Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atkārtoti izdos grupas “Līvi” pirmās divas skaņuplates

Atkārtoti izdos grupas “Līvi” pirmās divas skaņuplates
02.10.2006 18:05

0

Atslēgvārdi

Nākamnedēļ no 9. oktobra mūzikas veikalos būs pieejami uzreiz 2 jauni grupas “LĪVI” CD izdevumi. Sērijā ” Latviešu populārās mūzikas klasika” klajā nāks grupas pirmās divas skaņuplates “Iedomu pilsēta” ( 85) un “Kurzemei – saules ceļš” (88), informē izdevniecība “Mikrofona ieraksti”. Pirmais izdevums papildināts ar pirmo reizi vienkopus publicētiem ierakstiem no programmas “Abrakadabra jeb Aprīļa pilieni”, kas ierakstīti 1984.gadā speciāli Latvijas televīzijas raidījumam ar tādu pašu nosaukumu. Jāatzīmē, ka skaņuplate

“Iedomu pilsēta” tika ierakstīta, kad grupas līderis vēl bija Ēriks Ķiģelis, taču viņš pats nepiedzīvoja plates iznākšanu. Otrais izdevums papildināts ar ierakstiem no 1994.gadā izdotā albuma “Līvi Live/ Līvi dzīvi”, kurā bija apkopoti grupas koncertieraksti no festivāla “Liepājas Dzintars” laikiem. Abu albumu bukletos atrodama papildus informācija par to laiku, kad ieraksti tika izdarīti.

”Iedomu pilsēta” (1985)

1. Mazais sapnītis (Ē.Ķiģelis)
2. Saulgriežu rīts (Ē.Ķiģelis – M.Bārbale)
3. Uz lietiem (V.Krieviņš – J.Sirmbārdis)
4. Iedomu pilsēta (M.Šterns – C.Dinere)
5. Līviskā ziņģe (J.Grodums – A.Neibarts)
6. Rožu laukums (J.Grodums – A.Neibarts)
7. Zušu dziesmiņa (Ē.Ķiģelis – J.Plotnieks)
8. Saldus saule (Ē.Ķiģelis – M.Čaklais)
9. Ledus zieds (M.Šterna mūzika un teksts)

Dziesmu cikls ”Aprīļa pilieni”(1984)

10. Elektriskā zivs ( Ē.Ķiģelis- M.Čaklais)
11. Durvis( Ē.Ķiģelis- M.Čaklais)
12. Uzraksti uz sētas( Ē.Ķiģelis- M.Čaklais)
13. Padēklītis( Ē.Ķiģelis- M.Čaklais)
14. Slimība( Ē.Ķiģelis- M.Čaklais)
15. Istaba tumsā ( Ē.Ķiģelis- M.Čaklais)
16. Brālīt, redīss!( Igo- M.Čaklais)
17. Jānītis pīpē( Ē.Ķiģelis- M.Čaklais)
18. Aprīļa pilieni( Ē.Ķiģelis- M.Čaklais)
19. Peļu maršs ( Ē.Ķiģelis- M.Čaklais)

Kurzemei – saules ceļš

1. Pavasara iestāšanās (Ē.Ķiģelis-O.Gūtmanis)
2. Deviņvīru spēks (Ē.Ķiģelis-O.Gūtmanis)
3. Kurzeme (Ē.Ķiģelis-O.Gūtmanis)
4. Gājputnu sagaidīšana (Ē.Ķiģelis-O.Gūtmanis)
5. Saules ceļš (Ē.Ķiģelis-O.Gūtmanis)
6. Dzejnieks (J.Grodums – V. Grēviņš, G.Račs)
7. Straume (A.Virga – I.Ziedonis)
8. Dzelzgriezējs (A.Virga – V.Grēviņš)
9. Zvani (G.Mucenieks – O.Gūtmanis)

Dziesmas no albuma ”Līvi Live/ Līvi dzīvi”

10. Aiziet garām (A.Virga-G.Račs)
Pārāk maz (J.Grodums –A.Neibarts)
Metāla sirds ( A.Brīze, A.Virga- G.Račs)
Vai tu vari ( A.Virga –G.Račs)
Man vienalga ( A.Virga-G.Račs)
Sabrukusī pils ( T.Kleins- G.Račs)
Karogi (A.Virga-V.Grēviņš)

 

KLĀSA VĀVERES skaņuplašu anotācijas:

No 1986.gada skaņuplates ” Iedomu pilsēta” apvāka:

” Rokgrupa ”Līvi” dibināta 1976.gadā un kopš septiņdesmito gadu beigām ir viens no populārākajiem ansambļiem Latvijā.

Tā panākumu pamatā ir dalībnieku visai augstais profesionālais līmenis, godbijīga attieksme pret pasaules rokmūzikas tradīcijām un novitātēm, kā arī pašu radītā un izpildītā muzikālā materiāla kvalitāte. Šiem komponentiem summējoties, astoņdesmito gadu pirmās puses latviešu estrādes mūzikā ”Līvi” ieņem stabilu un nozīmīgu vietu.

”Iedomu pilsēta” ir grupas pirmā lielā skaņu plate, sava veida ieskats līdz šim sasniegtajā. Tajā apkopotas vairākas no ”Līvu” populārākajām dziesmām. Tādas kompozīcijas kā ”Mazais sapnītis” un ”Zušu dziesmiņa” uzrakstītas jau septiņdesmito gadu sākumā, vēl pirms ”Līvu” dibināšanas, tomēr lielākā daļa šeit skanošo dziesmu radušās pēdējos gados un diezgan precīzi atklāj ansambļa jaunrades raksturīgākās iezīmes, kā arī muzicēšanas stilu.

Kolektīva līderis ir Ēriks Ķiģelis, kura kompozīcijas veido repertuāra lielāko daļu, tomēr arī pārējie mūziķi ar savām dziesmām būtiski ietekmē grupas skanējumu. Ne velti šīs plates deviņiem skaņdarbiem mūziku sarakstījuši četri ansambļa dalībnieki.

”Līvi” ir mūsdienīga rokgrupa pēc spēles manieres un pārliecības. Arī tajos gadījumos, kad viņu priekšnesums robežojas ar citiem mūzikas novirzieniem, piemēram, regeju (”Līviskā ziņģe”) vai pat melodisku šlāgeri (”Ledus zieds”), tiek saglabāts grupai raksturīgais skanējums, kas sakņojas rokmūzikā. Tomēr par savu īsto stihiju ansambļa dalībnieki uzskata tieši enerģisku roku un visbiežāk cenšas spēlēt tieši to.

Tāda ir šī skaņu plate, un tādi ir arī paši ”Līvi”. Pareizāk gan būtu teikt – tādi viņi bija, jo drīz pēc ”Iedomu pilsētas” ierakstīšanas mainījās gandrīz viss ansambļa sastāvs. Traģiskā nāvē aizgājis tā vadītājs Ēriks Ķiģelis. Tomēr gribas cerēt, ka šī plate būs liecība tikai ”Līvu” darbības pirmajam, bet ne pēdējam posmam. Tā tam jābūt arī Ērika pieminas dēļ. Un viņa piemiņa dzīvo arī šajā platē. Tā ir ne vien četrās šeit dzirdamajās viņa kompozīcijās, tā jūtama ikvienā ”Līvu” spēlētajā notī, ”Līvu” elpā. Jo te ir daudz Ērika ieceru un sapņu, daudz viņam raksturīgās enerģijas un dzīves prieka, viņa muzikalitātes. Tā ir viņa piemiņa, kas šeit skan.”

No 1988.gada skaņuplates apvāka:

”Drīz pēc šīs plates ierakstīšanas nomainījās gandrīz viss grupas sastāvs. Traģiskā nāvē aizgājis tās vadītājs Ēriks Ķiģelis. Tomēr gribas cerēt, ka šī plate būs liecība tikai ”Līvu” darbības pirmajam, bet ne pēdējam posmam. Tā tam jābūt arī Ērika piemiņas dēļ…”

Tā rakstīja ”Līvu” pirmās skaņu plates ”Iedomu spārni” (1986) anotācijā.

Prieks apzināties, ka toreizējā cerība attaisnojusies – ”Dzelsgriezējs” ir grupas nu jau vairāk nekā desmit gadus ilgās vēstures nākamā posma liecība, ”Līvu” dzīvības apliecība. Tāpat dzīva joprojām ir Ērika Ķiģeļa piemiņa – šajā platē skan viens no viņa pēdējiem un varbūt arī labākajiem darbiem – dziesmu cikls ”Kurzemei – saules ceļš”, kuru pats autors nospēlēt vairs nepaguva…

Šajā platē skanošās dziesmas ”Līvu” cienītāji jau paguvuši iemīlēt. No mūziķiem, kas ierakstīja ”Iedomu pilsētu”, šīs plates ierakstā piedalījās tikai Jānis Grodums, taču grupa pašreizējā līdera Ainara Virgas vadībā mūzikā un izpildījuma manierē joprojām ievēro un kopj savas senās tradīcijas (par to var pārliecināties noklausoties grupas dalībnieku Jānim Rudzutakam veltīto dziesmu ciklu plates otrajā pusē) – melodisks, dinamisks un enerģisks roks, kam nav sveša arī jūtīga un vīrišķīgi lakoniska lirika, iespaidīgs daudzbalsīgs dziedājums kopā ar dramatiskajām ģitāras pasāžām mūzikai piedod savdabīgu un izjustu noskaņu, kas ”Līvus” atšķir no citām radniecīgām grupām.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz