Trešdiena, 28. oktobris Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Apburošā Kima Vailda starp mūziku, dārzniecību un ģimeni

Apburošā Kima Vailda starp mūziku, dārzniecību un ģimeni
16.07.2007 20:02

0

Atslēgvārdi

Šogad viena no lielākajām zvaigznēm festivālā “Tele 2 Baltic Beach Party” būs dziedātāja Kima Vailda no Lielbritānijas. Pēc žilbinošas karjeras pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados mūziķe izveidoja ģimeni un uz kādu laiku pameta lielo skatuvi. Taču tagad apburošā dīva ir atgriezusies mūzikas apritē un joprojām spēj saviļņot tūkstošiem cilvēku. Telefonsarunā ar Kimu nevar nepamanīt cauri strāvojošo pozitīvismu pret visām lietām, ko māksliniece dara, un pats svarīgākais – mīlestību pret savu ģimeni. 

Jūs jau bijāt Liepājā 1994.gadā. Kādas atmiņas saglabājušās no tā laika?
– Tas bija ļoti sen. Tādēļ gribu vēlreiz aizbraukt uz Liepāju. Parasti šādos izbraukumos daudz strādāju, tāpēc nesanāk pārāk daudz laika paskatīties, kas konkrētā valstī notiek. Ceru, ka šoreiz būs citādi, būtu ļoti patīkami iepazīties ar Liepāju.

Ar kādām cerībām šoreiz brauksiet uz Latviju?
– Pēdējā laikā esmu piedalījusies daudzos festivālos un priecājusies, ka atkal varu būt uz skatuves. Man ir ļoti svarīgi, ka pēc visa šī laika varu uzstāties un joprojām dziedāt dziesmu “Kids in Amerika”, kas man pašai ļoti patīk. Dziedātājas karjerā man ir bijis liels pārtraukums, kura laikā galveno uzmanību pievērsu savai ģimenei. Bet tagad bērni ir paaugušies, un man ir prieks atkal atgriezties mūzikas pasaulē.

Jūsu kontā jau ir desmit studijas albumu. Kurš no tiem ir pašas sirdij vistuvākais?
– Iespaidīgākais bija pats pirmais – “Kim Wilde”, kurā bija arī “Kids in America”. Šim singlam bija lieli panākumi. Mans mīļākais albums tomēr ir “Close”, kurā ir arī mans mīļākais singls “You Came”. Tā ir dziesma, kuru es mīlu un nekad nenogurstu, to dziedot. Tā ir ļoti oriģināla un unikāla dziesma, kuru sarakstīju kopā ar savu tēvu, un, kad to dziedu, es domāju par saviem bērniem.

Dažādos avotos jūs raksturo kā popa, roka, deju un par new wave mūzikas izpildītāju. Vai jūs varētu ieviest skaidrību, kuram no mūzikas stiliem jūs piederat?
– Mūsdienās esmu vairāk roka zaķis (rock-chick) nekā popa zaķis (pop-chick). Godīgi sakot, ne pārāk labi orientējos visos stilos, un nekad neesmu uzskatījusi, ka pārstāvu kādu konkrētu stilu. Bet es mīlu popmūziku, tādēļ laikam jau vairāk esmu popzvaigzne, astoņdesmito gadu popzvaigzne.

Pamēģiniet, lūdzu, atcerēties pašu, pašu spilgtāko epizodi savā mūziķes karjerā.
– Laikam jau tā bija koncertturneja kopā ar Maiklu Džeksonu 1988.gadā. Tā bija lieliska pieredze, jo viņš tajā laikā bija savas karjeras augstumos. Mēs braucām turnejā pa visu Eiropu. Tas vispār bija brīnišķīgs laiks, es pati biju izdevusi albumu “Close”, kas Lielbritānijā bija topos.

Vai zināt, ka kāpsiet uz tās pašas skatuves, uz kuras “Beach Party” ietvaros muzicēs arī “Scooter” un “Right Side Fred”?
– Es zinu “Right Side Fred”, bet kas ir “Scooter”?

Tā ir Vācijas grupa.
– Labi. Ar “Right Side Fred” mūziķiem pāris reižu iepriekš esam tikušies koncertos, un šī būs laba iespēja satikties vēlreiz. Šādos pasākumos man patīk satikties ar citiem māksliniekiem un grupām. Es un mana grupa ar nepacietību gaidām, kad varēsim ierasties “Beach Party” un labi izklaidēties.

– Lielu popularitāti esat iekarojusi arī Francijā, kur jūs pat nodēvējuši par roka Bridžitu Bordo. Vai ar šo valsti jūs saista kas īpašs?
– Esmu tur pārdevusi ļoti daudz ierakstu. Es Francijā pavadu daudz laika, un pat protu nedaudz runāt franciski, brīvdienās dodos uz Franciju – jā, man ir bijušas tuvas attiecības ar šo valsti. Domāju, ka tās joprojām ir labas. Martā bija koncerts Parīzē, kur mani ļoti sirsnīgi uzņēma. Es mīlu Franciju.

1996.gadā jūs apprecējāties un ilgāku laiku pazudāt no skatuves. Kas jums lika atgriezties un atkal nopietni pievērsties mūzikai?
– Mani uzaicināja uz astoņdesmito gadu mūzikas koncertiem kopā ar apbrīnotiem māksliniekiem, piemēram, “Human League” un “ABC”. Man deva iespēju uzstāties kopā ar maniem iemīļotajiem mūzikas varoņiem. Ap 2000.gadu devos pirmajā turnejā, un pēc tam mani jau aicināja arvien vairāk un vairāk. Tad sāku izbaudīt atgriešanos uz lielās skatuves. Kopā ar Vācijas dziedātāju Nenu izdevām hitu “Anyplace, Anywhere, Anytime”, kas guva lielus panākumus Eiropā. Šķiet, tieši šis pavērsiens no jauna atsāka manu mūziķes karjeru.

– Jūs nākat no mūziķu ģimenes. Kur radusies iedvesma pievērsties dārzniecībai, turklāt tik nopietnā līmenī?
– Kad man piedzima bērni, vēlējos viņiem izveidot dārzu, jo tāda nebija. Tad iestājos koledžā, lai iegūtu zināšanas, kā tas darāms. Tad mani iesaistīja televīzijas raidījumos, kuros aicināja veidot dārzu dizainus. Viss sākās no personīgas aizraušanās un izvērtās par manu otro karjeru.

Kurš ar dārzniecību saistīts projekts jums ir vismīļākais?
– Čelsijas ziedu šovā es ieguvu zelta medaļu, kas ir fantastisks panākums. Vēl esmu sarakstījusi divas grāmatas – “Dārzniecība ar bērniem” un “Pirmo reizi dārznieks”. Man pašai bija ļoti aizraujoši uzzināt vairāk par dabu un puķēm. Tas dod dziļu izpratni par lietām, kas ir visapkārt, un palīdz saskatīt lietās dziļāku jēgu. Daudzus mērķus esmu sasniegusi tieši šajā karjerā. Esmu ļoti laimīga, ka tā man devusi tik daudz prieka un ka veiksmīgas man bijušas abas karjeras.

– Jautājums, kas ir ļoti svarīgs daudzām jūsu fanēm, – pēc teju 30 gadiem uz skatuves jums izdodas izskatīties tik jaunai. Kāds ir jūsu noslēpums?
– Tas ir labs jautājums. Manī ir mātes gēni, arī viņa savos gados izskatās jauna. Es pievēršu lielu uzmanību savam izskatam – dodos uz svaru zāli, nesmēķēju, nelietoju narkotikas. Tiesa, man garšo vīns. Man ir ļoti laba un mīloša ģimene, brīnišķīgi draugi. Domāju, ka ar šiem noslēpumiem jau ir vairāk kā gana.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz