Ceturtdiena, 2. jūlijs Lauma, Ilvars, Halina
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar repmūziku starp leģendām

Ar repmūziku starp leģendām
Foto: No personīgā arhīva
04.05.2019 07:06

liepajniekiem.lv

“Es nezinu, vai esmu mūziķis. Domāju, ka jā. Bet es noteikti neesmu dziedātājs – dziedāt es neprotu,” smejot atzīst hiphopa mākslinieks Raivis Krams jeb Rays. Ikdienā vīrietis ir bārmenis bārā “Garāža” un atzīst, ka pats ir ļoti laimīgs par to, kur ir nonācis. Paralēli darbam bārā viņš raksta savas dziesmas, sadarbojas ar citiem mūziķiem un audzina dēlu.

Kopā ar leģendām

Pagājušajā mēnesī grupa “Līvi” izdeva jaunā albuma tituldziesmu “Pluss mīnuss”, kura ierakstīšanā aicināja piedalīties arī Raivi.

Kad reperis bijis septiņus gadus vecs, brālis viņu paņēmis līdzi uz festivālu “Liepājas dzintars”. “Atceros, ka stāvēju pie tumbas un skanēja “Dzelzsgriezējs”. Salīdzinot ar citām tā laika latviešu dziesmās, tā man likās ļoti roķīga.” Viņš prātā iztēlojies kā dzelzsgriezējs sagriež pasauli un viņam tas viss kļuvis ļoti tuvs.

“Būsim reāli – arī tie, kas neklausās “Līvus” atzīs, ka viņi ir leģendas – grupai ir “Spoku koks”, Ainars Virga aizvien izpārdod koncertu “Lielajā dzintarā”. Kad man piezvanīja un piedāvāja piedalīties viņu dziesmā, es ne sekundi par to nedomāju – piekritu uzreiz,” atminas mūziķis.

“Tas bija liels pagodinājums, ka grupa tādam salīdzinoši zaļam gurķim uzticējās. Mēs pat nesatikāmies – viss notika telefoniski. Es pamainīju detaļas, jo negribēju, lai tas būtu vienkārši roka gabals ar hiphopa pantu – tur vajadzēja mijiedarbību. Cik zinu, arī “Līvi” ir apmierināti ar gala produktu.”

Raivja vecāki nereti bijuši skeptiski pret vīrieša daiļradi, taču tētis ir liels “Līvu” atbalstītājs. “Viņš mēdza mani pavilkt uz zoba par repu. Es tam nepievērsu uzmanību, taču nebiju vecākiem ne vārda teicis par šo kopīgo projektu ar “Līviem”. Kad tētis atnāca ciemos, parādīju viņam mūsu dziesmu. Viņš priecājās, ka esmu gājis uz mērķiem un tos sasniedzis. Viņam bija prieks un gandarījums.”

Muzikālais pedants

“Lai kaut ko labu radītu, nevar to izspiest. Es nekad sevi nespiežu rakstīt tekstus tikai tāpēc, ka vajag. Labākie darbi rodas paši no sevis,” atzīst reperis.

Raivim ir svarīgi, lai dziesmai būtu jēga un cilvēki no dziesmas paņemtu kaut ko sev. “Es esmu ļoti kritisks pret sevi. Man ļoti reti patīk tas, ko uzrakstu. Es esmu ļoti atklāts pret saviem draugiem, tādēļ varu būt skarbs, jo saku, ko domāju. To pašu sagaidu arī no viņiem. Tam taču ir domāti draugi! Es parādu dziesmas saviem draugiem un viņi objektīvi pasaka, kā man ir izdevies. Bet es esmu ļoti pedantisks uz muzikālām lietām.”

Raivis uzskata, ka sabiedrība lēnām iemācās saprast hiphopa mūziku, taču ir nepareizi domāt, ka kādreiz var izdabāt visiem. “Manuprāt, hiphops šobrīd ir augstākajā punktā, kādā bijis. Paskatoties uz nominācijām, radio, interneta skatījumiem tas viss ir redzams. Ansis jau vairākus mēnešus ar dziesmu “Zemes stunda” radio ir pirmajā vietā, “Līvi” aicina mani piedalīties viņu albuma tituldziesmā, “Very cool people” iedzied dziesmas ar Edavārdiem, Ozols ar Donu, “Mesa” savāc pilnas arēnas un koncertzāles. Es redzu, ka šādus koncertus apmeklē dažāda vecuma cilvēki.”

Kad 2012.gadā notika referendums par krievu valodu kā otro valsts valodu, Raivis laida klajā dziesmu “Par latvisku Latviju”, kurā aicināja cilvēkus balsot pret grozījumu pieņemšanu. Toreiz daudzi nav sapratuši dziesmas būtību. “Cilvēki sāka komentēt nevis objektīvi par dziesmu, bet tur sākās naida kurināšana. Dziesma vispār nebija pret krievvalodīgajiem – tā bija pret krievu valodu kā otro valsts valodu. Mans bērnības labākais draugs arī ir krievs, tādēļ viņu valodu apguvu jau piecu gadu vecumā. Ir ļoti muļķīgi gan no latviešu, gan krievu puses domāt, ka tikai viņu valoda ir nepieciešama. Katra valoda ir bonuss, taču latviešu valoda jau tā ir tik maza, ka mēs nedrīkstam to mūsu valstī apgriezt vēl vairāk.”

Vienmēr atgriezties mājās

Raivis ir dzimis, audzis Liepājā, taču 18 gadu vecumā pārvācies uz Rīgu. “Dzīvoju tur astoņus gadus, viss vilka uz to, ka tur arī paliksim, bet tad mums pieteicās bērniņš. Pirmajos mēnešos sapratām, ka cilvēki, kas var palīdzēt, piemēram, vecvecāki gan ir Liepājā, tādēļ šeit atgriezāmies. Sākumā domājām, ka tas tikai uz neilgu laiku, taču pēc Rīgas kņadas sapratām, ka paši šeit jūtamies komfortabli un gribam, lai bērns uzaugtu tieši Liepājā.”

Viņš toreiz sapratis, ka nekur nav tik labi kā mājās, kaut arī pēc tam vēl vairākkārt braucis uz Ameriku, Zviedriju. “Tagad gan zinu, ka viss – pietiek! Ne viss ir mērāms naudā, tādēļ esmu nosolījies, ka esmu un palikšu liepājnieks,” ir pārliecināts Raivis. Viņam ir svarīgs ģimenes komforts.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz