Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Astoņi no desmit – labs rādītājs

Astoņi no desmit – labs rādītājs
Foto: Egons Zīverts
26.06.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Pirms gada es sēdēju ar samilzušu jauniešu problēmu, rakņājos internetā un uzgāju Pusaudžu resursu centru. Man tas likās fantastiski, ka šādu palīdzību var saņemt pusaudži Rīgā. Par vienas pieturas aģentūras principu uzrakstīju arī savu maģistra darbu, jo uzskatu, ka tas ir atslēgas vārds, kā strādāt ar jauniešiem, – vienā vietā sniegt visu, kas nepieciešams,” norādīja Pusaudžu resursu centra Liepājas filiāles vadītāja Inga Laugale.

“Liepājā jau ir daudz programmu un projektu, kas tiek īstenoti, strādājot ar jauniešiem. Tas bija viens no priekšnoteikumiem, lai arī mūsu programma šeit sāktu darboties un izdotos – lai jaunieši saņemtu sev nepieciešamo atbalstu. Vajag, lai jaunieši jūt, ka viņiem sniedz atbalstu,” atklājot centra Liepājas filiāli, 19. jūnijā sacīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa. 

Jauniešu resursu centrs piedāvā sabiedrībā balstītus pakalpojumus – tas nozīmē, ka tie notiek reālajā jauniešu vidē, nevis formālās veselības aprūpes iestādēs. Labklājības ministrija finansē visus pakalpojumus, tādēļ jauniešiem tie ir pieejami bez maksas. Tiek ievērota konfidencialitāte, ņemot vērā garīgās veselības problēmu stigmatizāciju sabiedrībā.

“Mūsu mērķis ir ļoti ambiciozs. Mēs vēlamies, lai katram pusaudzim Latvijā būtu pieejama mūsdienīga, pierādījumos balstīta palīdzība garīgās veselības jomā. Ticam, ka, lēnām ejot uz priekšu, mēs to varam sasniegt,” norādīja Pusaudžu resursu centra vadītājs Nils Konstantinovs. Pirmais solis – atvērt filiāli ārpus Rīgas – jau ir sperts.

Centra klienti, kas pēc palīdzības vēršas paši, galvenokārt ir atkarīgi no ierīcēm – paši jūt, ka pārāk ilgi sēž pie datora, un vēlas saņemt palīdzību. Tomēr biežāk jauniešus piesaka vecāki, galvenokārt ar aizdomām par atkarībām vai problemātisku uzvedību. “Kopumā esam saskārušies ar ļoti plašu pusaudžu problēmu klāstu – depresiju, trauksmi, graizīšanos, atkarībām. Tendences liecina, ka alkoholisko un narkotisko vielu atkarība jauniešu vidū samazinās, pieaug problēmas ar tehnoloģijām. Ir arī gadījumi, kad pusaudzis ir atkarīgs no zagšanas, internetā pieejamās pornogrāfijas,” stāsta centra vadītājs.

Lai saņemtu palīdzību, nav nepieciešams ārsta nosūtījums, tikai vēlme uzlabot situāciju. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 26.jūnija numurā.

#kvards-20190626-08#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz