Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Apvieno deju un fitnesu

Apvieno deju un fitnesu
Foto: "Zumba Liepāja"
19.01.2019 07:06

liepajniekiem.lv

“Esmu bijusi dejotāja jau kopš pašas bērnības,” atzīst zumbas pasniedzēja Sabīne Priedola. Nupat nosvinēti četri gadi, kopš viņa interesentiem Liepājā sāka piedāvāt zumbas treniņus. Zumba ir daudzu deju un fitnesa apvienojums. Kaut arī Sabīne nedēļā novada aptuveni piecus zumbas treniņus, paralēli viņa strādā arī skolā par sporta un deju skolotāju.

Dejo visu dzīvi

Sabīnes mamma ir sporta deju skolotāja, tādēļ jau kopš trīs gadu vecuma meitene devusies mammai līdzi uz viņas vadītajām nodarbībām. Kaut arī bērnībā meitenei bijusi naiva doma kļūt par pārdevēju, viņa vienmēr apzinājusies, ka vēlas dzīvi saistīt ar dejošanu.

“Ar deju es esmu bijusi visu dzīvi, taču studiju laikā bija posms, kad dejošanu noliku malā. Biju dejojusi gan sporta, gan šova dejas, taču kad tam tika pielikts punkts, dzīvē bija tukšuma posms un man tā visa pietrūka,” atminas trenere.

Viņa arī jutusi, ka pasliktinās veselība, organisms ierūsējis, viņa kļuvusi stīvāka. “Sapratu, ka gribu atkal dejot, taču nevēlējos iet trenēties pie kāda cita – gribēju to visu vairāk un nopietnāk! Man bija 21 gads un sapratu, ka pienācis vecums, lai izvirzītu mērķus profesionālajā jomā un darītu visu, lai tos sasniegtu.

Viņa iedvesmu smēlusies vietnē “Youtube” – vērojusi pasaules deju tendences, kas vēl Latvijā nebija tik populāras. “Latvieši ir tādi kūtrāki uz to visu. Es meklēju ko latīnisku kopā ar fitnesu. Atradusi zumbu, sapratu, kas tas mani ļoti uzrunā – man jau bija pamatzināšanas, nevajadzēja visu apgūt no jauna, jo daudz biju apguvusi sporta dejās.”

Tā Sabīne sākusi meklēt informāciju par sertifikāta iegūšanu, lai varētu piedāvāt nodarbības liepājniekiem. “Jau sākumā starp Liepājā dzīvojošiem zumba bija iemantojusi popularitāti un vēl šobrīd Liepājā zumba ir topā – šeit viss notiek!” priecīga stāsta Sabīne.

Meklēt un pilnveidoties

“Mans moto nav – palikt uz vietas! Es nopietni domāju par tālāko attīstību, man patīk pilnveidoties, meklēt! Es cenšos padarīt interesantākus pašus treniņus, dzīvi, lai cilvēki to izbaudītu un saliedētos.”

Trenere atzīst, ka atminoties savus pirmos vadītos treniņus, redz, ka izaugsme ir ļoti liela. “Gatavojoties zumbas Ziemassvētku pasākumam, nesen atradu video no pirmā gada nodarbībām Biedrības namā. Tas bija tik smieklīgi – toreiz likās, ka viss ir superīgi, viss sanāk. Bet tik un tā, cilvēkiem jau tad patika, interese bija ļoti liela un aizvien tāda arī ir,” smej trenere.

Viņa redz attīstību gan horeogrāfijā, gan tehniskā ziņā un plānošanā. “Kādreiz zināju, kādas dejas katrai dziesmai pievienošu, taču mazliet improvizēju. Šobrīd katrai dziesmai ir konkrētas kustības, kuras jau tiek iestudētas kā dejas. Meitenes šobrīd jau katrai dziesmai zina visas kustības. Taču arī dziesmas mainu, veidoju jaunas dejas.”

Tāpat viņa savu darbību cenšas laist plašumā. “Man šķiet, ka cilvēki Liepājā mūs zina ar izaicinājumu treniņiem, meistarklasēm. Vasarā trenējamies “Pūt,vējiņi!” un cilvēki gāja garām, skatījās. Šogad arī organizējām divu dienu zumbas festivālu, kur brauca citu jomu treneri.”

Konkrētu dalībnieku skaitu, kas pie viņas trenējušies, Sabīne nevar nosaukt, taču apstiprina – to ir ļoti, ļoti daudz. “Ir cilvēki, kas nāk ilglaicīgi, vairākus gadus, taču citi nāk periodiski. Protams, ir saprotams, ka atnāk arī kāds, kas pamēģina un viņam nepatīk.”

Zumbo arī vīrieši un bērni

Kaut arī zumba ir piemērota gan sievietēm, gan vīriešiem, Liepājā zumbu apmeklējuši vien daži vīrieši. “Novembrī izsludināju izaicinājumu – puišu mēnesis. Reāli uz nodarbībām nāca pieci puiši, kas turpināja zumbu apmeklēt arī decembrī. Viņi atzina, ka tiešām nav viegli. Arī vīrieši, kas paši ikdienā nodarbojas ar sportu, atzina, ka nebija gaidījuši tādu slodzi. Vīriešiem, iespējams, tie ir tādi aizspriedumi – ko es tur dejošu? Bet patiesībā tas ļoti uzlabo kustību koordināciju.”

Pati trenere novērojusi dalībnieku vizuālās izmaiņas. Nodarbojotie ar Zumbu var ļoti veiksmīgi atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, iegūt tonizētu augumu. Kaut arī, bez ēšanas paradumu ievērošanas treniņi vien rezultātus nenesīs.

Sabīne zumbas treniņus pasniedz arī skolā un stāsta, ka bērnus tā ļoti sajūsmina. “Viņi starpbrīžos mēdz pieskriet un prasīt – šodien būs zumba? Bērni prasa ļoti daudz enerģijas, taču vakarā pieaugušo mēģinājumi man to enerģiju atdod atpakaļ,” priecājas trenere.

 

 

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli