Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar rūķiem azotē

Ar rūķiem azotē
04.09.2006 10:56

0

Atslēgvārdi

“Pa vasaru esmu ļoti noilgojies pēc saviem kolēģiem Liepājas teātrī. Nezinu, vai viņi pēc manis arī,” smaidot saka aktieris Egons Dombrovskis. Sestdien un svētdien Liepājas teātris viesojas Rīgā – Krievu drāmas teātrī viņi rādīs T. Retigana melodrāmu Dāma bez kamēlijām. Angļu dramaturga Terensa Retigana melodrāmu Dāma bez kamēlijām Liepājas teātrī iestudējis Dž. Dž. Džilindžers, un dejotāja Rona lomu režisors uzticējis Egonam Dombrovskim. Pēdējos divus gadus viņš bija pazudis no teātra skatuves, līdz tam interesantas lomas paguvis nospēlēt gan Liepājas un Jaunajā Rīgas teātrī, gan Skatuvē un Dailes teātrī.

“Man bija pārdomu laiks divu gadu garumā – mēģināju tikt galā ar sevi. Es mēģināju arī atgriezties Dailē, taču man neuzticējās, un tas ir saprotams. Nu esmu atpakaļ Liepājā,” stāsta aktieris un neslēpj, ka pie viņa pazušanas no teātra pasaules bija vainojams alkohols. Ar Minesotas programmu un tuvu cilvēku atbalstu Egons tam ticis pāri, un šodien viņš saka: “Tagad varu salīdzināt, kā bija pirms tam un kā ir tagad. Ziniet, man patīk tā, kā ir tagad! Protams, es par to piedomāju, lai tas neatkārtotos, jo šodien tā taka ir iemīta tāda, pa kuru gribas iet tālāk.”

Kad pirms pusotra gada Egonam piezvanīja viņa kolēģis Ivars Lūsis, lai aicinātu atgriezties teātrī, aktieris jau par 95 procentiem zināja, ka ir gatavs to darīt. “Man iekšā viss notrīcēja… Vēl tikai vajadzēja turp aizbraukt, parunāties ar režisoru un kursabiedriem – lai par šo soli būtu pārliecināts par visiem simt procentiem.” Aktieris ar sajūsmu atceras viņam piedāvāto lomu izrādē Par purna tiesu. “Šausmīgi laba loma! Es ilgi biju klusējis, manī daudz bija sakrājies, un te man ļāva runāt… man bija trīs monologi… ļoti daudz teksta,” viņš smaida un neslēpj, ka pēc ilgāka pārtraukuma bija mazliet bail atkal kāpt uz skatuves. “Domāju, ka biju izgājis no formas. Tas ir līdzīgi kā pēc vasaras atvaļinājuma, kad šķiet, ka viss atkal jāsāk no nulles.”


Vasarā savairojas

Gaidot viesizrādes Rīgā, Egons atzīst: viņam vēl joprojām pirms katras izrādes ir lampu drudzis. “Man patika, kā Mirdza Martinsone reiz vaicāja Lilitai Bērziņai, kas gatavojās iziet uz skatuves: “Kā? Jūs arī vēl uztraucaties?” Uz ko lieliskā aktrise atbildēja: “Meitiņ, jo lielāks vecums, jo vairāk uztraucos…” Man arī tā ir,” smej Egons. Viņam pirms izrādes, kā viņš pats saka, iekšā – kaut kur krūšu rajonā – sāk uzdarboties rūķi: “Viņi sāk pārnēsāt mēbeles un baigi strīdas savā starpā: kur likt antresolu, kur sekciju, kur dīvānu… Bet pēc izrādes viņi visi sarāpjas man galvā, jo ir izdomājuši, ka tur vēl vajadzētu iestiept radiatorus, klavieres… Man viss iekšā strādā,” aktieris stāsta.
Kolēģiem jau izveidojusies tradīcija pēc izrādes pasēdēt teātra kafejnīcā, neskriet uzreiz prom. “Bet pēc tam es kāpju mašīnā un nesteidzoties braucu mājās, šoseja tukša, mašīna pilna ar maniem rūķiem… un tā es braucu. Apstājos, paskatos zvaigznēs, padomāju un braucu tālāk. Man patīk!”
Taujāts, vai vasaras atvaļinājuma laikā arī rūķi palaisti brīvībā, Egons smej: “Nē, viņi pa vasaru savairojas un tad sāk klauvēt – gaida, kad laidīs ārā… Nuja, īstenībā jau es baigi gaidu jauno sezonu…”


Čau, Rīga!

Izrādē Dāma bez kamēlijām Egona atveidojamais varonis ir baletdejotājs. “Tikai nedomājiet, ka es tur dejoju solopartijas no Žizeles, tā nav,” viņš skaidro. Taču patiesībā aktieris dejo ļoti labi – 14 gadus trīs reizes nedēļā dejojis Tautas deju ansamblī Liesma… Vai ikdienā viņš arī dejo? Egons atzīst: “Pat pirmizrāžu ballēs ļoti reti. Negribas.”
Daudz vairāk viņam gribas iemācīties spēlēt ģitāru. “Kad man izrādē vajadzēja to spēlēt, vienu dziesmu iemācījos, trīs akordus,” Egons smaida un stāsta: kad kopā ar kolēģiem sēž teātra kafejnīcā, visi dzied, un ģitāra klejo no rokas rokā. “Visi spēlē un dzied, man arī gribas… bet man ir tikai viena dziesma…”
Vēl aktieris grib tālāk attīstīt puķu biznesu, ko sācis kopā ar sieviņu Evitu. Vēl viņš gaida jauno sezonu un domā, ka tā būs īpaša. “Simtā sezona, vēsturisks laiks… un es arī tajā piedalos!” viņš sajūsmināti saka un atklāj, ka pārāk tālu nākotnē nelūkojas, bet uz priekšu skatās gan. “Man ir svarīgi nodot skatītājam to, kas mani aizskar, un darīt to šodien, un baudīt šo mirkli. Protams, kad esmu teātrī, esmu savā pasaulē un neko apkārt neredzu. Un tad ir: čau, Rīga!”

***

Egons Dombrovskis
– Aktieris
– Dzimis 1972. gada 2. martā Rīgā. Dzīvo Rīgā, strādā Liepājas teātrī
– 14 gadus dejojis TDA Liesma
– Izglītība: Liepājas teātra IV studija (1990–1993)
– Spēlējis Jaunajā Rīgas teātrī, Skatuvē, Dailes teātrī
– Lomas TV un kino: Pēteris Laucis Valmieras puikās; Gvido Lepers TV seriālā Dzīvoklis, Matīss Zelcs filmā Krišana (2005. gada Lielā Kristapa nominācija Labākais aktieris)
– Precējies. Sieva Evita ir floriste, abiem pieder ziedu veikaliņš EE

***

Viņš nav narciss
Vita VĀRPIŅA, Dailes teātra aktrise:
– Viņš ir viens emocionālākajiem aktieriem, patiesībā – visemocionālākais, ar ko man nācies kopā spēlēt. Emociju viņam nekad nebūs par maz, drīzāk otrādi. Viņš nekad uz skatuves nav narciss, kas vīriešiem aktieriem dažkārt piemīt, – Egonam vienmēr svarīgi ir bijuši partneri – gan vīrieši, gan sievietes. Viņš ļoti ilgi pratis saglabāt jauneklīgu ticību teātrim un arī saviem spēkiem, savai vietai teātrī. Viņam stipri raibi dzīvē ir gājis un arī teātrī, un tas, ka viņš šo ticību nav zaudējis, viņam palīdzējis nokļūt atkal viļņa virspusē. Un vēl interesanta lieta, ko daudzi nezina: Egons vienmēr ir gribējis spēlēt komiskas lomas, jo viņš uzskata, ka komiskā puse viņam ir stiprāka. Režisori to vēl nav ieraudzījuši, viņš vairāk tiek virzīts uz mīlētājiem. Man atliek novēlēt, lai atrodas režisors, kas iedod Egonam kādu komisku lomu.

Neatkarīgā Rīta Avīze

Foto: Mārtiņš Andersons, Liepājas teātris

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz