Trešdiena, 8. jūlijs Adele, Antra, Ada
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Attālums attiecībās nav šķērslis”

“Attālums attiecībās nav šķērslis”
Foto: No personīgā arhīva
26.02.2014 11:06

liepajniekiem.lv

“Ja nekas nesanāks, acīmredzot nebijām viens otram īstie,” – tā, mierīgi un nosvērti, saka liepājniece Agnese Grinhagena, kurai, piedaloties iepazīšanās šovā “Saimnieks meklē sievu”, izveidojās romantiskas attiecības ar vienu no saimniekiem – Ingu Krūmiņu. Šobrīd viņi vēl iepazīst viens otru. Piedzīvoto šovā liepājniece atceras ar pozitīvām sajūtām.

Agnese priecājas, ka šobrīd sabiedrības uzmanība, salīdzinot ar laiku, kad televīzijas ekrānos viņu varēja vērot iepazīšanās šovā “Saimnieks meklē sievu”, ir stipri mazinājusies. Tagad sievieti veikalā, uz ielas vai kādā citā publiskā vietā atminas tikai “viens otrs”, lai gan arī šova laikā nekādu nepatīkamu negāciju no cilvēkiem nav bijis. “Bija gadījums, kad, iepērkoties veikalā, pie manis pienāca sveša tante un sāka teikt, ka “es par šovu, es jūs atbalstu un turu īkšķus”,” ar smaidu piedzīvoto atminas Agnese. Daudzi centušies ar pievilcīgo liepājnieci sadraudzēties ar portāla draugiem.lv starpniecību, taču šādus uzaicinājumus Agnese nav apstiprinājusi.

Televīzijas ekrānos šovu “Saimnieks meklē sievu” skatītāji varēja vērot jau otro sezonu, un, kas interesanti, abas reizes tajā liepājniece arī piedalījusies. Pirmoreiz gan pavisam īsu brīdi, jo saimnieks, kuram Agnese bija rakstījusi vēstuli, viņu aizsūtīja mājās pašā pirmajā dienā, kad skatījuši viens otru vaigā. Nobijās no Agneses profesijas, tā tika ziņots. Ikdienā viņa strādā par policisti nu jau 13. gadu. “Kaut kas jauns dzīvē bija jāpamēģina,” Agnese skaidro, kāpēc nolēmusi piedalīties, ar domu “kā būs, tā būs”. Turklāt līdz šim Latvijā līdzīga veida šovs nebija veidots. Un piedzīvotais paticis! Tik ļoti, ka sieviete izmēģinājusi laimi otro reizi. “Bija labi producenti, profesionāla komanda, laba atmosfēra. Neviens necentās darīt tā, lai man būtu nepatīkami. Palika labas atmiņas, lai arī kā tur gāja,” Agnese saka, ka pēc neveiksmes kreņķu vai sev kādu pārmetumu nav bijis.

Kad parādījās iespēja atkal piedalīties šovā, liepājniece gan ilgi grimusi pārdomās – mēģināt vēlreiz vai tomēr ne. Galu galā ņēmusi un uzrakstījusi  vēstuli ugunsdzēsējam Ingum Krūmiņam, kurš saimnieko “Garoziņu” mājās Blomes pusē. Kāpēc tieši viņam? “Izvērtējot, kam rakstīt, skatījos vai esam vienā vecuma kategorijā. Turklāt saimnieki bija pateikuši, kādas ir viņu vēlmes,” Agnese stāsta, ar ko viņas uzmanību iepazīšanās video rullītī pievērsis tieši vidzemnieks. Savā pieteikumā, raksturojot līgaviņu, viņš bija norādījis: “Galvenais, lai ir darbīgas rociņas, lai ir izpalīdzīga un saprotoša, lai var viens otram uzticēties.” Nevienam citam saimniekam Agnese vēstules nav sūtījusi.

Par to, ka liepājniece atkal startēs šovā, zinājuši tikai paši tuvākie cilvēki, tāpēc kolēģiem, atkal viņu ieraugot televīzijas ekrānos, bijis milzīgs pārsteigums. “Es jau nepiedalījos, lai popularizētu sevi, savu darbu vai vēl kaut ko, gribēju piedzīvojumu,” policiste skaidro klusēšanas iemeslus, arī šova noteikumi lieguši izpaust svarīgu informāciju. Agnese dalību uztvērusi, kā iespēju iepazīt jaunus cilvēkus, jā, iespējams, arī kā vienu no iespējām atrast dzīvesdraugu. “Šķita, ka esmu mazliet aizmirsusi par sevi, jo ikdienā ir tikai darbs, mājas. Šī bija iespēja izrauties un veltīt laiku sev,” liepājniece piekrīt, ka droši vien var iepazīties uz ielas, sociālajos tīklos vai kur citur. Taču līdz šim, esot ikdienas pienākumos, tam nav pievērsusi uzmanību. “Sevi biju nolikusi pašā pēdējā plauktiņā,” stāstot par personīgo dzīvi, secina sieviete. 

Atminoties filmēšanu, nekas īpaši nav pārsteidzis, atzīst šova dalībniece. Varbūt reizēm mulsinājušas kameras. Īpaši kaut ko izcelt no piedalīšanās šovā nevarot, jo tas bijis notikums pats par sevi. Noteikti atmiņā palikšot sastaptie cilvēki. Liepājniece nav jutusi nekādas intrigas vai provokācijas ne no filmēšanas komandas, ne no šova dalībniecēm – savām konkurentēm cīņā par Ingus simpātijām.
Šova laikā izvēlēties piemērotākās daiļavas saimniekiem palīdzēja ne tikai meiteņu pārbaude ikdienas darbos, bet arī krietni ekstremālākos apstākļos. Ingus savas līgaviņas, tai skaitā Agnesi, reiz aizveda uz savu darba vietu – Smiltenes ugunsdzēsēju depo, kur bija iespēja ne tikai iepazīties ar saimnieka pamatnodarbošanos un kolēģiem, bet arī praktiskās nodarbībās pārbaudīt, cik smags ir viņa darbs. Meitenes tika ietērptas ugunsdzēsēju formās un kopā ar Ingu un viņa kolēģiem devās mācību braucienā – meitenēm bija gan jādemonstrē sava māka tikt galā ar šļūteni, gan jāmēģina smagajā glābēju tērpā paskriet un veikt citas fiziskas aktivitātes. Šī diena, kā arī brauciens ar milzu traktoru, Agnesei joprojām liek pasmaidīt.

Šova noslēgumā televīzijas kameru priekšā Ingus atzina, ka attiecībā uz Agnesi bijis klikšķis, tādēļ arī no sākotnēji izraudzītajām trim līgaviņām, finālā viņš nosvēries par labu tieši liepājniecei. “Ja vienam pret otru nebūtu simpātijas, tad diez vai tālāk kaut kas būtu attīstījies,” smaidot atzīst arī Agnese, priecājoties, ka viņai bija iespēja iepazīt Ingu, lai gan raidījumā tam atvēlētais laiks ir daudz par mazu. Tā kā šova noteikumi neliek saimniekam izraudzīto meiteni uzreiz apprecēt vai to, ka jāveido kopdzīve, abi šobrīd iepazīst viens otru tuvāk. Protams, to darīt būtu daudz vienkāršāk, ja viņus nešķirtu vairāki simti kilometru – Agnese joprojām dzīvo Liepājā, bet Ingus Smiltenes novada Blomē. Par spīti tam – romantiskais stāsts turpinās. Viņi sazinās galvenokārt izmantojot elektroniskās ierīces. Tikšanos klātienē īpaši jāplāno, saka Agnese, jo abiem ir darba pienākumi. Vai nebaida, ka attālums attiecības tomēr varētu izjaukt? “Nē,” pārliecinoši atbild liepājniece. “Tas nozīmēs, ka tomēr nebijām viens otram īstie.” Sieviete piemin, cik daudz šobrīd latviešu ģimeņu ir šķirtas, jo kāda no otrajām pusītēm darba meklējumos ir devusies strādāt uz ārzemēm. Taču par spīti visam ir kopā.

Sākotnēji apsvērts variants, ka Ingus varētu pārcelties uz Liepāju, viņš šeit dažas reizes arī viesojies, taču nu izteikta vēlēšanās palikt savā dzimtajā pusē. Ja abi nolemtu uzsākt kopdzīvi, kardināli savu dzīvi, visticamāk, nāktos mainīt Agnesei. Tas ir nopietns lēmums, tāpēc liepājniece ar tā pieņemšanu nesteidzas. Tā kā izskanējusī informācija, ka tikai tādēļ, ka Blomes pusē nav iespējams atrast darbu savā profesijā, Agnese ir joprojām šeit, Liepājā, tikai daļēji atbilst patiesībai. Ir vēl vairāki būtiski aspekti. “Man par otru cilvēku ir jābūt pārliecinātai vismaz par 50 procentiem. Varbūt tad, ja esi jauns, vari tā vienkārši ņemt un, ilgi nedomājot, aizbraukt. Un, ja nesanāk, atgriezties atpakaļ,” spriež Agnese, norādot, ka viņas gadījumā situācija nav tik vienkārša, turklāt to neļauj lielā atbildības sajūta gan pret savu dēliņu, kuram arī kardināli mainītos dzīve, gan pret šā brīža darba vietu.

Nē, Agnesi nebaida darbs lauku saimniecībā. Kā izrādās, bērnībā dzīvojusi mazpilsētā, un lauku darbus pazīstot. “Esmu gājusi gan govis ganīt, gan garās biešu un kartupeļu vagas ravēt,” viņa smaidot atminas. Un iemainīt pilsētas dzīvi pret laukiem liepājniecei nebūtu nekādu iebildumu. Pagaidām gan Ingus Agnesi nav bildinājis. Lielu strīdu, kā saka liepājniece, starp abiem līdz šim nav bijis, tomēr pēc šova, kas noslēdzās pērn decembrī, sapratuši, ka ir lietas par ko abiem viedokļi atšķiras. Taču ne tik ļoti, lai tas būtiski traucētu abu attiecībām. “Nē, attiecību kārtošana un izzināšana par spīti attālumam man neliekas sarežģīta. Varbūt no malas raugoties tā varētu šķist, un kādam vieglāk būtu visam atmest ar roku. Es gan tā nedomāju, viss ir iespējams,” par turpmāko notikumu attīstību ir optimistiski noskaņota liepājniece.

Foto galerija

2 komentāri

2014-02-26 12:47

nja: Viens neapdomīgs solis un še tev.Visa dzīve jāveltī šovu mīļotāju populācijai .

2014-02-27 07:43

Ellaa: Nopietnās attiecībās ilgstošs attālums ir šķērslis. Iesaku mazliet papētīt psihologu teikto. Ja starp cilvēkiem rodas mīlestība, tie parasti iet uz kompromisu un uzsāk kopdzīvi. Bet nav jau nekāda vaina arī šādām attiecībām. Kamēr nekas labāks/-a nepagadās, var jau paņemties šādi.:)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz