Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atbalsta plecs jaunietim grūtā brīdī

”Biju ļoti zemā punktā, nezināju, ko darīt, kā virzīties uz priekšu. Tagad man ir lielāka skaidrība. Pastaiga un saruna ar pieredzējušu cilvēku jaunietim nozīmē daudz vairāk, nekā dažiem šķiet,” sacījis viens no atbalsta saņēmējiem programmā ”Liepājas jauniešu mentoru tīkls”.

Atbalsta plecs jaunietim grūtā brīdī
Foto: Egons Zīverts
25.11.2021 06:00

Ligita Kupčus-Apēna

"Kurzemes Vārds"

Redzot labos rezultātus un pieprasījumu, biedrības ”Attīstības platforma YOU+” vadītājs Andris Kāposts apliecina, ka turpinās palīdzēt jauniešiem sevi attīstīt un atrast pareizo ceļu.

Pēc Liepājas Sociālā dienesta iniciatīvas pērn septembrī ar biedrību noslēgts sadarbības līgums par izmēģinājumprojektu ”Mentora pakalpojums sociālā riska jauniešiem”, un bija plānots, ka tas ilgs 12 mēnešus, taču sadarbība ir pagarināta līdz nākamā gada 15. martam, apstiprina Sociālajā dienestā.

Pēc uzsākšanas projekts paplašinājās, palīdzība sniegta ne tikai sociālā riska jauniešiem, kurus ieteica sociālie darbinieki, bet arī biedrības ”Attīstības platforma YOU+” redzeslokā nonākušajiem, kuriem tas bijis būtiski nepieciešams. Tam piesaistīts un rasts papildu finansējums no dažādiem avotiem, lai pakalpojumu varētu piedāvāt jebkuram jaunietim.

Tagad ir arī izveidota atbalsta programma ”Liepājas jauniešu mentoru tīkls”, ko koordinē biedrība, pastāsta A. Kāposts.

”Mērķis ir parādīt jauniešiem un sniegt viņiem pārliecību par to, ka ir iespējams dzīvot citādāk, pabeigt skolu, uzlabot sevi, komunikāciju ar ģimeni un apkārtējiem cilvēkiem, atrast savu vietu dzīvē un sasniegt mērķus,” viņš saka.

Arī Sociālā dienesta pārstāve, projekta koordinatore Inga Pekele norāda, ka projekts pierādījies kā ļoti vajadzīgs. ”Mentoru atbalsts ir nozīmīgs pusaudžiem, īpaši attālinātā mācību procesa laikā, lai stimulētu vēlmi mācīties un gatavot mājas darbus, kā arī brīvajā laikā kopā nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, jo liela daļa šo jauniešu ārpus skolas neapmeklē pulciņus vai sporta nodarbības,” zina teikt I. Pekele. ”Darbojoties kopā, jaunieši arī vairāk uzticas mentoriem un var izrunāt to, ko varbūt dažkārt nevar ar vecākiem.”

”Mentori palīdz jauniešiem ne tikai mainīt domāšanu, bet arī atbrīvoties no atkarībām, nevēlamām attiecībām, uzlabot savu mentālo un fizisko veselību. Sadarbības laikā jaunietim tiek sniegts visu veidu atbalsts – sākot ar konsultācijām par mentālo veselību un karjeras izvēli un beidzot ar kopīgām fiziskajām aktivitātēm un atbalstu ikdienas praktiskajos jautājumos,” savukārt saka A. Kāposts. Viņš precizē, ka atbalstu saņem jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

50 jauniešu programmu ir noslēguši, bet 55 joprojām tajā dalību turpina, skaitļos dalās A. Kāposts. Pašlaik pieteikšanās ir noslēgusies, taču var iestāties rindā, un brīdī, kad radīsies brīva vieta, par to informēs. ”Galvenās problēmas, ko mentori redz, ir mērķu uzstādīšanas grūtības, depresīva simptomātika, motivācijas un laika plānošanas trūkums, bieži ir atkarību izraisošo vielu un procesu grūtības. Spektrs ir ļoti plašs,” atklāj biedrības pārstāvis.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz