vairākas dienas pavadījis intensīvos mēģinājumos Jūrmalā, jaunais talants Ērglis atzīst: “Tas ir viens no prestižākajiem izpildītāju konkursiem Eiropā, un ar katru gadu līmenis aug!” Jaunais mūziķis ir priecīgs, ka Jūrmalā nejūt cīniņa atmosfēru, kā tas parasti esot, ja konkurss notiek starp Latvijas mūziķiem. “It kā esam draugi, bet tad uzreiz konkurenti,” Ērglis saka. Vilnī jaunie mūziķi cits citu atbalstot un esot ļoti draudzīgi. Nedaudz paīgņojies, ka informācija par ātru noplūdusi internetā, mūziķis atklāj, ka festivāla pirmajā dienā dziedās hitu You rise my up, otrajā dienā Paula dziesmu Ješčo ņe večer, trešajā dienā savas grupas Kakao jaunāko singlu Ripoja akmens. Kaut arī viņš ir pārāk jauns, lai vēl no padomju laikiem labi atcerētos krievu valodu, dobrij deņ kolēģiem jau nu mācēšot pateikt. Pāris frāžu arī.

Rūpīgi izvēlējies, ko vilkt mugurā, kāpjot uz Jaunā viļņa skatuves, mēģinājumos Ērglis atdūries pret festivāla režisora Aleksandra Rumjanceva ideju izpildītājus ietērpt kāda itāļu modes zīmola drēbēs. “Nē, nu man jau savas drēbes arī ir,” mūziķis palabo teikto. Režisors esot stingrs, ļoti prasīgs, un kāds gan tur brīnums, ka kāds ar savu stilu, kas lec ārā no koncepta, viņu varbūt apmulsina. Tā nu var gadīties, ka Vilnī uz skatuves būs redzams lokalizēts Maskavas slavenā iepirkumu centra GUM variants, kur megapoles turīgie iegādājas sev tīkamās itāļu dārgo modes zīmolu drēbes.

Pauls atzīst, ka Ērgļa trumpis ir labā balss plus izskats. Latvijā mūziķiem galvenokārt piemītot vai nu viena, vai otra, bet reti — abas skatuvei nepieciešamās kvalitātes kopā. “Andri vajadzētu sūtīt uz Eirovīziju,” Pauls ir pārliecināts. Nākamreiz gan bez Bonapartiem, bet pats ar savu harismu.w

Balvu fonds
1.vieta — diploms un USD 50 000
2.vieta — diploms un USD 30 000
3.vieta — diploms un USD 20 000
Skatītāju simpātiju balva — diploms un balva no uzņēmuma Smoļenskije briljanti

Anda Burve–Rozīte,
“Diena”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz